Nierosnące drzewko szczęścia

Forum poświęcone kaktusom i innym sukulentom
ODPOWIEDZ
malina244
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2014-08-12, 13:20

Nierosnące drzewko szczęścia

Post autor: malina244 »

W zeszłym roku dostałam grubosza, czyli tak zwane drzewko szczęścia. Nie wiem dlaczego, ale mimo tego, że jest posadzony w ziemi wymieszanej z piaskiem nie chce rosnąć. Całe lato spędził na balkonie na południowym oknie. Podlewany jest raz na tydzień lub półtora. Co powinnam zrobić?
Załączniki
WP_20140806_001.jpg
WP_20140806_002.jpg
WP_20140806_004.jpg
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Nierosnące drzewko szczęścia

Post autor: elza »

Według mnie działają tu prawa natury czyli za duża doniczka do tak małej roślinki i idzie ci ona cały czas w korzenie.Tak zachowują się wszystkie rośliny praktycznie.
Ja bym go przesadziła do doniczki o 1/3 mniejszej i co 2-3 tygodnie wkropliła mu kilka kropli Biohumusu czyli nawozu z dżdżownic.Zdziałał cuda z moimi doniczkowymi.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
malina244
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2014-08-12, 13:20

Re: Nierosnące drzewko szczęścia

Post autor: malina244 »

Obydwa mam przesadzić do jednej mniejszej doniczki, czy lepiej byłoby je podzielić?
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Nierosnące drzewko szczęścia

Post autor: elza »

Malinko według uznania.Ja bym posadziła je osobno dobierając doniczki do wielkości sadzonki.Ale jeżeli chcesz razem to tak jak pisałam obie w doniczkę o 1/3 mniejszą niż teraz są.Oczywiście przeprowadzka razem z ta ziemią,w której teraz są bez otrzepywania.Roślinki tego nie lubią bardzo.
Pozdrawiam-Eliza
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Nierosnące drzewko szczęścia

Post autor: tadek »

A ile wiosen liczą już twoje drzewka?
Według tego co napisałaś, mogą być dwuletnie.

Zastosuj się do porady Elizki i uzbroi się w cierpliwość.
Może jeszcze nie jest czas na jego wzrost ?

Nie wiem czy będzie dobrym pomysłem przytoczyć do twojego problemu jako przykład roślinę bluszcz ogrodowy.
Bluszcz po posadzeniu sadzonek do ziemi, potrzebuje aż trzech lat aby zaczął normalnie rosnąć, może w przypadku grubosza jest podobnie?

Grubosz jajowaty, owalny, dziurkowany ... :przestraszony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
malina244
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2014-08-12, 13:20

Re: Nierosnące drzewko szczęścia

Post autor: malina244 »

Mam nadzieję, że znajdę w swoim szalonym sklepie ogrodniczym jeszcze mniejsze doniczki :mrgreen:
Wiem, że powinnam być cierpliwa, ale po prostu zbyt dużo energii mu poświęcam i przykro mi, że mimo tego nie rośnie ;)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Nierosnące drzewko szczęścia

Post autor: tadek »

Obrazek

Nie martw się na zapas. Roślinka prędzej czy później urośnie. :zawstydzony:
Ciesz się że jest w tej chwili jeszcze mała, bo jak urośnie za nadto, to znowu będziesz się martwić co zrobić z tak dużą rośliną. :P

:niepewny: :niepewny: :niepewny: :niepewny:
O niepokojące objawy, jak przebarwienia i plamy na liściach, więdnięcie roślin czy zahamowanie ich wzrostu, zazwyczaj podejrzewamy chorobę grzybową lub szkodnika. Często jednak przyczyną mogą być po prostu błędy w nawożeniu i związane z tym niedobory makro- i mikroelementów.
W artykule Błędy w nawożeniu roślin: niedobory makro- i mikroelementów podpowiadamy jak je rozpoznać i jak pomóc roślinom w takiej sytuacji.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
malina244
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2014-08-12, 13:20

Re: Nierosnące drzewko szczęścia

Post autor: malina244 »

Jeszcze jej nie przesadziłam, a już powoli widzę, że zaczynają się rozwijać górne listki :) Na pewno będę wiedziała co z nią zrobić i gdzie ją postawić :)
ODPOWIEDZ