Maliny

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
malinka123
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-10, 08:25

Maliny

Post autor: malinka123 »

Witam serdecznie wszystkich,
Bardzo proszę o pomoc na mojej uprawie malin pojawiają się krzaki z młodymi listkami w kolorze prawie białym w załączeniu fotka co to może oznaczać????
Załączniki
FOTDEC9.jpg
Pozdrawiam Malinka123
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Maliny

Post autor: tadek »

.
1-Przec.jpg
Nie jestem pewien, ale przyczyną białych liści mogą być też błędy w nawożeniu. :/

Cytuję z naszego Poradnika Ogrodniczego:
Niedobór makro- lub mikroelementów może występować nawet przy, jak mogło by się wydawać, właściwym nawożeniu roślin. Przyczyną niedoboru mogą być warunki pogodowe (np. przy silnych ulewach niektóre składniki pokarmowe są wymywane do głębszych warstw gleby), niewłaściwe pH gleby (np. przy nadmiernym zakwaszeniu zmniejsza się przyswajalność m.in. wapnia i magnezu) czy uszkodzenie systemu korzeniowego rośliny przez szkodniki, podczas przesadzania lub spulchniania gleby. Niedobory mogą być też skutkiem niewłaściwych proporcji poszczególnych składników nawozowych lub przenawożenia jednym ze składników. I tak np. nadmierne nawożenie potasem utrudnia roślinom pobieranie magnezu.

W przypadku zauważenia niedoboru składników pokarmowych, roślinom możemy szybko pomóc stosując odpowiedni nawóz mineralny dolistnie lub doglebowo.
Najpierw jednak musimy nauczyć się rozpoznawać, jakie są objawy niedoboru poszczególnych makro- i mikroelementów...


Czytaj dalej... :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ