Z łodyg wyrastają korzenie i nowe liście

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
maglew3
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-10, 21:48

Z łodyg wyrastają korzenie i nowe liście

Post autor: maglew3 »

Witam serdecznie , jestem tu po raz pierwszy :) i tez mam małe doświadczenie w pielęgnowaniu storczyków. Mam jednak nadzieję że szybko to nadrobię. Jednak za nim to zrobię, mam ogromną prośbę w sprawie mojego storczyka. Mam go już około 2 lat , do tej pory zakwitł mi tylko raz i miał bardzo mało pąków kwiatowych. Kiedy przekwitł i łodygi uschły, obcięłam je. Od tamtej pory (a będzie to już z 1 rok) ani razu nie zakwitł, a z łodyg zaczęły wyrastać mu nowe liście wraz z korzeniami. Okna mam od północy, podlewam a raczej mocze go raz w tygodniu a czasami rzadziej. Po przekwitnięciu nawoziłam go pałeczkami. Bardzo proszę o pomoc i wskazówki co mam robić, żeby w końcu zakwitł.
Załączniki
zdjecie 1
zdjecie 1
IMG_20170910_212752.jpg
IMG_20170910_212801.jpg
IMG_20170910_212816.jpg
IMG_20170910_212822.jpg
IMG_20170910_212841.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Z łodyg wyrastają korzenie i nowe liście

Post autor: Petrus »

Witaj. Pomimo tego, że nie kwitnie to ma jednak dobre warunki uprawy bo na końcach obciętych łodyg wyrosły keiki. Są to młode storczyki (rozmnóżki), które możesz odciąć i wsadzić do nowych doniczek z odpowiednim dla storczyków podłożem. Bardzo rzadko wyrastaja ludziom keiki, a u Ciebie jednak się pojawiły. Masz nowe storczyki dzięki temu.
Możesz je rozsadzić i wszystkie storczyki regularnie nawadniać i nawozić. Phalenopsis musi przejść okres spoczynku. Jakiś czas musi mieć suchsze podłoże i troche ciemniej, po około 2 miesiącach w takich warunkach wystawia się go na widniejsze stanowisko i zaczyna regularnie nawozić i podlewać. To powinno zainicjować nowe pędy z pąkami. Tyczy sie to oczywiście dużego okazu.
Rozmnóżki musza jeszcze troche podrosnąć żeby zakwitły. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
maglew3
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-10, 21:48

Re: Z łodyg wyrastają korzenie i nowe liście

Post autor: maglew3 »

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Już myślałam, ze moim storczykiem jest coś nie tak a tu taka miła wiadomość :-)
ODPOWIEDZ