Zółknący miskant

Tu rozmawiamy o turzycach, miskantach, kostrzewach i innych.
ODPOWIEDZ
athlon5
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-22, 16:05

Zółknący miskant

Post autor: athlon5 »

Witam wszystkich mam na inie Paweł
Mój problem to miskant chiński jak słyszałem. Dostałem go wczesna wiosną ale musiałem sobie sam wykopać( ciężko było:))
Rośnie u mnie w dwóch miejscach ogrodu ale kilka dni temu dosłownie w przeciągu doby zaczął szybko żółknąć. Faktem jest,że zasilałem go teraz nawozem do trawnika ale czy to może byc przyczyna?
Kiedyś juz lekko żółkł ale tylko w jednej lokalizacji drugi był cały zielony teraz oba naraz.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Zółknący miskant

Post autor: Petrus »

Witaj.
Czasem podczas wilgotnej i ciepłej pogody dolne liście miskantów chińskich czy olbrzymich mogą żółknąc. U mnie również w niektóre lata taki objaw się pojawiał. Nie ma co się przejmować, nie jest to złe dla traw. Żółknie zazwyczaj kilkanaście liści i to tych najniżej rosnących.
Czasem też te dolne liście są mało doświetlone przez tak wysokie i mocno ulistnione pędy miskantów że mogą żółknąć.
Twój bardziej przypomina mi miskanta olbrzymiego, lub jego odmianę 'Meidl' :]
Teraz już nie nawozimy traw ozdobnych, robimy to maksymalnie do lipca.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
athlon5
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-22, 16:05

Re: Zółknący miskant

Post autor: athlon5 »

Na szczęście w jednym z miejsc doszedł do siebie zzieleniał a przynajmniej nie przybyło żółtych liści drugi bez zmien ale na szczęścia nai na lepsze ale na gorsze
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Zółknący miskant

Post autor: Petrus »

Czasem tak się dzieje u miskantów z dolnymi liśćmi, zawsze żółknie tylko kilka i nie należy się tym mocno przejmować.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ