zgoda na altanę

Zagadnienia prawne dot. użytkowania ogrodów przydomowych i działkowych.
Rafał33
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2011-05-30, 09:10

zgoda na altanę

Post autor: Rafał33 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam tego typu problem, otóż chciałabym na działce rekreacyjnej o pow. ok 300 m, która znajduje się na terenie ogródków działkowych postawić altanę, tzn, jest już na niej murowany domek,który stoi na środku działki, a ja obok niego chciałabym dostawić drewnianą altanę, która jest z zadaszeniem i ma zabudowane boki z 3 stron. Jak się okazało moje sąsiedztwo nie pozwala mi na to powołując się na paragrafy nie zezwalające na to, tzn. altana by stała przy samej siatce, która dzieli nasze działki. W związku z tym mam pytanie czy namiot ogrodowy o takich samych wymiarach 3 m na 3 m, posiadający boczne ścianki z siatki, będzie traktowany jako altana? Bo z tego co wiem to altana musi być oddalona od oddzielającej siatki sąsiadów 3 m. Więc moje zasadnicze pytanie brzmi czy namiot ogrodowy mogę postawić tak, by jedna z ścian graniczyła bezpośrednio z siatką sąsiadów?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Namiot ogrodowy jest konstrukcją przenośną. Jednak ze względu na zacienianie powinno się spytać sąsiadów. Jak sądzę ten namiot miałby stać dłużęj, np. cały sezon letni. Przepisy ogrodów działkowych nie pozwalają w odległości do 2 m nawet sadzić roślin, drzew i krzewów wyższych niż 1 m.

Każdą ingerencję tego typu w określone zasady najlepiej dogadać ze stronami, inaczej może być to zarzewiem konfliktu, a do ogrodu idzie się odpoczywać, a nie kłócić.
Rafał33
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2011-05-30, 09:10

Post autor: Rafał33 »

Dziękuję za odpowiedź, tego się spodziewałem. U mnie jest taka kwestia, iż nie jestem w stanie się dogadać z sąsiadami, a to dlatego, że przejawia się zwykła zazdrość z ich strony, więc temat dogadania nie wchodzi w rachubę niestety.
ODPOWIEDZ