Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Skromnie,ale wiosennie.
Skromnie,ale wiosennie.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Ładnie. Pozdrawiam Gosiu w Lany Poniedziałek.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Rozkwitły miniaturki żółtych bratków,przynajmniej jedna pożyteczna rzecz jaka się rozsiała z balkonu sąsiadki z góry(w lecie były chore liście z wełnowcami).
Rozkwitły miniaturki żółtych bratków,przynajmniej jedna pożyteczna rzecz jaka się rozsiała z balkonu sąsiadki z góry(w lecie były chore liście z wełnowcami).
Część od rozmarynu.
Część od rozmarynu.
Całe barierki już zajęte,będę się musiała nagimnastykować żeby znaleść miejsce na letnie,nowe kwiatki.Część do rozmarynu.
Całe barierki już zajęte,będę się musiała nagimnastykować żeby znaleść miejsce na letnie,nowe kwiatki.Część do rozmarynu.
WP_20160324_004.jpg
Tulipanki z wieloletnich cebul.
Tulipanki z wieloletnich cebul.
Pierwszy ,wiosenny ,nie zimowy kwiat gazani (kiedy świeciło słoneczko).
Pierwszy ,wiosenny ,nie zimowy kwiat gazani (kiedy świeciło słoneczko).
Dziękuję Krysiu,również życzę miłego Śmingusa-Dyngusa.Nie pamiętam kiedy ostatni raz ktoś mnie polał wodą ,czy chociażby spryskał w ten dzień :lol: .
U mnie lało rano,ale z nieba,teraz zaczyna się wypogadzać. Od tygodnia kwitną 3 tulipany na balkonie i czerwona frezja zakwitła.Porozrzucane są w różnych miejscach,bo malutkie cebulki wysadziłam osobno,gdyż byłam pewna ,że za małe na kwiatki,a wyrzucać szkoda mi było.Spodziewałam się zielonej tawki,a tymczasem te odrzucone wypuściły więcej kwiatów niż te duże cebule ( bo były trochę piętrowo :P ).
Gałązki kobei i passiflory,siedządze w wodzie prawie 2 miesiące,niestety nie puściły korzonków i powoli zostają wyeliminowane,chociaż wypuściły dużo nowych listków i wąsów. Nic to -samo życie :lol: !
Załączniki
To tylko ostatnie wysiane nasiona i karpy dali(?)
To tylko ostatnie wysiane nasiona i karpy dali(?)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Fajnie na tych Twoich balkonikach. Ja bym herbatkę piła w towarzystwie kwiatuszków tak kolorowych.
A mnie też się passiflora nie przyjęła ta, na której mi zależało, czyli fioletowa z lokami. Mam jedną z bordowym środkiem małą, bo drugą dałam w prezencie. Czyli dwa patyczki passiflorkowe wypuściły korzonki, ale to jesienią i teraz rosną.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Właściwie na razie nie ma czym się chwalić na balkonach,to raczej moje narzekania ,że nie mam miejsca :( .Krysiu,czasami piję tą herbatkę na balkonie,ale jakoś w pośpiechu ,nie tak jak w towarzystwie :-D .
Jak długo stała w wodzie Twoja passiflora,zanim puściła korzenie ?
Ciekawa jestem tej bordowej passiflory,chyba nigdy nie widziałam.
Odkryłam sklep ogrodniczy,gdzie pani powiedziała mi ,że będą mieli w sprzedaży passiflory.Nie planowałam sadzenia ich (tylko u Ciebie są piękne),ale kiedy dowiedziałam,że w tamtym roku mieli żółte -nabrałam ochoty :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Pierwszy raz "na żywo" widziałam tego kwiatka.
Pierwszy raz "na żywo" widziałam tego kwiatka.
Nie znam kwiatka,zobaczyłam go w nowym centrum ogrodniczym.
Nie znam kwiatka,zobaczyłam go w nowym centrum ogrodniczym.
Krysiu,prawda,że to te same kolorki co u Twoich bratków ?
Krysiu,prawda,że to te same kolorki co u Twoich bratków ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: tadek »

.
Ta pierwsza roślinka to jest dzbanecznik.
Widziałem takie cudo w centrum ogrodniczym.
To jest roślinka drapieżna. :lol:

Dbaj o nią dobrze, bo jest wymagająca...
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Tak Gosiu, to te same kolorki bratków :)
Druga roślinka doniczkowa to Gynura aurantiaca. Fajnie, że masz centrum kwiatkowe nowo otworzone.
Ja lubię po takich chodzić i podglądać. Wyszukuję też roślinki, które potem u mnie rosną.
Tadziu, to chyba nie są roślinki Gosi, poza bratkami, tylko z centrum ogrodniczego.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: wasilewska101 »

Krysiu a może sobie kupiła bo są na prawdę piękne .. Twój balkon już kolorowy ,nie ma to jak ciepłe kraje ,.. U mnie dzisiaj znowu zimno i pada i znowu ogród czeka na sprzątanie na słoneczne dni .. Bratki też lubię i mam kilka kolorów . Nie było śniegu i moje posadzone na jesieni chyba wiatr wymroził bo ich nie widzę za to drobniutkich zatrzęsienie ..
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Te kwiaty rzeczywiście Janinko są piękne. Ale trzeba kupować takie by u nas rosły.

Dzbaneczniki występują na terenach, na których cały rok panuje duża wilgotność powietrza i obfite opady. Jedynie kilka gatunków z Indochin zamieszkuje tereny nękane sezonowymi suszami. Dla pozostałych dzbaneczników długotrwała susza jest zabójcza. Preferują duże ilości światła, zwykle lubią mocne lub bezpośrednie słońce; nieliczne gatunki radzą sobie dobrze w warunkach zacienionych.

To nie są warunki, które możemy roślince zapewnić w mieszkaniu. A przecież nie będziemy domu dostosowywać do roślinki. Gosia ma bardzo ciepły u siebie klimat i chyba nie jest wilgotny, raczej suchy.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: tadek »

Krysia pisze: Tadziu, to chyba nie są roślinki Gosi, poza bratkami, tylko z centrum ogrodniczego.
A Tadziu myślał że to są nowe nabytki Gosieńki.
Dopiero jak przyjżałem się scenerii, zobaczyłem że to faktycznie nie jest znany mi balkon. Ale różnie bywa, mogła się Małgosia szarpnąć na takie kwiatki cudaki. :hyhy:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysia ma rację,pokazane kwiaty są do sprzedaży w centrum handlowym,dość oddalonym ode mnie,zrobiłam zdjęcia,bo roślina ciekawa i orginalna,ale jeśli miałabym miejsce w domu ,wolałabym roślinkę ,która mi kwitnie na kolorowo .Dziękuję za polską nazwę.
W lecie jest u mnie wysoko temperatura,ale nie ona wszystkich i wszystko dobija,tylko właśnie duża wilgotność powietrza,nawet w domu Krysiu nie mam suchego powietrza ,a sąsiedzi na parterze ,po wprowadzeniu się do nowo wybudowanego budynku używali (może nadal używają) deumidificarori ,są to elektryczne urządzenia zbierające wilgoć z otoczenia.Myśmy też na pierwszym piętrze ,gdzie w pokoju jest szczytowa ściana mieli problem,ale mimo wszystko nie przerobię mieszkania na szklarnię :lol: i tak w salonie na podłodze stoją doniczuszki (pierwszy raz w życiu) z wszelakim kwieciem ,ogórkami a nawet sałatą.I tylko na czas świąt ,a także w tych dniach wizyty szwagierki z dziećmi ze Szwajcarii ,wyniosłam to na balkon.Zostały 3 donice z begoniami i musiałam
wyciągnąć je spod stołu w kuchni (poszłam za radą Krysi) ,bo na obrzeżach tych donic posiałam celozję .Trochę wybujała,bo w tej gonitwie przedświątecznej , nie zauważyłam kiedy wykiełkowała .
Mam sałatę i kwiatuszki do pikowania,a tu goście jutro jedni ,a pojutrze na dłużej drudzy i przynajmniej większa część pikowania zostanie przełożona .
Janinko,te prawie wszystkie bratki ,które widzisz u mnie ,to bratki posadzone w pazdzierniku i od tej pory kwitną.One są zawsze ładniejsze i większe od tych kupionych na wiosnę. Musi być u Ciebie dość zimno ,skoro wymarzły,bo w Polsce też na ogół ładnie zimują ,prawda ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

No to może by Ci rosły te dzbaneczniki, które łapią muchy :lol: .Ja to nawet ciekawa bym tego była, ale mój mąż nie lubi przemocy :lol: i takiej roślinki, która pożera owada, to on nie chce :-> .
Ja też wolę jednak te kwitnące pięknymi kwiatami :-D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu,ja nawet nie wiedziałam ,że te dzbaneczniki są mięsożerne,całkowicie zgadzam się z Twoim mężem -pozdrowienia dla niego :-P ,ale gdyby mi tak na przykład komary łapały ,to może bym się zastanowiła :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: alokazja7 »

:) Witam bardzo serdecznie :) jak minęły święta,w domu mamy mamy bardzo mało tej wiosny,ale za to Twój balkon ma jej dużo-już wyobrażam sobie jak będzie u Ciebie w lecie-burza kwiatów i kolorów-pozdrawiam :) :) :)
ODPOWIEDZ