Zamiokulkas zamiolistny

Forum poświęcone kaktusom i innym sukulentom
ODPOWIEDZ
marzena 63
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-09, 12:49

Zamiokulkas zamiolistny

Post autor: marzena 63 »

To prawda że jak widzi się promocje na kwiaty to człowiek zastanawia się czy warto ukorzeniać we własnym zakresie. Ale jaka to radość patrzeć jak kwiat rośnie od maleńka tylko przez Ciebie wyhodowany, a nie w jakiejś "fabryce kwiatów". Ja ukorzeniam teraz mnóstwo grudników. Dostałam pojedyncze listeczki grudników o różnych kolorach i wsadziłam je do ziemi (szkoda mi było je wyrzucić). Wszystkie już puściły korzonki. Nawet nie wiem jakie będą kolory. Nie mogę się doczekać kiedy zakwitną. Zresztą ja mam manię wsadzania każdego znalezionego listka do ziemi. Ukorzeniam też listki zamiokulasa, bo złamały się jak dawałyśmy koleżance na prezent imieninowy. Jeden listeczek ma już korzonki :lol:
pozdrawiam Marzena
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

marzena 63 pisze:(.....)Ukorzeniam też listki zamiokulasa(.....).Jeden listeczek ma już korzonki(.....)
Jak to robisz?
marzena 63
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-09, 12:49

Post autor: marzena 63 »

Kasiu
listek zamiokulasa ten z łodyżki umieściłam w ziemi .Jeden wsaziłam na początku grudnia i już puścił korzonki.Teraz będzie wytwarzał bulwkę .Drugi jeszcze nie puścił korzonków(wsadziłam go chyba tydzień po pierwszym) ale coś się dzieje bo jest takie zgrubienie minimalnie nad ziemią.Tak jakby coś miało z tego wyrosnąć.Jutro spróbuję zrobić zdjęcia jak to wygląda,bo może niejasno wytłumaczyłam.O takim sposobie ukorzeniania przeczytałam na jednym forum ogrodniczym no i od razu zaczęłam eksperymentować :lol:
Ciekawa jestem co dalej z tego wyrośnie i po jakim czasie zobaczę łodyżki listków.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dziękuję Ci bardzo, zaraz spróbuję Twojego sposobu :-)
marzena 63
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-09, 12:49

Post autor: marzena 63 »

Kasiu
umieszczam zdjęcia ukorzenianych listków zamiokulasa
Obrazek
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dziękuję już skorzystałam ;-)
monika 123
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2009-02-02, 11:01

Zamiokulkas zamiolistny

Post autor: monika 123 »

jak pielęgnować zamiokulkas.
monia
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Odsyłam do poradnika: zamiokulkas zamiolistny

Gdybyś miała jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj śmiało. Mam go w domu. To mój ulubiony kwiatek ;-)
Rafał
monika 123
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2009-02-02, 11:01

Post autor: monika 123 »

Rafaloku dziękuje bardzo za odpowiedz.Kupiłam go wczoraj .przesadziłam do większej doniczki.Boję się żeby mi nie zmarniał.Jest taki piękny.
monia
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Na pewno nie zmarnieje (o ile tylko nie zmarzł w czasie podróży do Twojego domu). Tylko go nie wystawiaj na mocne słońce i nie podlewaj za często (ja leję mu jakieś 100 ml wody raz w miesiącu) oraz chroń przed przeciągami. Z moich obserwacji wynika, że lubi jak mu się co jakiś czas przetrze (odkurzy) liście mięką szmatką.

Mam nadzieję, że Twój "zamio" bedzie pięknie rósł :-D
Rafał
monika 123
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2009-02-02, 11:01

Post autor: monika 123 »

dzięki teraz już wiem jak pielęgnować mojego zamio.Bardzo się ciesze że dostałam odpowiedż. :-D
monia
monika 123
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2009-02-02, 11:01

zamiokulkas

Post autor: monika 123 »

mojemu zamio.Zaczynają się przebarwiac listki to znaczy robią się jasno zielone.Czy to cos złego.Czy normalny objaw.
monia
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Miałam podobne objawy. Po wyjęciu z doniczki okazało się, że go utopiłam! Ta roślina ma w korzeniowych bulwach tyle wody, że z podlewaniem trzeba bardzo, bardzo ostrożnie.
monika 123
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2009-02-02, 11:01

dziękuje za porade

Post autor: monika 123 »

Halinko dzięki mało go podlewam musze jeszcze mniej.POZDRAWIAM :->
monia
Aleksandra3341
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 88
Rejestracja: 2008-06-04, 17:51

Post autor: Aleksandra3341 »

Witam.
Na początku lutego kupiłam zamiokulkasa.Parę dni temu zauważyłam,że zaczyna wypuszczać 3 nowe liście :lol: :lol: .To chyba oznacza,że dobrze się u mnie czuje.
Załączniki
jpg3.jpg
jpg3.jpg (30.1 KiB) Przejrzano 6194 razy
jpg2.jpg
jpg2.jpg (32.91 KiB) Przejrzano 6194 razy
jpg1.jpg
jpg1.jpg (38.1 KiB) Przejrzano 6194 razy
ODPOWIEDZ