Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Anka2803 »

Gosiu piękny ukwiecony balkon i gazania już Ci kwitnie ... moja dopiero właściwe listki wypuszcza :-D , patyczki jak mają listki to może z czasem i korzonki wypuszczą :mrgreen:
Gynurę kiedyś miałam , miała piękne w odcieniu fioletu listki , ale nie chciała u mnie rosnąć :kwasny:
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Bettiw »

Gosiu dmuchaj w nasza stronę, żeby cieplutkie powietrze przyleciało, przed Świętami oglądałam pogodę miało być ciepło i dlatego wzięłam parę dni urlopu, myślałam, że uda mi się spędzić trochę na ogródku, a tu jeden niepełny dzień nadawał się na prace, może jutro będzie ładnie.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Miło dziewczyny ,że zajrzałyście,nie mam się czym chwalić ,ale z odwiedzin się zawsze cieszę ,no bo ciepły klimat to nie moja zasługa :lol: ,chociaż patrząc po sąsiednich balkonach ,z tego przywileju nie każdy korzysta.

Tadziu,pamiętam o Twojej propozycji porobienia zdjęć mojej miejscowości.Jeżeli to mogłoby kogoś zainteresować to chętnie coś pokażę,ale to chyba nie w moim wątku.Na razie szukam czasu :) .
Jezdziłam trochę dzisiaj po moim Palazzolo i ze zdziwieniem ujrzałam ,że wiosna już za pasem.Magnolie przekwitają ,pełno kwiecistych drzew i krzewów,a żywopłoty żółcą się i czerwienią :-P .
Chyba za pózno wysiałam moje roślinki (był luty),bo mogą już z powodzeniem spać na balkonie.

Krysiu,niepokoi mnie trochę lantana. Od dawna wypuszcza malutkie listki ,niektóre z nich są jasnozielone,może po prostu brakuje pożywienia ? Czy lantana jest żarłoczna ?Podlewałam kilka razy z odżywką ,ale może za mało ? Ona jest w tej wielkiej cementowej donicy i wyciąganie jej z tamtąd chyba nie wchodzi w grę . Wczoraj posypałam wokół niej odżywkę APK 20-20-20,którą Piotruś polecał do zielonych ,ale nie wiem co dalej.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Gosiu , to co wiem lantana nie jest wymagająca , lubi trochę kwaśną ziemię , mało odżywki , bo jak ma jej za dużo idzie w zielone , a mało w kwiaty . :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Halinka dobrze godo :lol: (jak mówią starzy górale). Tak ma teraz wyglądać, małe zielone listki, bo to początek wegetacji. Później te listki podrosną. To jest chwast i za bardzo przejmować się nim nie należy, bo rośnie w takich miejscach, gdzie nikt się o niego nie troszczy, a pięknie kwitnie.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Halinko i Krysiu,no to może nie dożywiać ? Ona siedzi w dużej donicy,razem z innymi kwiatami ,w tej samej ziemi z tamtego roku.
Ona owszem rośnie jako chwast ,czy żywopłot na parkingu,ale w krajach np. afrykańskich.U mnie w tamtym roku kwiatów w lecie prawie nie miała,a gałązki jakby wybujałe.Ja z natury nie zasilam dużo nawozami,bo przede wszystkim daję duże donice i dobrą ziemię,ale może oprócz nisprzyjającej duchoty latem,coś robię nie tak.Sądziłam,że może właśnie mało nawożę?
Te listki są malutkie i ok.,ale niektóre z nich są ciemnozielone,a niektóre bladozielone. Czy coś podobnego dziewczyny, zaobserwowałyście u siebie ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosiu, takie mają być. Coś tam możesz kapnąć tego nawozu wymieszanego z wodą. Nie wiem który rok masz tę lantanę. Ona gdy jest starsza, ma więcej kwiatków.
Załączniki
najbardziej lubię w tych kolorach, najładniej kwitła
najbardziej lubię w tych kolorach, najładniej kwitła
ta też jest fajna
ta też jest fajna
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Piękne te Twoje lantany,ja mam tą rudą.Pamiętasz ? to za Twoją radą idąc kupiłam lantanę i wysiałam kobeę po raz pierwszy.Przy zakupie była jeszcze pełna kwiecia,potem już nie.Dam jej szansę w tym roku i zobaczymy.To spory krzak i zajmuje miejsce innym rośliną.
Krysiu,czy ta żółta begonia ,to gatunek ,który toleruje bezpośrednie słońce czy nie ?,tak jak te zwisające.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Begonia u mnie w słońcu jest, ale chyba nie można porównywać temperatury u Ciebie i w Krakowie. Daj je wszystkie na początek na ten balkon bardziej zacieniony. I zobaczysz jak sobie poradzą.
Ptaszka kupiłam dziś dla sąsiadki, brat jej przywiesi i będzie miała doniczkę z zwisającymi pelargoniami.
Pozdrawiam Cię Gosiu.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Rozwinęła się całkowicie ,pierwsza frezja -amarantowa.
Rozwinęła się całkowicie ,pierwsza frezja -amarantowa.
Passiflora ,ta po cieplejszej stronie,puszcza listki.
Passiflora ,ta po cieplejszej stronie,puszcza listki.
WP_20160401_031.jpg
Lwie paszcze mają nowe ,wiosenne kwiatki.
Lwie paszcze mają nowe ,wiosenne kwiatki.
Rozmaryn też kwitnie.
Rozmaryn też kwitnie.
Rozchodnik w pełnym rozkwicie.
Rozchodnik w pełnym rozkwicie.
W domu też chciałam mieć kwiatki.
W domu też chciałam mieć kwiatki.
Dzięki Krysiu,tak naprawdę ,to od maja balkon południowy jest bardziej zacieniony ,bo są markizy,a wschodni,ma mniej słońca,ale więcej światła (kiedy są markizy na połudnowym) i jest chłodniejszy.,bo jest przewiew,czasami porządnie wytarmosi wszystkie roślinki.Tam mam miejsce tylko na jedną podłużną donicę,ale coś wygospodaruję.
U mnie w Lidlu niestety nie było ptaszków do wiszących doniczek,ale zadzwoniłam do mamy ,do brata i prosiłam ,żeby poleciał do Lidla jeszcze w ten dzień i kupił dla mnie i dla mamy.O dziwo pobiegł i kupił mi 4 sztuki.Ja mam dużo ścian ,zmieściłabym i 10,ale znając moje zamiłowanie do zapasów,trochę się powstrzymałam.Niedawno kupiłam rozkładaną ,wąską drabinkę do pnących i też muszę znaleść miejsce.Ja to jak Joasia,najpierw kupuję ,bo mi sprawia przyjemność kupowanie i chęć posiadania różnych kwiatków ,a potem zastanawiam się ,gdzie to upchnę.Potrafiłam być powściągliwa,dopóki nie zobaczyłam tych wszystkich Waszych ogródkowych i balkonowych cudów i też coś z tego zapragnęłam :lol: .
Halinko,syn próbował znaleść opcję powiększenia zdjęć ,ale mój telefon prawdopodobnie jej nie ma .To stara Nokia 620.

Oficjalnie proszę wszystkich o poprawianie jakichkolwiek moich błędów,mój korektor w komputerze od dawna zawodzi .Np. poprawnie napisałam znaleść ?,bo mi podkreśla na czerwono . Będę wdzięczna za wszystkie uwagi :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Pięknie już na Twoim balkonie , trudno , że syn nie mógł znaleźć opcji powiększania - poczekamy na nowszy telefon :hyhy:
Napisałaś , że podkreśla Ci na czerwono - to dobrze bo podkreśla błędy :/
Kiedy Ty śpisz całą noc pisałaś :orany:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Zdjęcia robione 4 dni temu.
Zdjęcia robione 4 dni temu.
Kroplik np. wysiany był 1,5 miesiąca temu,a ledwo go widać ,chociaż ma "już" drugie listki.Czy to normalne  ?
Kroplik np. wysiany był 1,5 miesiąca temu,a ledwo go widać ,chociaż ma "już" drugie listki.Czy to normalne ?
Halinko, "znaleść" podkreśliło mi na czerwono,a ja nie mogę doszukać się błędu,stąd moja prozba o korektę.Mam problemy ze słyszeniem i pisaniem z,zamiast s ,lub odwrotnie,przeszkadza mi wymowa włoska,zwłaszcza o 3 nad ranem :lol: .
Już się ostatnio poprawiłam i zasypiam wcześniej,wczoraj jednak chciałam bardzo nadrobić zaległości .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: wasilewska101 »

Piękne siewki , moje ledwo drgnęły ale gdy będzie ciepło pomaszerują do szklarni ,, Lantany nie mam ale bardzo mi się podoba i może sobie kupię jak będzie nie droga tylko gorzej z przechowywaniem . W piwnicy mam jedno malutkie okienko i tam upycham kwiaty na zimę ..
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

"Mam problemy ze słyszeniem i pisaniem z,zamiast s ,lub odwrotnie,przeszkadza mi wymowa włoska,zwłaszcza o 3 nad ranem :lol: ."

Sylwio, nie martw się takimi drobiazgami ,moja ulubiona bohaterka (nie tylko z dzieciństwa) Ania z Zielonego Wzgórza zawsze mówiła jezdem
zamiast jestem - (tak było w tłumaczenu na język polski w oryginale pewnie był inny pospolity bląd) i to stanowiło jej charakterystyczną cechę.

Perfekcjonizm i pedantyzm stają się uciążliwe nie tylko dla właściciela :hyhy:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Anka2803 »

Zaszalałaś z sianiem :rotfl: , Twój zatrwian ma już pąki kwiatowe :shock: ; ślicznie wygląda rozmaryn i żółty rozchodnik :-D
ODPOWIEDZ