A co mozna zrobic z polskich broskwiń ?

Czyli o tym jak plony z działki wykorzystać w kuchni
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: A co mozna zrobic z polskich broskwiń ?

Post autor: tadek »

mmmm5 pisze:Nie bardzo wiem jak można wydrylować agrest przecież on nie ma pestki tylko nasionka podobne do pomidorowych ,może to o usuniecie ich chodziło.Przepis b.ciekawy ale ja niestety nie mam agrestu zeżarł mi go mączniak amerykański kolega stonki jak przypuszczam. :hyhy:
Marysiu, a miała byś silę i cierpliwość drylować agrest? :przestraszony:

A co do mączniaka amerykańskiego, to będzie pojawiać się on co roku. Bez oprysków nie obędzie się.
Przerabiałem ten sposób przez kilka sezonów, aż do maja tego roku. Wtedy wziąłem łopatę, wykopałem wszystkie krzaki, i wyrzuciłem je do kosza na śmieci. :mrgreen:
Jeżeli już w naszym ogrodzie rosną odmiany porażane przez mączniaka amerykańskiego agrestu i choroba ta występowała w ubiegłych latach, konieczne jest przeprowadzenie serii oprysków zgodnie z programem ochrony agrestu.
Ocenę ryzyka porażenia chorobą należy dokonać na podstawie obserwacji porażenia wierzchołków pędów w okresie wczesnej wiosny. Pędy z objawami porażenia należy wyciąć i usunąć z działki. Następnie rozpoczynamy opryski

Czytaj dalej w artykule: Amerykański mączniak agrestu
Na zdjęciu: porażone mączniakiem amerykańskim, owoce agrestu
Na zdjęciu: porażone mączniakiem amerykańskim, owoce agrestu
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4124
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: A co mozna zrobic z polskich broskwiń ?

Post autor: mmmm5 »

Drylowałam bym drylowała bo ja w przeciwieństwie do Ciebie Tadku im bardziej pracochłonny przepis tym lepszy dla mnie.Bardzo lubie wykonywać taką benedyktyńską pracę jest wtedy czas do przemyśleń a wydaje się,że nie marnujemy czasu.
Jesli chodzi o agrest to tu byliśmy zgodni w postępowaniu z tym,ze mój zgniął w płomieniach.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
ODPOWIEDZ