Zielonym do góry!

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj imienniczko! :mrgreen: widzę ze się ''troszkę" napracowałaś.Sadzonki porobione a nawet drzewka zaszczepione.... :roll: moje gratulacje! Ja na razie zakupiłam troszkę nasion a teraz przymierzam się do zrobienia sadzonek pelargonii. Pozdrawiam :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Nasionka oczywiście kupione. Sadzonki pelargonii - może jutro.
Wysiałam lewkonie (w instrukcji termin wysiewu grudzień - styczeń) i ..... wzeszły po 4 dniach jak las. I co teraz?
Zeniu - dziwię się, że nie wykiełkowały Ci nasiona datury. Moje (datura czerwona)kupione na Allegro, moczone 24 godz i lekko starte skorupki nasion pilnikiem do paznokci, wysiane pod koniec listopada- dziś mają 9 listków i 12 cm wzrostu.
Szczepienie wierzby - to moje pierwsze doświadczenie i wcale nie jest to trudne. Mogłabym właściwie kupić Hakuro na pniu, ale ile satysfakcji będzie z własnej hodowli. :-D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Halinko...nie dość jasno napisałam o daturze. To ukorzenić ze starej mi nie wyszło. Teraz właśnie posiałam nasionka. Tylko pewnie za póżno, jeśli ty już w listopadzie. Ale na początku stycznia dopiero nabyłam nasionka. No zobaczymy, może coś wyrośnie. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Iw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-11-28, 21:28

Post autor: Iw »

Lewkonie trzeba będzie dwukrotnie przepikować. Po każdym pikowaniu trzeba roślinkom obniżać nieco temperaturę otoczenia i dostarczać nieco lepszej gleby. Do marca zalecane jest doświetlanie.
U mnie wystartowały już pierwiosnki bezłodygowe :-) Czeka mnie to samo, choć mam chyba trochę łatwiej, bo mogę je na balkonie doświetlać, o ile nie będzie mrozu :-)
Zabawa z Twoimi lewkoniami potrwa do połowy maja, z moimi pierwiosnkami do jesieni :-)
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Dzięki Iw za porady. A jak doświetlasz? Piszesz o balkonie? Ja też mam balkon - ale czy to nie za zimno? Mieszkam w Białymstoku i chyba mamy podobne warunki klimatyczne.
I na dokładkę dziś wzeszła po 7 dniach od wysiewu - tunbergia (na opakowaniu termin wysiewu XII - I). Chyba jednak muszę sie postarać o sztuczne słońce.
A tak wogóle to jakie macie doświadczenia w doświetlaniu roślin na przedwiośniu? Znam zasady lamp sodowych - ale to kosztuje 200 zł. Może cos innego.
Pozdrawiam.
Iw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-11-28, 21:28

Post autor: Iw »

Z doświetlaniem lampami nie mam żadnego doświadczenia, też czytałam tylko o sodowych i jarzeniowych. Zbyt blisko umieszczone mogą jednak (moim zdaniem) podnosić temperaturę powietrza, a dla większości naszych siewek temperatura pokojowa i tak jest za wysoka.
Pozostaje umycie okna :-) przechylanie naczyń z siewkami do okna pod kątem ok. 40 st., obracanie skrzynek co kilka dni.
Słyszałam też o ustawianiu ekranów z folii aluminiowej a nawet lustra, które będą odbijać światło i doświetlać roślinki z tyłu :-)
Dla lewkonii chyba za zimno jest na balkonie, ale pierwiosnki lubią chłodek, często kwitną przecież zimą :-)
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

Halino, przepiękny masz ogród, widać, że włożyłaś masę pracy i środków!
Ja zaczynałam 3 lata temu z podobnego ugoru od karczowania, plewienia, roundapowania itp. Tyle, że Ty widać, że miałaś pomysł na swóg ogród a ja do dzisiaj nie mam wizji. Stąd u mnie głównie trawnik i warzywnik oraz drzewka i krzewy owocowe i ogólne wrażenie chaosu. Tym większe brawa dla Ciebie.
Ten świerk też piękny, widziałam go w ostatnim progranie "Rok z ogrodzie" i też postanowiłam zakupić do siebie. Bardzo jest dekoracyjny a kolory takie utrzymuje ponad 2 mce :)
pozdrowienia,
duende
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Witaj Halinko! Poodgladałam troszkę Twoich fotek na "fotosiku" - ALE SUPER OGRÓD!
Wszystko takie wypielęgnowane! I jak romantycznie domek obsadzony pnaczami i iglakami!
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Bardzo podoba mi się ten kwitnący świerk. Kupiłam ale malutkiego Push. I ma jedną szyszkę. Twój jest duży i ślicznie się prezentuje.
Awatar użytkownika
basia 79
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2009-05-04, 17:07

Post autor: basia 79 »

Bardzo ładny ogród, :lol: dał mi parę pomysłów na zmiany w moim ogrodzie :-/
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Kilka obrazków z 2009:
Załączniki
osteospermum1.jpg
osteospermum1.jpg (58.12 KiB) Przejrzano 2997 razy
lilia czerwona.jpg
lilia biała.jpg
lilia biała.jpg (45.39 KiB) Przejrzano 2997 razy
fontanna.jpg
fontanna.jpg (58.19 KiB) Przejrzano 2997 razy
domek.jpg
domek.jpg (44.66 KiB) Przejrzano 2997 razy
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Ale pięknie a domek jak z bajki :lol:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

zdjęcia oddają spokój jaki wokół panuje i kolory.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Ale super porządeczek, kolor lilii taki czerwoniasty super.
ODPOWIEDZ