Zakładamy KURNIK :-)

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Re: Zakładamy KURNIK :-)

Post autor: duende »

Danka pisze:
duende pisze: Wiemy od leśniczego, że kręci się po okolicy młody lis, ale czy to możliwe, aby od razu 10 upolował? Nie znam się.
Kurnik jest ogrodzony siatką, ale ponieważ obszar ogrodzony jest niewielki i ciasno tam (widać na zdjęciach), to kury w dniu zaginięcia chodziły sobie wolno - bo akurat byliśmy w domu i kręciliśmy się po ogrodzie.
W wiosce córki lisy są pod ochroną więc robią co chcą. I także co jakiś czas ginie im kura. Ale na 10 kur od razu to musiało napaść kilka lisów. Chyba, że chodził kilka razy ;-) Nie słyszeliście żadnego gdakania?
Zasialiście we mnie wątpliwości.
Kogucik nasz to typowy pantoflarz. Nie rządził, dawał sobie wskakiwać na głowę, kury przeganiały go od ziarna. Trafił do nas w młodym wieku, podczas gdy kury były już pół roku starsze. Nie radził sobie z tym babińcem jeszcze, mimo, że wielkością przewyższał towarzyszki.
A może to ten wicher je 'wywiał'? Wtedy akurat wiało potężnie, bo jakoś w głowie mi się nie mieści złodziejstwo u nas... To się po prostu nie zdarza! Nie słyszeliśmy gdakania ani nic podejrzanego. Wiatr wiał a my zabezpieczaliśmy otoczenie przed ewentualnymi szkodami.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Zakładamy KURNIK :-)

Post autor: Danka »

Sama sobie musisz odpowiedzieć na te wątpliwości. Dla mnie trochę dziwne, żeby lis w ciągu jednego pobytu skradł 10 kur. Może i wicher. Popytaj sąsiadów czy widzieli chodzące lub martwe kury ;-) Po biesiadowaniu zwierząt zostają jakieś resztki.
ODPOWIEDZ