Żółte liscie róży oraz datury - nawożenie, podlewanie

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
flaber14
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-16, 14:16

Żółte liscie róży oraz datury - nawożenie, podlewanie

Post autor: flaber14 »

witam proszę zerknąć na zdjęcia i powiedzieć mi czy na daturze to robota przędziorka??

proszę mi powiedzieć czy widoczne odrostu u zbiegu liścia dużego oraz pnia datury należy usuwać czy też nie??

A jeśli chodzi o róże to czy takie objawy to brak żelaza w glebie? jeśli tak to jak to leczyć? Oczywiście stosuję nawóz pod róże ale nie daje to zbytnio efektu :-(
Załączniki
Zdjęcie004.jpg
Zdjęcie013.jpg
Zdjęcie013.jpg (57.92 KiB) Przejrzano 6802 razy
Zdjęcie012.jpg
Zdjęcie012.jpg (52.01 KiB) Przejrzano 6797 razy
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

Datura.. Lubi wodę i nawozik, myślę, że miała zbyt sucho i dlatego liście zżółkły. Więcej w poradniku forum: Datura, Bieluń - uprawa, cięcie, rozmnażanie

A te dziury to na bank skorki, ja je nazywam szczypawkami. U mnie też poszatkowały daturę. One lubią wilgoć.

Jak dla mnie to mączniak rzekomy.. Środek? Bravo 500 SC
Tu o chorobach róż: róże - choroby - zwalczanie, opisy, zdjęcia
flaber14
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-16, 14:16

Post autor: flaber14 »

faktycznie

ja też widziałem te szczypawki, ale myślę nie będę pisał bo mnie wyśmieją.

a może wiesz czym to zwalczać??
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

Możesz zrobić pułapki: do doniczek wsypać słomę lub trociny i położyć na ziemi. Te szczypaweczki na dzień schronią się przed słońcem w czymś takim. W ciągu dnia wyrzucisz te paskudy za burtę :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

A dokładniej trzeba to zrobić tak:
Między roślinami umieść odwrócone dnem do góry doniczki wypełnione sianem. Najlepiej nasadzić je na patyki. Skorki prowadzą nocny tryb życia, a w ciągu dnia będą szukały schronienia właśnie w tych doniczkach. Zanim nadejdzie wieczór, doniczki zabieramy, a ich zawartość wraz z owadami spalamy. To powinno wystarczyć. Skorki raczej nie wymagają zwalczania chemicznego.
Rafał
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

Odkrycie z ostatniej chwili: obok tej normalnej wieloletniej datury wysiałam jednoroczne, dasz wiarę, że skorki zaczęły omijać roślinę? Może jej zapach im nie odpowiada? Bo liście niezbyt ładnie waniają :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ