Zioła a choroby skórne

Założenie i pielęgnacja ogrodu ziołowego, uprawa i zastosowanie ziół
ODPOWIEDZ
Jeremiasz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2014-03-25, 00:49

Zioła a choroby skórne

Post autor: Jeremiasz »

Witam :)
Z góry przepraszam jeżeli temat jest w złym miejscu. Proszę forumowiczów, którzy się znają (a dodatkowo mile widziani byli by lekarze będący jednocześnie pasjonatami roślin) o odpowiedź na pytanie: Mam atopowe zapalenie skóry, co jakiś czas wyskakują mi na dłoniach zmiany zapalne (tworzą się rany, strasznie sucha skóra). do dermatologa mogę iść dopiero za miesiąc (NFZ grrr...) do tego czasu zwariuję- czy istnieją rośliny i zioła z których robi się napar itd, które skutecznie nawilżają skórę (bo jest sucha jak wiór), a dodatkowo łagodzą podrażnienia, wspomagają regenerację chorej tkanki skórnej? Bardzo proszę o odpowiedź i wiem doskonale że powinienem udać się do specjalisty ale na razie muszę rozpaczliwie stosować takie środki :( Aha wszystkie kremy dostępne w drogeriach tylko pogarszają sytuację... czy ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dziękuję i przepraszam...
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Zioła a choroby skórne

Post autor: Danka »

Chyba apteka byłaby lepszym miejsce niż drogeria. Skoro wiesz, że chorujesz na atopowe zapalenie skóry to chyba wiesz także, że wszystkie rzeczy, których używasz powinny być prane w specjalnych proszkach. Kiedyś lekarze zalecali mycie ciała w szarym mydle,a teraz o ile dobrze wiem, tę rolę spełnia "Biały Jeleń".
Na stronie Poradnika Zielarskiego zalecają stosowanie takich ziół:
aloes, nagietek lekarski (maść nagietkowa ma działanie antybiotyczne), rumianek, szałwia, żywokost lekarski, mniszek lekarski, jeżówka , łopian. Zapoznaj się z tą stroną, a znajdziesz tam więcej porad ;-)
ODPOWIEDZ