Zielone sanatorium

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Krysia »

Fajne jest Twoje Królestwo :-D . Kolorowe i różnorodne. Świetny dobór roślin. I nawet białą begonię zobaczyłam :).
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Witam cię Elu w słoneczny poranek,moje królestwo znajduje się w ogrodach działkowych na wyższym terenie,bo
są też tam niskie tereny,ci to mają przechlapane,deszczowa aura powoduje że mają za mokro,wszystko gnije,ja na szczęście nie mam tego problemu,na działce mam dobrą ziemię ,raczej wszystko dobrze rośnie,przebywam na działce codziennie , jest niedaleko,1 km od bloku,spacerkiem 5 minut,rowerkiem 2 minutki.5 arów a tyle szczęścia,mam wszystko co do szczęścia potrzebne,tylko zdrowie potrzebne,Od stycznia jestem chora na ostre a teraz to przewlekłe zapalenie oskrzeli,ale myślę ,że to moje zielone sanatorium już wkrótce mnie wyleczy,milego dnia
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Dziękuję Krysiu za pochwały,Właśnie te begonie przechowywałam w piwnicy ,już dzisiaj bulwy są w doniczkach,cieszę się ,że mi się powiodło przechowanie ,bo pierwszy raz to robiłam,miłego dnia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Elzbieta M »

Grażynko , to przede wszystkim zdrowia życzę , bo wiosna już tuż tuż i będzie nas ciągnąć do ogrodów. Fajnie masz , że tak blisko, bo w każdej chwili możesz podejść, zrelaksować się - pewnie przy pracy , bo tak większość z nas sie relaksuje w ogrodzie :hyhy:
Ja niestety mam kawałek na "swoją wieś" , za to jak wyjadę , to staram sie tam przebywac całe lato a może i dłużej.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Bettiw »

Grażynko, na drugim zdjęciu takie dwa krzewy/krzewinki z fioletowymi i różowymi kwiatami co to jest?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Elzbieta M pisze:Grażynko , to przede wszystkim zdrowia życzę , bo wiosna już tuż tuż i będzie nas ciągnąć do ogrodów. Fajnie masz , że tak blisko, bo w każdej chwili możesz podejść, zrelaksować się - pewnie przy pracy , bo tak większość z nas sie relaksuje w ogrodzie :hyhy:
Ja niestety mam kawałek na "swoją wieś" , za to jak wyjadę , to staram sie tam przebywac całe lato a może i dłużej.
Elu praca w ogrodzie to wiadomo niekończąca się opowieść,jak do tej pory dorabiam jeszcze do emerytury,żeby na kwiatki starczyło,nieraz zdarza się ,że leżę w ogrodzie z nogami do góry,
super że na swojej wioseczce masz możliwość noclegu,u nas w domku działkowym też nieraz nocujemy,mąż zimą też codziennie zagląda i dokarmia ptaszki,mamy dwa karmniki i cztery budki lęgowe,jest koło czego chodzić :super:
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Bettiw pisze:Grażynko, na drugim zdjęciu takie dwa krzewy/krzewinki z fioletowymi i różowymi kwiatami co to jest?
Beatko , tymi roślinkami podsadziłam nóżki lilii,po bokach są serduszki wzniosłe,a w środku przetacznik i tak się pomieszały :hurra:
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

:zdrowko: W świątecznym nastroju pozdrawiam i życzę miłego dnia,
dla rozweselenia moje słoneczka -jeżówki
Załączniki
DSC07016.JPG
DSC07017.JPG
DSC07053.JPG
DSC07094.JPG
DSC07134.JPG
DSC07143.JPG
DSC07166.JPG
DSC07167.JPG
DSC07226.JPG
DSC07316.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Elzbieta M »

Piękna kolekcja jeżówek :-D
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Anka2803 »

Witam :-P , obejrzałam Twoje kolekcje roślin :mrgreen: :mrgreen: nazbierałaś fajnych roślin... masz się czym pochwalić :->
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Zielone sanatorium

Post autor: wasilewska101 »

Piękne te twoje jeżówki, ciekawe jak przetrwają moje nowe nabytki z tamtego roku bo moje siane to już się martwię gdzie ich wsadzić tyle było samosiejek na jesieni ..
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Elzbieta M pisze:Piękna kolekcja jeżówek :-D
Dziękuję Elu, :-)
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Anka2803 pisze:Witam :-P , obejrzałam Twoje kolekcje roślin :mrgreen: :mrgreen: nazbierałaś fajnych roślin... masz się czym pochwalić :->
Witaj Aniu w moich skromnych progach,moje kolekcja jest pestką w porównaniu z twoją,chciała bym więcej ale działeczka nie jest z gumy,np. dostałam w tym roku kłącza kanny i to sporą ilość ,już się zastanawiam gdzie ja je posadzę ;-)
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

wasilewska101 pisze:Piękne te twoje jeżówki, ciekawe jak przetrwają moje nowe nabytki z tamtego roku bo moje siane to już się martwię gdzie ich wsadzić tyle było samosiejek na jesieni ..
Witam,super że masz samosiejki z jeżówek ,ja jak do tej pory nie miałam ,może popełniam błąd ,bo po przekwitnięciu obcinam, :-)
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Cudowna niedziela,kilka godzin spędzone na działce aż miło,zrobiłam obchód,,przed altanką w słoneczku było chyba z 20 stopni, i dzisiaj już świeże zdjęcia z mojego ogródka,pozdrawiam
Załączniki
DSC_0429.JPG
DSC_0434.JPG
jak się cieszę ,że buziaczki uż pootwierane
jak się cieszę ,że buziaczki uż pootwierane
DSC_0437.JPG
DSC_0436.JPG
ODPOWIEDZ