Zakładanie i pielęgnacja trawnika. Trawnik inaczej

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
Awatar użytkownika
Karamba
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-23, 20:04

Post autor: Karamba »

Witam :-D
Też mam problem z trawnikiem, ale po kilku sezonach powiedziałam dość. Najpierw koszenie, opryski na chwasty, wygrabianie mchu. Za duży areał, a przecież jest tyle innych zajęć w ogrodzie... Na mech sypię wapno, granulowane. Chwasty "zwalczam" koszeniem ( nie dopuszczam do kwitnienia). Co prawda są , ale co tam. Na ogół w lipcu, sierpniu zamiast wspaniałej zieleni - żółć. Marzył mi się piękny trawnik, ale na moim terenie jest za bardzo słonecznie (od świtu do zmierzchu) i za uboga, piaszczysta gleba. Wyszły zaniedbania i brak wiedzy. Mądry Polak po szkodzie :mrgreen:
Pozdrawiam
Karamba
Wszystkich zimową porą gorąco pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Koszenie i nawożenie to nie wszystkie zabiegi potrzebne trawnikowi. Czy stosujesz areację i wertykulację? Więcej informacji o prawidłowej pielęgnacji trawnika znajdziesz w artykułach w poradniku: pielęgnacja trawnika oraz wertykulacja i aeracja trawnika
Pozdrawiam
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Witam! Chciałam się pochwalić swoim trawnikiem, pod orzechami włoskimi. Jedyne zabiegi które przy nim stosujemy to cięcie-koszenie. Może dlatego nie ma z nim kłopotu,bo rośnie w cieniu i za budynkami.
ODPOWIEDZ