ZAŁOŻENIE TRAWNIKa NA ŁĄCE

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
niki
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-25, 18:46

ZAŁOŻENIE TRAWNIKa NA ŁĄCE

Post autor: niki »

Witam, zbliża się wiosna i szykuję się do prac w moim mającym powstać ogrodzie. Mam problem. Mam teren wielkości 1000 m2 i jest to typowa łąka. Dzika trawa rosnąca wszędzie prawie do pasa, wszelkiego rodzaju inne polne wysokie rośliny i oczywiście pagórkowaty teren. Zastanawiam się jak podejść do tematu aby pozbyć się tej dziczyzny, wyrównać teren i posiać trawkę. Proszę Was o paradę co i w jakiej kolejności byście sami wykonali.
Ja myślałem o wynajęciu spychacza który zrównałby teren ale nie wiem czy ma zgarniać i wyrzucić wierzchnią warstwę ziemi ( co podniesie koszty ogrodu ) czy wystarczy np. skoszenie kosą wszystkiego, następnie zrównanie i przykrycie np 5 cm warstwą nowej ziemi. Czy zasypane dzikie trawy i wszelkiego rodzaju ustrojstwo nie będzie na nowo wyrastać.
Czy trzeba przeorać ziemię np. glebogryzarką?
Czekam na Wasze propozycje.
użytkownik usunięty

Re: ZAŁOŻENIE TRAWNIKa NA ŁĄCE

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj.

W temacie, który poruszyłeś na tym forum nie jesteś pierwszy. Zatem żeby się może nie powtarzać proponuję zajrzeć do tematów istniejących
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/alfa ... t6491.html

i dopiero po lekturze wybranych zagadnień dopytać uczestników forum. Chętnie służymy radą. :-)
ODPOWIEDZ