zagospodarowanie nowej działki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
dominik55
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-28, 15:19

Post autor: dominik55 »

domek wygląda źle tylko od zewnątrz , ten popękany gumolit bardzo go szpeci , natomiast ogólnie jest to stabilna i dobra konstrukcja , pomyślałem aby tam gdzie odstaje poprzybijać go gwoździami , pęknięcia zaszpachlować szpachlą do twardego pcv , i potem wszystko pomalować , tylko szukam farby która stworzy grubą powłokę i zakryje te wszystkie nierówności
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeżeli jest to solidna konstrukcja, to może warto pozbyć się tego szpecącego gumolitu i odnowić drewniane ścianki altanki? ;-)
dominik55
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-28, 15:19

Post autor: dominik55 »

myślę raczej o pomalowaniu , szybciej i taniej a domek jest drewniano-murowany
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Genia_gp pisze:Moim zdaniem domek i toaleta są w bardzo złym stanie. Czy jakakolwiek naprawa to zmieni :?: Wydasz kasę na naprawę, a efektu nie będzie. Musisz zastanowić się czemu ma służyć domek, czy to ma być tylko schowek na narzędzia, czy coś więcej.
Tutaj za Genią bym poszedł. Czy nie lepiej zamiast wkładania sporych pewnie pieniędzy na odnowienie nie lepiej te brzydkie "konstrukcje" pousuwać?
Warto myślę dłużej nad tym się zastanowić.
---
Gdy w dodatku widzę w marketach ładne, zgrabne domki na działkę w cenach, do których już można podejść to osobiście wybrałbym chyba nieco tylko większy wydatek i nie babrał się w remont.
Chodzę czasami po prac. ogródkach i widzę jeszcze czasem te nieciekawe ustrojstwa rodem z PRL-u. Obite wanny, brudne opony z kwiatami i co tam jeszcze. ;-)
====
Jeśli chodzi i krawężniki to w odróżnieniu od Geni nie pozbywałbym się ich jednak. Nie wiem jaką masz glebę ale takie podwyższenie chroni i od wody i od chwastów.
Warto to może przemeblować, zrobić szersze ścieżki a na obrzeżu krawężników betonowych posadzić zwieszające się dywany kolorowych kwiatów. Żagwiny, gęsiówki, niskie dzwonki tworzą fajne dywaniki i wkrótce zasłonią beton.

Powodzenia życzę :-)

Fot. Podobne krawężniki zastosowałem na gruncie wspólnotowym. Piaszczysta ziemia fatalnie rozsypywała się na rabacie. Otoczyłem rabaty betonem dorzuciłem kompostu i mocniejszej ziemi i posadziłem zwieszające się rosliny takie jak widoczny bodziszek.
Myśle że za 2-3 sezony zasłonią one beton a uprawiało się będzie rosliny komfortowo
Obrazek

edit 13:06 Teraz doczytałem porady Gosi i widzę, że podobne rozeznanie (ale pogłębione) zrobiła tak jak ja, z tymi krawężnikami. ;-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie wiem czy skorzystasz z mojej rady, ale skoro nie chcesz inwestować w wielki remont czy budowę altanki, może użyć do jej "podrasowania" mat wiklinowych. Nie są takie drogie, listwy na domu jakieś są i można do nich pomocować takie maty i trochę zamaskować tworzywo, które Cie tak razi. Domek będzie "przyjaźniej" i naturalniej wyglądał w ogrodzie. Odbijające od spodu malowanie domku może nawet tworzyć ciekawy efekt.

Nie jest to rozwiązanie trwale, ale na początek dobre.
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Gdyby ta altanka była moja to nie inwestowałabym w nią ,nie ma sensu,no chyba ,że Ci to nie przeskadza .Ja usunęłabym starą altanę i postawiłabym nową.Może i w środku nie wygląda żle ale z zewnątrz :-/ ,retusz tu Ci nic nie da.Po jakimś czasie sam stwierdzisz,że nie było sensu ją picować.Życzę wytwałaości. :lol:
pozdrawiam Elżbieta
dominik55
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-28, 15:19

Post autor: dominik55 »

z tymi matami to muszę pomyśleć , być może to niezły pomysł
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

działka

Post autor: marylka966 »

Powodzenia.Na pewno efekty będą cudowne,ale pracy co niemiara.
dominik55
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-28, 15:19

Post autor: dominik55 »

Witam ponownie.
Pogoda majowa nas nie rozpieszcza , ale prace w ogródku powoli idą do przodu , niepotrzebne deski, półki, krzesła oraz inne drewniane "bibeloty' poszły w ogień , pozbyłem się też paru krawężników i innych śmieci. Myślę że już za miesiąc przedstawię zdjęcia i ocenicie efekty prac. Mam tylko pytanie, związane z właśnie ze śmieciami, otóż na działce u kolegi oprócz pojemnika na śmieci są jeszcze dwa kontenery, jeden na kompost, drugi na deski, gruz i tym podobne. U mnie jest tylko standardowy pojemnik na śmieci w dodatku zamknięty na kłódkę, stąd moja prośba, jak wygląda prawnie magazynowanie i wyrzucanie śmieci, dlaczego na jednych ogródkach są kontenery (co chwila wyrzucane) a na innych zarząd nie pozwala tych śmieci wyrzucać, czy można powołać się na jakieś przepisy. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Dokładnie nie znam prawa działkowego.Wydaje się mi że o tak dużych pojemnikach
decyduje odpowiedni organ.
ODPOWIEDZ