Zabezpieczenie kosiarki spalinowej na zimę

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.

Zabezpieczenie kosiarki spalinowej na zimę

Postautor: Subh » 2010-09-13, 13:47

Wielkimi krokami zbliża się jesień a za nią zima...

Jak zabezpieczyć sprzęt ogrodniczy przed minusowymi temperaturami by w przyszłym sezonie mógł nam dobrze służyć?
... rozpościeram skrzydła!
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: Adżacha » 2010-09-13, 20:21

Załadować ustrojstwo do piwnicy ?
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: użytkownik usunięty » 2010-09-14, 10:13

Kosiarka spalinowa nie jest aż tak wrażliwym ustrojstwem - rada z piwnicą była całkiem, całkiem. ;-)

A tak serio to postępuje się podobnie jak z samochodem, czy motorem. Wstawić do garażu, ale wcześniej wyczyścić ostrze i wszystkie miejsca, gdzie kosiarka ma kontakt z koszoną trawą. Ewentualnie oczyścić także układ jezdny. Można miejsca narażone na korozję - w tym ostrze - zabezpieczyć nacierając nawet tym samym olejem, który używa się do kosiarki.
Wiosną po przetarciu, uzupełnieniu paliwa i oleju będzie gotowa do pracy.
użytkownik usunięty

Postautor: Subh » 2010-09-14, 15:33

Porada 1:
Paliwo- zużyj do końca lub wylej resztkę paliwa. Paliwo ma trwałość tylko 30 dni, potem może się rozwarstwiać. Jeśli chcesz możesz przedłużyć jego trwałość nawet do 24 m-cy dolewając stabilizator paliwa
Psucie się paliwa może powodować problemy z układem paliwowym, sprężania, nierówne działanie silnika, nadmierną emisje spalin, emisję czarnego dymu oraz tzw. efekt lepkich zaworów

Porada 2:
Przed zimą wymień olej na nowy. W silnikach Briggs&Stratton jest możliwa i dozwolona opcja usuwania/wylewania zużytego oleju poprzez wlew oleju, nie tylko korkiem spustowym w misce olejowej.
UWAGA: najnowsze modele silników mogą być produkowane bez korka spustowego oleju! W takim przypadku wylewanie zużytego oleju następuje przez wlew lub odessanie specjalną pompką.

Zawsze przed taką operacją należy bezwarunkowo usunąć paliwo ze zbiornika (najprościej poczekać do momentu aż silnik zatrzyma się z braku paliwa w zbiorniku)
Zużyty olej powinno się przekazać
do utylizacji w specjalnie do tego
przeznaczonych punktach
utylizacji oleju.

Porada 3:
Przed zimą:
 Oczyść lub w razie potrzeby wymień filtr powietrza na nowy.
 Wymień świecę zapłonową na nową.
 Usuń starą trawę spod obudowy i noża tnącego kosiarki.
 Oddaj nóż do ostrzenia i wyważenia przed zimą do najbliższego Autoryzowanego Serwisu
(źródło: Briggs&Stratton)
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: Subh » 2010-09-25, 18:46

halo halo, odświeżam wątek, czy ktoś ma coś do dodania?
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: użytkownik usunięty » 2010-09-25, 18:58

Ja mogę dodać tylko że metalowe elementy malowane od których odpadła farba, dobrze jest zamalować przed zimą. Gdy korozja wlezie pod powłokę malarską, będzie dalej odpadać i trudno będzie później to powstrzymać. Do malowania wystarczy nawet farba podkładowa do metalu lub jakaś antykorozyjna, których na rynku jest sporo.
użytkownik usunięty

Postautor: Subh » 2010-09-26, 13:14

Dzięki Piotrek, puściłam również ta informację w swoim gronie :)
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: Rolmarket » 2010-10-06, 15:32

Równiez słyszałem o malowaniu tych elementów na zimę,ponieważ są bardzo podatne na korozje. Ja akurat mam ogrzewany garaż,wiec wszystkie narzędzia ogrodnicze maja bezpieczne schronienie na zimę.
Rolmarket
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Wróć do Narzędzia i sprzęt