Żółknięcie trawnika - plamy

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

piotrek_ns pisze:Pędraki jakby były to znalazła byś je tuż pod darnią, kilka centymetrów pod powierzchnią.
Jutro jeszcze zajrzę w dwa inne miejsca, bo dzisiaj mocno padało. Jak nie będzie i tam, to znaczy sprawcami są psy.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Gieniu pod uschniętą, czy zżółkniętą trawą nie znajdziesz pędraków, szkoda kopać, jeśli są to raczej na zielonej części i żeby sprawdzić czy są, to musiałabyś przekopać przynajmniej obszar 1 m kwadratowego. :->
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

gosia2501 pisze:Gieniu pod uschniętą, czy zżółkniętą trawą nie znajdziesz pędraków, szkoda kopać, jeśli są to raczej na zielonej części i żeby sprawdzić czy są, to musiałabyś przekopać przynajmniej obszar 1 m kwadratowego. :->
:zalamany: , to chyba z ostateczną diagnozą poczekam do wiosny. Szkoda mi teraz nacinać darń, nie wiem jak taka trawa przetrwałaby zimę. A i tak nic nie zrobię z tymi robalami o tej porze roku, gdyby były oczywiście :/

Dziękuję za pomoc :-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
yurec
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2010-02-10, 22:18

Post autor: yurec »

Na moje oko nie są to pędraki, piesków bym również nie posądzał.
Mam nadzieję że zdążyłaś wygrabić te miejsca przed śniegiem.
W przyszłym roku sprawdź pH i zastanów się nad programem nawożenia dostosowanym do gleby, trawy i pory roku, biorąc pod uwagę anomalie pogodowe jak tegoroczne.
Warto porównać warunki na części chorej z innymi (również mieszankę traw!!!!) południowe zbocze?? Czym i kiedy nawoziłaś?
Rozumiem że trawnik jest młody 1 roczny, czy tamta zdrowa część też?
Czy ta trawa to jakiś popularny ostatnio import - holandia, dania? One w naszych warunkach częściej chorują.
Masz czas do wiosny.
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Yurec, to nie jest trawnik młody :-) . Był założony wiosną 2008 roku. Gleba ta sama na całości działki. PH nie znam. Tak jak pisałam, jest to trawnik na zboczu południowym o niewielkim nachyleniu, przez część dnia jest lekko zacieniony przez dom (parterowy, a więc niski). O pielęgnacji jego przeze mnie pisałam na samym początku. Nasiona traw były krajowe, opakowania niestety już nie posiadam. Ta sama mieszanka została rozsiana w innych miejscach i jest wszystko ok. Zastosowałam nawóz całosezonowy o długotrwałym działaniu - renomowanej firmy. Nie sądzę, aby przyczyną były błędy w pielęgnacji.
Niestety nie zdążyłam trawy wygrabić przed opadami śniegu :/ Może po krótkiej odwilży się uda. Ubiegłej zimy mieliśmy też obfite opady śniegu, którego gruba warstwa zalegała na całym trawniku dość długo, nie tylko w tych wysychających miejscach. Nie był też deptany w okresie zimowym.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
zett
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2013-05-09, 09:03

Re: Żółknięcie trawnika - plamy

Post autor: zett »

Niemłody, dwuletni trawnik ;-) minęło sporo czasu, jak sprawa wygląda dziś?? U mnie trawnik ma swoje fanaberie, ale zawsze potrafi się zregenerować. jeśli nie w tym samym roku, to w następnym. 365 dni w roku i przez 10 lat pod rząd pięknie w każdym calu wygląda tylko... sztuczna trawa.
ODPOWIEDZ