Zielonym do góry!

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Bardzo ciekawe to osteospermum. Kupowałaś sadzonki, czy wysiewałaś?
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Wielkie dzięki za odwiedziny.
Osteospermum wysiewałam sama, a w ubiegłym roku zbierałam tylko nasiona z ciemno różowych. W tym roku mam prawie wszystkie białe, chyba nie dziedziczą cech roślin matecznych.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Miesiąc bez działki, miesiąc gdzie pomalutku widać zbliżającą się jesień... :shock: . Halinko, twoja działeczka wygląda na pełnię lata. Kolorowo, wszystko soczyście zielone. Bardzo piękna działeczka. :-D
Pozdrawiam Zuzia
miłekwiosenny
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-08-31, 11:45

Post autor: miłekwiosenny »

Rzeczywiście pięknie :lol: - wychuchane to.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Halina pisze:Wielkie dzięki za odwiedziny.
Osteospermum wysiewałam sama, a w ubiegłym roku zbierałam tylko nasiona z ciemno różowych. W tym roku mam prawie wszystkie białe, chyba nie dziedziczą cech roślin matecznych.
Z ciemno różowych białe, to na prawdę zadziwiające :shock: .
A nawiasem mówiąc szkoda :-( . Dobrze byłoby móc zebrać nasiona wiedząc, jaki można uzyskać efekt :/ .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

No właśnie, też wolę różowe, ale te też są ładne
Obrazek
i kilka jesiennych obrazków
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Obrazki jesienne miło jest podziwiać w komputerze, w realu przypominają nieciekawą porę, choć ogród prezentuje się ciekawie. :-D
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Halinko, ogród jest piękny, że aż trudno dobrać właściwie słowa, żeby oddać, to co się czuje gdy się go ogląda. Niezwykła harmonia i przemyślane kompozycje sprawiają, że jest tak piękny, że wprost nierzeczywisty... Nawet sobie nie potrafię wyobrazić, ile włożyłaś w niego pracy i jak dużo musisz poświęcać mu czasu, żeby go zachować w tak świetnej kondycji. A co powstało z korzenia?
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Piękne zdjęcia :roll: . A czy ta bordowa kępa na drugim zdjęciu to może hortensja?
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Halinko, jakże cudownie w Twoim ogrodzie! Kto ma ogród - wie, ile pracy musiałaś włożyć, aby uzyskać taki efekt. Przyjemnie w takim miejscu posiedzieć, ale ... pewnie nie za wiele na to czasu :-D
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Dziękuję za słowa uznania, muszę powiedzieć, że tak dużo pracy to nie wymaga. Większość rabat, tam gdzie rosną iglaki, wrzosowiska, jest wysłana włókniną i przykryta korą, odpada pielenie. Jednoroczne też sadzę gęsto, chwasty nie przebijają się.
Właśnie wyrwałam kawał trawnika pod nową rabatę z hortensjami bukietowymi. I to o co pytasz Edyto to widok z okna na hortensje.
A korzeń powoli porasta hostą i rojnikami, jest tam jednak mało zagłębień aby posadzić coś z większymi korzeniami.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Post autor: mamina »

Halinko rabatka z hortensjami bukietowymi wygląda super. Co powsadzałaś przy hortensjach ?Ja też mam je jako nowy nabytek, tylko muszę im znaleźć jakieś towarzystwo :-D Pozdrawiam - Jola
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Halina pisze:I to o co pytasz Edyto to widok z okna na hortensje.
Bardzo efektownie wyglądają z dalszej perspektywy. A czy mogę być trochę upierdliwa i poprosić o zbliżenie ;) . Może wiesz jaka to odmiana?
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Halinko, ten korzeń z rojnikami to będzie cudeńko! Wspaniały pomysł!
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Hortensje bukietowe, kwitnące na pędach jednorocznych: Mega Mindy, Limelight (limonkowa), Pinky Whinky, Vanille Fraise (waniliowa truskawka), Kyushu.
Dosadziłam hosty - nie wiem czy dobrze. Ziemia u mnie dosyć kwaśna, rabata ma słońce tylko rano. Zobaczymy co z tego wyrośnie.
ODPOWIEDZ