Żarnowiec miolasty

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Ogrodnik Wojtek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-01, 22:21

Żarnowiec miolasty

Post autor: Ogrodnik Wojtek »

Witam ! Bardzo podobają mi się krzewy Żarnowca miolastego .Wyczytałem informację na Waszej stronie o tej roślinie -

Rozmnażanie krzewu żarnowca z sadzonek wykonujemy w lipcu. Z półzdrewniałych pędów bocznych odcinamy sadzonki długości 8-10 cm z piętką. Następnie sadzonkę sadzimy do mieszanki torfu i piasku w stosunku 1:1. Dodatkowo warto użyć ukorzeniacz do sadzonek półzdrewniałych i zanurzyć w nim końcówki sadzonek przed wsadzeniem ich do ziemi. Pojemnik warto przykryć folią perforowaną aby utrzymać stałą, wysoką wilgotność. Po ukorzenieniu stopniowo zmniejszamy zraszanie i wietrzymy pojemniki. Wiosną wysadzamy młode żarnowce na miejsce stałe.

Proszę o podpowiedz jak dalej przechowywać sadzonki po ukorzenieniu się do czasu wysadzenia na wiosnę , czy pozostają na zewnątrz w pojemnikach czy przechowujemy je ciepłym miejscu przez zimę

Dziękuję z góry wyjaśnienia, poradę
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Żarnowiec miolasty

Post autor: malina »

Wojtku ogrodniku , jeżeli poczytałeś uważnie ten artykuł z którym się zapoznałeś i go przytaczasz to z niego można wywnioskować , czytając między wierszami , że .....dorosłe krzewy są narażone na przemarzanie w mroźną zimę i należy je okrywać iglakami , a co dopiero młode sadzonki wystawione w pojemnikach na zewnątrz . Przechowujemy je w pomieszczeniu chłodnym , podlewamy umiarkowanie i na wiosnę wysadzamy po przymrozkach do ogrodu Żarnowiec miotlasty , pozdrawiam :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Żarnowiec miolasty

Post autor: Bettiw »

Wydaje mi się, że równie łatwo rozsiewa się z nasion, bo wokół naszych działek pełno jest samosiejek na łące (szczególnie ten żółty). Przyznaję, że ładny jest mi też się podoba.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ