agrowłóknina pod trawnikiem

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
sebico7
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-03, 12:05

agrowłóknina pod trawnikiem

Post autor: sebico7 »

Mam bardzo przepuszczalną glebę na działce(piaski i iły a nad nimi około 20cm bardzo lekkiej gleby-latem pył).
Na wiosnę planuję założyć trawnik na dosypanej ziemi(10-15cm)Obawiam się ,że jak nawiozę 10-15cm lepszej gleby to po kilku latach i tak zostanie wypłukana .Czy wyłożyć agrowłókninę pod nową glebę aby ograniczyć wchłanianie wody i tym samym ograniczyć wyjaławianie nowej warstwy gleby. Czy ktoś budował taki trawnik?
Jakie mogą być skutki uboczne takiego rozwiązania?
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: agrowłóknina pod trawnikiem

Post autor: tadek »

Trawa potrzebuje jak każda roślina odpowiednich warunków na wzrost, nie jestem ekspertem ale wiem ile pracy i trudu będziesz musiał włożyć, aby mieć zieloną murawę w takich warunkach... :/
Poniżej wklejam link poradnika gdzie znajdziesz artykuł - "Zakładanie Trawnika".

A co do agrowłókniny to myślę że nie będziesz musiał jej stosować, jak trawnik będzie dobrze pielęgnowany (nawożony, podlewany...). Wtedy rośliny za pomocą korzeni same zwiążą glebę, zapobiegając jej erozji.

A czy planujesz założenie systemu nawadniającego, który automatycznie będzie dbał o wilgotność gleby?
Myślę że w twoim przypadku powinna być to podstawa.
Zakładanie trawnika

:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: agrowłóknina pod trawnikiem

Post autor: rafaloku »

A może lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie hydrożelu? Zachęcam do zapoznania się z ty tematem: jak stosować hydrożele? Sposób na naszym forum bardzo chwalony - opinie o hydrożelu ;-)
Rafał
ODPOWIEDZ