Zablokowana wyobraźnia - pomocy

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Mirka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2016-02-13, 12:33

Zablokowana wyobraźnia - pomocy

Post autor: Mirka »

Przez kilka lat miałam na rabacie kostrzewy "niedzwiedzie futro" , niestety po zimie nie wyglądały już ładnie i za radą Petrusa :-) przesadziłam je w inne miejsce , gdzie powoli się regenerują , ale zostały mi puste miejsca na rabacie i nie umiem wymyślić co na nich posadzić ( tzn jak pomyślę to mam tylko w głowie begonie i dalej blokada) :-( ,chciałabym żeby ta rabata była kolorowa ponieważ dookoła mam dużo zieleni . Może macie jakieś pomysły czym ją obsadzić ? :-)
Załączniki
WP_20160531_19_25_08_Pro[2].jpg
WP_20160531_19_25_20_Pro[2].jpg
WP_20160531_19_25_40_Pro[2].jpg
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Zablokowana wyobraźnia - pomocy

Post autor: Merghen »

Nie wiem czy trafię w gust ale u góry posadziłabym jakieś dość wysokie byliny - floksy i marcinki, może piwonie a pomiędzy nimi lilie. Niżej jakieś niższe byliny, na razie do głowy przychodzą mi orliki, latrie czy irysy a jeszcze niżej jakieś płożące - floksy czy coś w tym guście. Pomiędzy tym jakieś cebulowe - tulipany, niżej krokusy. Wtedy rabata mogłaby być kolorowa cały sezon.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Joanna Sadowska
Ekspert
Posty: 97
Rejestracja: 2016-01-28, 20:54

Re: Zablokowana wyobraźnia - pomocy

Post autor: Joanna Sadowska »

Witaj,
może warto posadzić byliny nieco kontrastujące ze sobą? co powiesz na rudbekię nagą z szałwią omszoną, trochę niżej płomyki szydlaste w białej odmianie np. 'White Delight' i żagwin ogrodowy.
mgr inż. Joanna Sadowska
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Zablokowana wyobraźnia - pomocy

Post autor: dziwaczek »

Może wkomponować też liliowce, długo kwitną, mają skromne wymagania, a same liście też są dobrym tłem dla innych roślin.
Pozdrawiam
elka
Mirka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2016-02-13, 12:33

Re: Zablokowana wyobraźnia - pomocy

Post autor: Mirka »

Joanna Sadowska pisze:Witaj,
może warto posadzić byliny nieco kontrastujące ze sobą? co powiesz na rudbekię nagą z szałwią omszoną, trochę niżej płomyki szydlaste w białej odmianie np. 'White Delight' i żagwin ogrodowy.
Szałwię omszoną już kupiłam i żagwin też :-) zamiast rudebeki będzie uczep :-) tak myślę .
Mirka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2016-02-13, 12:33

Re: Zablokowana wyobraźnia - pomocy

Post autor: Mirka »

dziwaczek pisze:Może wkomponować też liliowce, długo kwitną, mają skromne wymagania, a same liście też są dobrym tłem dla innych roślin.
super pomysł :-D muszę się tylko zdecydować na kolor :-)
Mirka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2016-02-13, 12:33

Re: Zablokowana wyobraźnia - pomocy

Post autor: Mirka »

Merghen pisze:Nie wiem czy trafię w gust ale u góry posadziłabym jakieś dość wysokie byliny - floksy i marcinki, może piwonie a pomiędzy nimi lilie. Niżej jakieś niższe byliny, na razie do głowy przychodzą mi orliki, latrie czy irysy a jeszcze niżej jakieś płożące - floksy czy coś w tym guście. Pomiędzy tym jakieś cebulowe - tulipany, niżej krokusy. Wtedy rabata mogłaby być kolorowa cały sezon.
Piwonie rewelacja pomysł :-) dziękuję pięknie
ODPOWIEDZ