Zielone sanatorium

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

malina pisze:Warzywa aż ślinka cieknie , ale stolik też mnie zauroczył :hyhy:
Malinko , niektóre z plonów zimą znajduję w słoiczkach lub w zamrażalce i to mnie cieszy,nie muszę wszystkiego kupować,
stoliczek razem z fotelami kupiony w komisie,dobry sposób ,żeby umeblować tarasik,pozdrawiam
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Nutka13 pisze:Najbardziej zachwyciły mnie pomidory,nie ujmując nic reszcie owoców i warzyw.Grażynko,rosną one w szklarni,czy w gruncie?C0 robisz że tak smakowicie wyglądają,jaka to odmiana?
Danutko ,jeśli chodzi o pomidory ,to ja robię rozsady w domu,dbam i pielęgnuję ,daję im dobry start,później pałeczkę przejmuje mój mąż i wysadza do przygotowanego odpowiednio namiotu foliowego i to do końca jest jego działka,razem konsumujemy ,nadwyżki przerabiam na przeciery Lubujemy się w malinówkach ,jest też kilka krzaczków Bawole serca, Białe White Great ,koktajlowe.Krzaczki mój mąż dokarmia gnojówką z pokrzyw.Pozdrawiam
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Bettiw »

Warzywka piękne z ogrodu, a na ostatnim zdjęciu zielone listki to co? szpinak? coś mi nie pasuje. Widzę że stoi namiot foliowy, swój będę znowu naprawiać po wichurach, chyba mam za słabą konstrukcję, jak u Ciebie jest rozwiązane wejście/ zamknięcie, jakbyś miała zdjęcie poglądowe, chciałabym skorzystać o ile mogę.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Elzbieta M »

Grażynko , widziałam , że u Kasi dopytujesz sie o opryski olejowe. Odpowiedziała ci , ale ja dodam - do oprysku możesz stosować normalny olej kuchenny - 1-2 łyżki na litr wody , lekko ciepłej. Opryskując , co jakiś czas trzeba wstrząsać pojemnikiem. Dodaj również pół łyżeczki mydła potasowego na 1 l.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Elzbieta M »

Grażynko - zdolna dziewczynka z Ciebie - widzę piękny awatarek , fajnie wyglądasz. Udało sie i fotkę zmniejszyć i podpis umieścić pod swoimi postami. Świetnie :-D
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Bettiw pisze:Warzywka piękne z ogrodu, a na ostatnim zdjęciu zielone listki to co? szpinak? coś mi nie pasuje. Widzę że stoi namiot foliowy, swój będę znowu naprawiać po wichurach, chyba mam za słabą konstrukcję, jak u Ciebie jest rozwiązane wejście/ zamknięcie, jakbyś miała zdjęcie poglądowe, chciałabym skorzystać o ile mogę.
Beatko to jest właśnie szpinak ,uprawiam go w tym namiocie,wysiewam do namiotu w marcu,jak ustępują mrozy,przykrywam ewentualnie włókniną,i tylko w ten sposób się udaje ,bo z gruntu mi się nie udał. w marcu wysiewam też do namiotu rzodkiewkę ,koperek ,sałatę i dymkę, w tym roku wysieję też buraczki na botwinę,wszystkie nowalijki są zdecydowanie wcześniej.
Drzwi do namiotu mają oprawę drewnianą ,niestety zdjęcia podglądowego nie mam . :)
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Elzbieta M pisze:Grażynko , widziałam , że u Kasi dopytujesz sie o opryski olejowe. Odpowiedziała ci , ale ja dodam - do oprysku możesz stosować normalny olej kuchenny - 1-2 łyżki na litr wody , lekko ciepłej. Opryskując , co jakiś czas trzeba wstrząsać pojemnikiem. Dodaj również pół łyżeczki mydła potasowego na 1 l.
Elu, dzięki tak robię jak opryskuję róże na plamistość ,spół łyżeczki sody rozpuszczam w 1 litrze ciepłej wody,i dodaję łyżkę oleju .A to co Kasia proponuje to gotowy preparat Promanal ,podobno ekologiczny ,stosowałaś może
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Elzbieta M pisze:Grażynko - zdolna dziewczynka z Ciebie - widzę piękny awatarek , fajnie wyglądasz. Udało sie i fotkę zmniejszyć i podpis umieścić pod swoimi postami. Świetnie :-D
Elu nie taka zdolna jakby wyglądało ,pomniejszyła mi zdjęcie Krysia ja tylko wstawiłam , a podpis z linkiem wstawił Rafał,fajnie bo ja chciałam jeszcze sama dopisek umieścić i już nie ma nic :zly: i znowu wystąpiłam z prośbą do Rafała ,aż wstyd :zawstydzony:
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Pokażę następne kwiatki ,które umilają moje życie ,niektóre niepozorne malutkie ale ja je wszystkie dostrzegam i dbam o nie :-)
Załączniki
DSC01171.JPG
DSC01167.JPG
DSC01176.JPG
DSC01177.JPG
DSC01190.JPG
DSC01207.JPG
DSC01212.JPG
DSC01254.JPG
DSC01280.JPG
DSC01331.JPG
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Krysia »

Stokroteczki to może i niepozorne, ale biały zawilec japoński piękny i dobrze go widać.
Pozdrawiam Cię serdecznie :-D .
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Elzbieta M »

Wiedziałam , że Krysia zwróci uwagę na zawilca. :lol: Dostałam od niej kilka odmian - są piękne. Grażko , czy okrywasz swoje na zimę?
Wszystkie Twoje kwiatuszki ślicznie wyglądają
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Zielone sanatorium

Post autor: malina »

Grażka ....jaki wstyd ? że wystąpiłaś z prośbą do Rafała :] , to co piszesz i jak , jakie super zdjęcia robisz , jaki ogród zagospodarowany- pokazuje jaka jesteś super kobitka :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Zielone sanatorium

Post autor: kajaja2 »

Grażka ja stosuje olej na wszytsko co w moim ogrodzie rośnie:thuje azalie magnolie derenie itd.Dałam linka na mojej stronie ale ja kupuję tańszy,taki za 20zł i takie same parametry ma.O tym,że olej zwykły można używać to nie słyszałam ale powiedz mi jaką proporcję stosujesz z sody na róże?
Następne zdjęcie jakie wstawiłaś są super,ja jak zwykle zachwycę się stokrotkami bo je uwielbiam,reszta kwiatów też jest piękna.
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Krysia pisze:Stokroteczki to może i niepozorne, ale biały zawilec japoński piękny i dobrze go widać.
Pozdrawiam Cię serdecznie :-D .
Krysiu stokroteczki to samosiejki,a zawilce też same się rozrastają ,mam ich coraz więcej ,miłego weekendu,u nas wieje zimny wiatr ;-)
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Elzbieta M pisze:Wiedziałam , że Krysia zwróci uwagę na zawilca. :lol: Dostałam od niej kilka odmian - są piękne. Grażko , czy okrywasz swoje na zimę?
Wszystkie Twoje kwiatuszki ślicznie wyglądają
Elu ,nie okrywam swoich kwiatów ,tylko róże kopczykuję,zawilce świetnie sobie radzą ,tych japońskich jest coraz to więcej ,miłego weekendu
ODPOWIEDZ