Zielonym do góry!

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Mnie też podoba się korzeń, bardzo oryginalny no i o sowie muszę wspomniec śliczna ;)
A mnie na tym zdjęciu z przed pięciu lat najpierw rzuciły sie w oczy dziesiątki kopców :shock: wstrętne kreciska,mam nadzieję że się ich pozbyłaś :evil:
pozdrawiam jagódka
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Pięknie. :shock: :shock: To co stworzyłaś przez 5 lat to jest miodzio.Cudo ogród i jak przemyślany.Coś skromnego , a jaki raj dla oczu. :-D

Na ten korzeń też zwruciłam uwagę. :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

5 lat temu miałaś trawę z olbrzymią ilością kretowisk a teraz masz mniej trawy z jeszcze większą ilością roślinek - kwiatki, krzewy i drzewka. Ale ogrom pracy za Tobą, każda roślinka własnoręcznie posadzona i wychuchana - taka satysfakcja musi cieszyć najbardziej :super: :hurra:
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Tak jest, ostatnie 5 lat to sporo mojej pracy, ale za to jest ogromna satysfakcja.
Rabaty podwyższone mam dwie. Jedna pod śliwką, bo tam się nie dało wbić łopaty w ziemię, a druga to ułożona obwódka z kamieni i wysypana kompostem.
Kretów miałam co nie miara, ale poskutkowało strzelanie petardami w kretowisko. W okresie noworocznym robię zapas petard Korsarz i jak tylko pojawi się kretowisko... narazie działa.
Tegoroczna rabata wiosną
Obrazek
i latem
Obrazek

rabata pod śliwką wiosną
Obrazek

i latem
Obrazek
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Super pomysł na rabaty :-D ,bardzo mi się podobają :lol: ,zwłaszcza ta na tle iglaków ,chociaż i tej z pieńkiem też niczego nie brakuje-pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Halinko....przepiękne rabatki i prześliczne zdjęcia. Jeszcze kilka takich pokażesz a zacznę na swojej działce wszystko przenosić, zmieniać. Choć właściwie i tak stale coś zmieniam. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Zeniu, moje niektóre roślinki też zmieniały swoje miejsca, na szczęście dobrze to znoszą. Na wiosnę muszę pomyśleć o skalniaku, jeszcze nie mam.
I kilka zdjęć z minionego lata
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i coś dla ciała - warzywniak
Obrazek
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Fotka z liatrą jest rewelacyjna :D Rozumiem, że te "liściory" to betonowe są ?
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

tengel27 pisze:Fotka z liatrą jest rewelacyjna :D Rozumiem, że te "liściory" to betonowe są ?
O to samo miałam zapytać Obrazek Altanka cudna, jak i cała reszta. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Oczywiście liście betonowe i własnej roboty! Dokaszać trzeba niestety ręcznie, albo podnosić liście, dobrze, że mam pomocnika.
Obrazek
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Halinko nie bądź taka tajemnicza :) Podziel się "technologią" wyrobu ;)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Super to wszystko wygląda altanka ,rabatki :-P :-P -czy to biała hortensja tak ślicznie kwitnie wśród iglaków :?: ,a i pomocnik przydatny,że ho,ho :!: :!:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Mnie wpadł w oko mostek, jest tam normalny potoczek czy raczej suchy bo nie widziałam wody :?: A te rabatki wyniesione to wspaniały pomysł, nie trzeba się męczyć z karczowaniem trawnika a po kilku latach sam zgnije i przerosną go korzenie roślinek. To jest coś dla leniwych :hyhy: :rotfl:
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Tengel - liście to żadna tajemnica. Bierzesz duży gruby liść (szkoda że lato sie skończyło doskonały jest liśc rabarbaru, łopianu, u mnie są liście fikusa dębolistnego) na lewą stronę liścia nakładasz rozrobioną zaprawę betonową (taki gotowiec zaprawa murarska). Ja na pierwszą warstwę zaprawy kładę wyciętą do brzegów liścia siatkę plastikową, używaną do tynkowania (za grosze sprzedawana jest w metrach w sklepach budowlanych), na to druga warstwa betonu. Schnie ok. 12 godzin, odrywasz liść i odlew gotowy. Liśc musi być żylasty, wtedy formy są wyraźniejsze.
link: http://www.flickr.com/photos/woolly_fab ... 490654202/
Edulkot - maja działka w tej części gdzie jest mostek jest podmokła i jest tam rów melioracyjny. Mostek jest bardziej dekoracyjny.
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Nie wiem dlaczego ten link nie jest aktywny jeszcze jeden
http://www.overthegardengate.net/userpa ... s%20Leaves
ODPOWIEDZ