Złamany korzeń!!!

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Silwie
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-02, 10:11

Złamany korzeń!!!

Post autor: Silwie »

Witam!
Tydzień temu miałam urodziny i dostałam niebieskiego storczyka. Teraz po tygodniu zaczęły więdnąć i odpadać mojemu kwiatuszkowi kwiaty ;( Nie wiem co robić. To mój pierwszy storczyk. Przy podlewaniu zauważyłam, że ma złamany korzeń(tak to wygląda: jak jest ta przezroczysta doniczka to z jednej dziurki na dole wydostał się korzeń i się złamał. Ta złamana część już tak do połowy uschnięta.) Czy przez to traci kwiaty mój storczyk? Co powinnam zrobić? Bardzo proszę o radę.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Złamany korzeń!!!

Post autor: Danka »

Niestety zdjęcia nie widać. Wydaje mi się, że złamany korzeń nie jest przyczyną więdnięcia. Moja mama na Dzień Babci także otrzymała storczyki i pąki uschły. Podejrzewam, że przyczyną jest przemarznięcie. Chociaż nie jestem ekspertem od storczyków, bo jak do tej pory każdy storczyk prędzej czy później ode mnie odchodził. Ale przeglądnij ten temat http://forum.poradnikogrodniczy.pl/abc- ... t7163.html może znajdziesz tam pomoc.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Złamany korzeń!!!

Post autor: Merghen »

Raczej na 100% jest to przechłodzenie storczyka, szybka lecz częsta i gwałtowna zmiana warunków: ciepło w sklepie/kwiaciarni - mróz na zewnątrz a często złe zabezpieczenia - Twój dom (choć niekiedy jeszcze po drodze dom darczyńcy a dopiero obdarowanego). Phalaenopsisy (bo chyba o ten rodzaj chodzi a bez zdjęcia trudno mówić jaki posiadasz gatunek bo może to być też np. dendrobium nobile) są delikatne i nawet w lecie potrafią odczuć zmianę a co dopiero zimą. I bądź też przygotowana, że storczyk niebieskim nie pozostanie. Następne kwiaty będą coraz jaśniejsze aż wrócą do koloru wyjściowego czyli białego jeśli wcześniej nie odchoruje (albo padnie od) farbowania.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ