Zielony balkon Tomka

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Zielony balkon Tomka

Post autor: Miastowy »

To moje 15-dniowe sadzonki pomidorów malinowych, jak je zobaczyłem zeszłego lata na targowisku u starszego Pana to od razu wiedziałem że to jest to czego szukałem :)
Załączniki
IMG_0524.jpg
IMG_0525.jpg
A to sałata masłowa dzisiaj przepikowana, też 15-dniowa (kilka sztuk o tydzień młodsze)
A to sałata masłowa dzisiaj przepikowana, też 15-dniowa (kilka sztuk o tydzień młodsze)
Pierwsze cztery też malinowe, a pozostałe malino-podobne, też bardzo smaczne.
Pierwsze cztery też malinowe, a pozostałe malino-podobne, też bardzo smaczne.
A to roślina która rok temu w moim zakładzie pracy skazana była na pewną śmierć, teraz się odwdzięcza kolejnymi soczystymi liśćmi.
A to roślina która rok temu w moim zakładzie pracy skazana była na pewną śmierć, teraz się odwdzięcza kolejnymi soczystymi liśćmi.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Zielony balkon Tomka

Post autor: Danka »

To ile sadzonek wyprodukowałeś :-o A uratowany kwiatuszek to chyba difenbachia - Dieffenbachia
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Zielony balkon Tomka

Post autor: Miastowy »

48 sztuk plus cztery rezerwowe, kilka zasili balkon, kilka obiecałem koledze a reszta trafi pod prowizoryczne foliowe zadaszenie na działce.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Zielony balkon Tomka

Post autor: malina »

Tomku ,ale się napracowałeś,a ile tych serków zjadłeś ,ja posiałam dopiero w czwartek nie mogę się pochwalić co wzeszło,posiałam pomidor Tigerella , Bawole serca i żółte Polki,jeszcze trochę kwiatów m.innymi malwy- czarną i pełne 4 kolory .Będą dopiero na drugi rok w pełni kwitnące,miałam dużo ale rdza przenosi się na nasiona musiałam je wyrzucić i kupić nowe.Pozdrawiam życzę ci udanych plonów.Halina :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Zielony balkon Tomka

Post autor: tadek »

A co też robili roślince Dieffenbachii, w twoim byłym zakładzie...? :przestraszony:
Nie podlewali jej ?

Obrazek
Difenbachia to roślina zielna, należąca do rodzaju obrazkowatych (Araceae). Pochodzi z tropikalnych obszarów Ameryki, od Meksyku po Argentynę i Paragwaj. Może dorastać do wys. 1,8 metra ale w uprawie doniczkowej rośliny są zazwyczaj prowadzone w formie krzewiastej i nie dorastają tak wysoko. Łodygi sztywne, wzniesione, rosną pionowo ku górze. Liście duże, sercowate do lancetowatych, często wielobarwne, osiągają do 25 cm długości. W uprawie doniczkowej cenione są takie odmiany jak difenbachia 'Exotica' (liście ciemnozielone pokryte przebarwieniami w kolorze kremowym i bladozielonym), difenbachia 'Rudolph Roehrs' (młode liście kremowobiałę, z czasem pojawiają się na nich bladozielone plamy z zielonymi żyłkami i brzegami), difenbachia 'Tropic Snow' (liście kremowobiałe z plamkami wzdłuż unerwienia).
WIECEJ - Difenbachia - pielęgnacja, rozmnażanie, choroby
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Zielony balkon Tomka

Post autor: lilia0405 »

Tomku sporo tych pomidorów :shock:
Teresa1963
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2014-01-23, 15:59

Re: Zielony balkon Tomka

Post autor: Teresa1963 »

Ja wysiewam w rolkach po papierze toaletowym, będę mogła bez przesadzania posadzić od razu do gruntu.
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Zielony balkon Tomka

Post autor: Miastowy »

malina: Opakowania po serkach zbierałem od jesieni także nazbierało sie tego, Almette wcina córka także tez nie było problemu z tymi opakowaniami :)
Również chciałem posiać malwy (mam nasiona w czterech kolorach), ale nie chce mi się czekać aż zakwitną w przyszłym roku.

tadek: albo nikt nie podlewał, albo była przelewana, mała doniczka i stara ziemia dopełniły obrazu nędzy i rozpaczy. Łodyga była ponad metrowa a tylko dwa liście na czubku, obciąłem końcówkę i wsadziłem na kilka miesięcy do wody aż puściła piekne korzenie, potem do żyznej ziemi i efekt idać na zdjęciu.

lilia0405: Źle policzyłem pomidory, bo u mojego Taty na parapecie jest kolejnych 24 sztuki, a więc razem ponad 70...tylko gdzie ja to wszystko posadzę na działce :mrgreen:

Teresa 1963: Wiem bo przeczytałem na fejsie, swoją drogą mile zostałem zaskoczony nagle widząc zdjęcia moich pomidorków i sałaty na FB :ok:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Zielony balkon Tomka

Post autor: malina »

Tomku-tak jest z malwami,w pierwszym roku tylko rozsada,a na drugi rok duże "badyle".Kiedy będzie już ciepło i coś wyjdzie z ziemi,a znajdę rozsady malw i będziesz chętny to Ci wyślę.Dam Ci znać za ok.miesiąc.Halina
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ