Żółknące tuje

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
lgajewski
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2023-03-27, 12:23

Żółknące tuje

Post autor: lgajewski »

Cześć,

Piszę do Was, aby zasięgnąć opinii co może być nie tak z tujami. Przeszukałem forum i bezpośrednio na swój przypadek nie znalazłem odpowiedzi.

Zauważyłem kilka marniejących drzewek, gdzie: 1 drzewko widać, że usycha, potem 3 drzewka są ok, a następnie 2 drzewka są liche / karłowate w stosunku do kolejnych pozostałych. W miejscu gdzie tuje rosną najgorzej jest zdecydowanie najniżej, potem działka nieco się wznosi i tam już tuje rosną pięknie.

Tu wrzucam zdjęcie dwóch marniejących, które są w pierwszej części działki, więc niżej w stosunku do najpiękniej wyglądających drzewek.
IMG_1795.jpeg
IMG_1796.jpeg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Żółknące tuje

Post autor: Petrus »

Cześć. Widocznie w tym miejscu robi się zastoisko wody- gleba jest najwilgotniejsza i niekorzystnie to wpływa na tuje. Korzenie w zbyt wilgotnej glebie słabo oddychają dlatego tuje wyglądają mizernie. Możesz je wykopać uformować niewielkie wzniesienie z ziemi i posadzić je na nowo trochę wyżej. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Żółknące tuje

Post autor: rafaloku »

Ja mam z kolei taki sposób, że kopię pod roślinę znacznie głębszy dołek i na dno dołka daję grubą (np. 20 cm) warstwę keramzytu. Dopiero na to cienka warstwa ziemi i roślina. Taki drenaż dobrze odprowadza wodę. W kilku przypadkach, w których to stosowałem - sprawdziło się ;-)
Rafał
ODPOWIEDZ