Zagospodarowanie nowej działki.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
szczepcio38
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2009-08-14, 21:04

Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: szczepcio38 »

Szczepcio38 - Witam.
Nie wiem czy będę potrafił, na Forum dopiero zaczynam... ale chciałem się pochwalić moimi dokonaniami na działce. Co prawda nasza działeczka jest malutka... 300 m2 na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym, którą otrzymaliśmy w roku 2005.
Działka wyglądała mizernie... Przedstawiam historię zagospodarowania w ciągu 1-go roku.
Sam zaprojektowałem zagospodarowanie działki. Zachęcam do otworzenia linku do
Picasa Web Album:
https://picasaweb.google.com/szczepcio3 ... directlink

Również chciałem pokazać jak teraz działka wygląda i co rośnie... oczywiście zdjęcia nie wszystkie z tego roku.
https://picasaweb.google.com/szczepcio3 ... directlink
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: rafaloku »

Super zdjęcia, piękny ogród! :ok:

Szczepciu, jaką masz odmianę truskawki wiszącej i jak je zimujesz?
Rafał
szczepcio38
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2009-08-14, 21:04

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: szczepcio38 »

rafaloku pisze:Super zdjęcia, piękny ogród! :ok:

Szczepciu, jaką masz odmianę truskawki wiszącej i jak je zimujesz?
Witam.
Dziękuję za ocenę działki...
Nie pamiętam jaki to gatunek truskawki, kupiłem nasiona przez internet w firmie Vilmorin.
Zimowały w doniczkach, tylko przykryte na zimę - w doniczkach mają duże szanse na przemarzniecie. Teraz ich po prostu wsadziłem w ziemię. W doniczkach nie owocowały obficie. Zaletą ich jest owocowanie do mrozów.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: rafaloku »

Dzięki za odpowiedź. A czym okrywałeś doniczki? Ja na balkonie dałem do dużego kartonu i obsypałem trocinami, jedna przeżyła, druga nie. Ciekaw jestem czy masz lepszy sposób.
Rafał
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: Danka »

Podoba mi sie sposob obudowania kompostownika,studni i grila. proste rozwiaznie ale ladne. :ok:
szczepcio38
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2009-08-14, 21:04

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: szczepcio38 »

rafaloku pisze:Dzięki za odpowiedź. A czym okrywałeś doniczki? Ja na balkonie dałem do dużego kartonu i obsypałem trocinami, jedna przeżyła, druga nie. Ciekaw jestem czy masz lepszy sposób.
Ja trzymałem na działce i to już przez dwie zimy, wykopywałem po folią ziemię, wsadzałem doniczki i obsypywałem ziemią jeszcze przykrywając włókniną. I tak mi kilka sztuk zmarzło. W większych doniczkach postawiłem na kompoście i okryłem włókniną.
W doniczkach to nawet zwykłe truskawki mogą przemarznąć.
Dla truskawki na balkonie ja bym zastosował pod doniczkę i wokół doniczki gruby styropian, taki 10 cm i owinął zimową agrowłókniną.

-- Ostatnio dodano 24 maja 2013, o 16:40 --
Danka pisze:Podoba mi sie sposob obudowania kompostownika,studni i grila. proste rozwiaznie ale ladne. :ok:
Witam.
Miło mi, że się podoba. Oglądnąłem Twoje pnącza, masz ładne i dużo rodzajów. Ja mam mała działeczkę, ale też jest kilka klematisów, milin amerykański taki sam - chyba "Ursynów", winogrona, i winorośl (dziki winogron).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Stasia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-11, 17:36

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: Stasia »

Bardzo podoba mi się Twój ogród, dużo pracy włożyłeś w zagospodarowanie działeczki. Zauważyłam, że dobrze czują się u Ciebie winogrona, brzoskwinie, jeżyny mają na pewno zacisznie i ciepło i dlatego tak owocują! A może stosujesz jakieś specjalne nawożenie?
szczepcio38
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2009-08-14, 21:04

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: szczepcio38 »

Stasia pisze:Bardzo podoba mi się Twój ogród, dużo pracy włożyłeś w zagospodarowanie działeczki. Zauważyłam, że dobrze czują się u Ciebie winogrona, brzoskwinie, jeżyny mają na pewno zacisznie i ciepło i dlatego tak owocują! A może stosujesz jakieś specjalne nawożenie?
Witam.
Miło mi, że Ci się podoba... ale nie wszystkie zdjęcia są aktualne. Niektóre, to wspomnienia z przeciągu tych 7-iu lat. Niestety.... te ładne brzoskwinie dostały raka i musiałem ich wykarczować. Winogrona rzeczywiście mam ładne, wczesne deserowe, Te właśnie wiszące (na zdjęciu) w tym roku też zapowiadają się ładnie.
A uprawa.... mało korzystam z nawozów sztucznych, wykorzystuję kompost, nawóz bydlęcy, kupowany w sklepie ogrodniczym. Jerzyna jest ładna, ale to jest bezkolcowa i na zimę trzeba ją na ziemi dobrze okrywać.

-- Ostatnio dodano 25 maja 2013, o 18:34 --
szczepcio38 pisze:Szczepcio38 - Witam.
Nie wiem czy będę potrafił, na Forum dopiero zaczynam... ale chciałem się pochwalić moimi dokonaniami na działce. Co prawda nasza działeczka jest malutka... 300 m2 na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym, którą otrzymaliśmy w roku 2005.
Działka wyglądała mizernie... Przedstawiam historię zagospodarowania w ciągu 1-go roku.
Sam zaprojektowałem zagospodarowanie działki. Zachęcam do otworzenia linku do
Picasa Web Album:
https://picasaweb.google.com/szczepcio3 ... directlink

Również chciałem pokazać jak teraz działka wygląda i co rośnie... oczywiście zdjęcia nie wszystkie z tego roku.
https://picasaweb.google.com/szczepcio3 ... directlink
Chciałem pokazać zdjęcia mojej działki robione w ostatnich 3-ch dniach.
https://picasaweb.google.com/szczepcio3 ... directlink
Awatar użytkownika
Stasia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-11, 17:36

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: Stasia »

Zainteresowała mnie Twoja szklarenka czy ma to jakieś znaczenie, że jest takiego kształtu? Zauważyłam,że ma komin i górne ścianki otwierane, a to jest na pewno konieczne do wietrzenia - bardzo pomysłowa. Czy to Twój wynalazek? Jestem również ciekawa jakie owoce a może warzywa wiszą na kracie w kąciku wypoczynkowym? Bardzo fajnie pokazałeś budowę od fundamentów grila, studzienki i altanki na pewno wielu forumowiczów skorzysta z Twoich doświadczeń.Pozdrawiam Stasia.
szczepcio38
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2009-08-14, 21:04

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: szczepcio38 »

Stasia pisze:Zainteresowała mnie Twoja szklarenka czy ma to jakieś znaczenie, że jest takiego kształtu? Zauważyłam,że ma komin i górne ścianki otwierane, a to jest na pewno konieczne do wietrzenia - bardzo pomysłowa. Czy to Twój wynalazek? Jestem również ciekawa jakie owoce a może warzywa wiszą na kracie w kąciku wypoczynkowym? Bardzo fajnie pokazałeś budowę od fundamentów grila, studzienki i altanki na pewno wielu forumowiczów skorzysta z Twoich doświadczeń.Pozdrawiam Stasia.
Witam.
Wszystkie pomysły to moje... Po prostu lubię coś "innego" zrobić. A z tym namiotem foliowym to chciałem zrobić też "nie normalnie" :). Co prawda narobiłem się koło tego ale lubię coś zrobić ciekawego. Na tej pergoli to są powieszone wysuszone tykwy z ubiegłego roku. Ta pergola została wykonana właściwie dla winogrona, ale zagospodarowałem ją na kącik wypoczynkowy, bo płytki kupiłem za nagrodę w konkursie Okręgowym Ogrodów działkowych.
Jak zauważyłaś pewnie, wszystkie dojścia są wykonane z kamienia rzecznego i klińca ponieważ nie jestem zwolennikiem "betonowania" działki.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: elza »

Szczepciu, dziś sobie mykam po forum w tym wątku,bo już bardzo tęsknię za swoją działką i trafiłam do ciebie w odwiedziny.Powiem ci-czapki z głów i głęboki pokłon w waszym kierunku za pracę jaką wykonać musieliście już w pierwszym roku po zakupie.Efekt- BAJKA. Na prawdę mi się bardzo podoba i aranżacja i kompostownik i domek,bo takie uwielbiam. Kocham wszystko co drewniane. Brawo!!!!
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
szczepcio38
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2009-08-14, 21:04

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: szczepcio38 »

elza pisze:Szczepciu, dziś sobie mykam po forum w tym wątku,bo już bardzo tęsknię za swoją działką i trafiłam do ciebie w odwiedziny.Powiem ci-czapki z głów i głęboki pokłon w waszym kierunku za pracę jaką wykonać musieliście już w pierwszym roku po zakupie.Efekt- BAJKA. Na prawdę mi się bardzo podoba i aranżacja i kompostownik i domek,bo takie uwielbiam. Kocham wszystko co drewniane. Brawo!!!!
Witam. Dawno nie byłem na Forum. Miło mi, ze Ci się podoba, Działeczkę zorganizowaliśmy przede wszystkim jako wypoczynkową, ale leżąc też jest przyjemnie co zerwać ze swojej działki. Warzyw teraz nie uprawiamy. Jedynie pod folią pomidorki poza tym jagodę kamczacką, borówkę amerykańską, maliny jesienne, jeżynę bezkolcową agrest porzeczka a ostatnio posadziłem jagody Goja.
Postaram się wkrótce załączyć moje kwiaty... a przede wszystkim piękne lilie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: Zenia »

Bardzo ładna działeczka...pomysłowo urządzona. :padam: Mała...do wypoczynku wystarczy. :lol: Moja także należy do ROdz a mnie służy do odpoczynku. ;) . Czekam na zdjęcia lilii...moje ulubione. :D
Pozdrawiam Zuzia
szczepcio38
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2009-08-14, 21:04

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: szczepcio38 »

Zenia pisze:Bardzo ładna działeczka...pomysłowo urządzona. :padam: Mała...do wypoczynku wystarczy. :lol: Moja także należy do ROdz a mnie służy do odpoczynku. ;) . Czekam na zdjęcia lilii...moje ulubione. :D
Oglądnąłem Twoje lilie i też masz ładne.
Obiecałem więc dołączam link w Google+. Ta czerwona i żółta miały ponad 2 metry wysokości.
https://plus.google.com/photos/11153497 ... vT-7oye_gE
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Zagospodarowanie nowej działki.

Post autor: Zenia »

szczepcio38 pisze: Obiecałem więc dołączam link w Google+. Ta czerwona i żółta miały ponad 2 metry wysokości.
.
Dzięki za linka. Chylę czoło przed twoimi liliami. :padam: 2 metry..toż to giganty :lol: . Moje także sprawują się dość dobrze, niemniej takich wysokości nie osiągają. Masz się czym pochwalić, piękne lilie. ;)
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ