Zagospodarowanie ściany w Irlandii

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
metamorfoza
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-22, 14:11

Zagospodarowanie ściany w Irlandii

Post autor: metamorfoza »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.Mój problem dotyczy zagospodarowania długiej ściany restauracji,położonej na południowy wschód ,na której słońce utrzymuje się do godziny 11-12. Donice ułożone na ziemi nie wchodzą w grę ponieważ jest to parking, chodzi mi wiec o zagospodarowanie okien i rynien. Chciałbym stworzyć kompozycje roślin, które wyglądałyby ładnie przez cały rok oraz połączyć je z roślinami jedno- i dwuletnimi. Dodam iż nie muszę się obawiać srogich zim ponieważ restauracja znajduje się na terenie Irlandii.
Czekam na ciekawe pomysły i z góry dziękuje za poświęcony mi czas. Mam nadzieje, że dzięki Wam niedługo podzielę się efektami wywołanej przeze mnie dyskusji.
Załączniki
Wspomniana sciana :)
Wspomniana sciana :)
Mateusz
Ivrinn
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2011-03-18, 09:23

Post autor: Ivrinn »

hmm... może to głupie pytanie ... ale jakie tam w Irlandii macie rośliny ? :P Czy tak jak u nas np. pelargonie, petunie są popularne czy są jakieś inne 'trendy'.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Na Twoim miejscu rozejrzałabym się w okolicy na jakieś istniejące rozwiązania. Można podpytać o nazwy roślin, tych które się spodobają. Będzie wtedy pewność, że ta roślinność się sprawdzi w tym rejonie. Sprawy utrudnia nieco fakt, że jest to miejsce o ograniczonym doświetleniu. Mogą się tam sprawdzić jakieś barwne odmiany hedery (bluszczu) np. Golden Heart poprowadzone wokół okien przy niewielkiej pomocy delikatnych kratek połączone z sadzonkami roślin balkonowych jednorocznych, które dodałyby kompozycji koloru. Dla kontrastu rośliny jednoroczne mogą należeć do odmian zwisających. Co do konkretnych gatunków to należałoby dowiedzieć się w okolicznym ogrodnictwie, z pewnością coś doradzą.

:-)
ODPOWIEDZ