Zielonym do góry!

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Obrzeże rabaty przy domu to krawędziaki pozyskane z rozbiórki starego dachu, a impregnowane drewnochronem, lubie proste krawędzie bo dobrze się przy nich kosi.
Korzeń, pewnie czymś obsadzę ma troche zakamarków. Ale narazie 3 tygodnie przerwy w działkowaniu.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Piękne fotki jak z obrazka ;) a trawnik ani żdżbła trawy przy kamieniach.jak ty to robisz ;)
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Nie mogę się doczekać co powstanie z tego korzenia, oj jestem baaaardzo ciekawa.Działeczka jak z bajki Halinko jak TY to robisz?
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Dzięki za miłe słowa, to motywuje i nakręca do pracy.
Po kosiarce, ręczne nożyce, nie umiem sie posługiwać podkaszarką.
A korzeń, może jutro coś wymyślę.
Ostatnie 2 dni na działce, a potem dam pole do popisu chwastom przez 3 tygodnie.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Strasznie jestem ciekawa, co wymyślisz dla tego korzenia bo Ty masz fajne pomysły. :lol:
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Witaj imienniczko :lol: :lol: , pospacerowałam po Twoim ogrodzie, muszę przyznać, że masz dużo inwencji i ciekawych pomysłów, działeczka wygląda przepięknie, dopieszczona w każdym calu, a korzenie super :super: :super:
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Oglądałem Twój album, bardzo ładnie, faktycznie zielono. Widzę że spora działeczka, masz pole do popisu, zmieniło się u Ciebie przez cztery lata bardzo wiele. Za dwa lata będzie nie do poznania. Masz tempo cyklonu. Widzę że roślinki odwzajemniają się za trud, który w nie włożyłaś.
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Urocze widoki. Pięknie prezentuje się domek wśród Twoich zadbanych roślinek. ;-) A ten Twój korzeń, to super okaz. Pozdrawiam. :-D
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Z radosnych wiadomości - zakwitł 5 letni krzew milinu, narazie jest tylko jeden kwiatek, ale jest!
Obrazek
A to tegoroczne kwitnące lilie i dalie:
Obrazek
Obrazek
Korzeń pochodzi ze starej sosny i czeka. Nie może zmienić miejsca postoju, ponieważ przyjechał traktorem.
Obrazek
Poproszę o podpowiedzi co można na nim posadzić?
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Jak na razie, to tak pięknie się prezentuje, że bym go tak zostawiła. :-> Skojarzył mnie się z takim strażnikiem. ;-) Jest naprawdę dość ciekawy.

A z czasem cóż by można posadzić :?: Moja pierwsza myśl, to taka - powojniki, takie z drobnym kwiatem. Dlatego, żeby gdzieś tam delikatnie się prezentowały na tym kolosie i żeby nie stracił uroku. ;-) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Gratulacje na ten pierwszy kwiat Milinu, za rok będzie ich dużo więcej. :super:
Lilie śliczne, dalie interesujące a korzeń rzeczywiście stoi jak strażnik na warcie. :D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

marylka966 pisze: A z czasem cóż by można posadzić :?: Moja pierwsza myśl to taka - powojniki, takie z drobnym kwiatem .Dlatego żeby gdzieś tam delikatnie się prezentowały na tym kolosie i żeby nie stracił uroku. ;-) Pozdrawiam.
Też pomyślałam o delikatnym pnączu. Żeby całego nie okrył.
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Miesiąc bez działki, potem chwasty powyżej głowy, ale już jest ok. Kilka obrazków:
Obrazek
Obrazek
dorodne bataty
Obrazek
oryginalne osteospermum
Obrazek
Obrazek
a na balkonie pomidory do góry nogami mają się znakomicie
Obrazek
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

No kochana, jak na miesiąc twojej nieobecności wszystko piękne. Pewnie wielu ludzi, mimo codziennego doglądania ogrodu nie ma takiego pięknego ogrodu :hyhy: A jakie piękne hosty :shock:
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Aleeee Cię długo nie było. Milin ładne ma pąki, ja od Gosi dostałem trzy, zobaczymy czy się przyjmą. Działeczkę masz bardzo ładną.
ODPOWIEDZ