Żurawka z nasion

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Żurawka z nasion

Post autor: Elzbieta M »

Zobaczyłam na allegro nasiona żurawka jakiejś konkretnej odmiany. Jestem ciekawa, czy żurawka z nasion powtórzą cechy rośliny matecznej. Czy ktoś ma doświadczenie w takiej uprawie żurawek?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Żurawka z nasion

Post autor: Petrus »

Cześć. W naszych warunkach odmiany żurawek można rozmnażać tylko przez podział lub sadzonki. Tylko podstawowy gatunek i odmianę żurawki krwistej oraz drżączkowatej można rozmnażać za pomocą nasion. Najpewniej z siewu rozmnażają się żurawki te zwykłe z zielonymi liśćmi i one dają dużo samosiewów jak zostawimy przekwitnięte kwiatostany. Czasem można poznać żurawkę, która może nadać się do rozmnażania z nasion po bardzo długich pędach kwiatostanowych np. 60-80 cm długości. ;) Jaką odmianę lub gatunek trafiłaś ty?
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Żurawka z nasion

Post autor: Elzbieta M »

Znalazłam odmianę Wild Rose o ciekawej barwie, 20 nasion za 3 zł , dostawa 16 zł. Wysokość kwiatostanów 40cm. A teraz doczytałam w komentarzach, ze ktoś wysiał i ma pretensje, że wyrosły same zielone.
Ja kiedyś dostałam od koleżanki posegregowane wg kolorów nasiona jeżówek, a wyrosła same różowe :rotfl:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Żurawka z nasion

Post autor: Petrus »

To nieźle :rotfl: Zapewne żurawki zielonych odmian będą jako tako możliwe do rozmnożenia z siewu. Z jeżówkami jest podobnie...odmiany tylko przez podział i sadzonki :hyhy:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ