Z Florydy fotek kilka

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Elzbieta M »

Podoba mi się tutaj. I przyroda, i pogoda zimową porą i urokliwe , najstarsze miasteczko w Ameryce, St. Augustine. Założone przez żeglarza, który pływał z Krzysztofem Kolumbem. Tak wygląda wieczorem w okresie świątecznym
image.jpeg
image.jpeg
. Ozdobiona światełkami jest każda palma, dachy domów , okna, balkony...Nastrój bajeczny , uliczkami jeżdżą dorożki , słychać muzykę i śpiew, mnóstwo turystów , jako ze St. Augustine to znany kurort nad Atlantykiem. My mieszkamy kilka minut od centrum , oczywiście samochodem , ale za to 2 minutki od plaży, oczywiście spacerkiem :-D
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Krysia »

Eluś, czekam na fotki słonecznej Florydy. Ciemno u nas od rana do wieczora i nocą też :lol: . Taka szaro-bura pogoda jak nie przymierzając w listopadzie. Trzeba to przecierpliwić ;-) . Tak trochę zazdroszczę Ci ciepłej aury :-D.
Bo ciepło domowe to mam, w wigilię aż się zgrzałam od nadmiaru :lol: . Pozdróweczki serdeczne ślę :-D.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Elzbieta M »

Czas biegnie mi szybko , codziennie jakieś atrakcje , to mniejsze , to większe. Wspaniałe jest uczucie , ze choč grudzień, to ja mogę sobie poležeć na plaży czy na basenie - odkrytym , rzecz jasna. W okolicy jest wiele zagospodarowanych ciepłych źródeł z temperaturą wody nie spadającą poniżej 20 st . W miejscu , gdzie strumyk wypływa , utworzone są duże baseny lub rozległe jeziora, a dalej płynie szeroka ciepła rzeka. W takiej rzece na okres zimowy gromadzą się olbrzymie , nawet 3-4 metrowe manaty. Gdy w oceanie woda jest dla nich za zimna, one szukają cieplejszych miejsc. Odwiedziliśmy ten park z manatami, podobno naliczono ich ok 400. Poruszają sie dostojnie, powoli.
image.jpeg
. Rzeka jest głęboka , a woda idealnie czysta. A jaki kolor
image.jpeg
. Niestety te dwie fotki odwracają mi się o 90 stopni i nic z tym nie zrobię
Załączniki
image.jpeg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Elzbieta M »

Ta się nie powinna odwrócić . Za mną widać manaty . One oddychają powietrzem , pod powierzchnią wytrzymują kilka minut , od 3 - 8 , a gdy śpią to nawet do 20 min. Tak ze co chwilę któryś się wynurza i łapie powietrze. Są łagodne i ufne, odżywiają się roślinnością.
image.jpeg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Krysia »

Fantastyczne fotki, świetne wycieczki, pełna egzotyka :-D dla nas. Manaty dawniej nazywano krowami morskimi. To zupełnie niegroźne zwierzęta, zjadające podwodną kapustę. Dobrego dnia:).
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Danka »

Takie widoki to tylko oglądać i zachwycać się. :hyhy:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Elzbieta M »

:roll: ,:roll: Większość fotek córcia robiła w pionie , a takie odwracają się na forum o 90 stopni. Ale kilka się znajdzie. Pokażę roślinność w parkach przy tych ciepłych źródłach. Spacerować w tym buszu można wyłącznie po drewnianych podestach, rozglądając się , czy aby jakiś aligator bądź inny zwierz się nie pokaże.
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
. Tu juz można pływać. Ale i tak jakiś procent, ze krokodyl się pojawi, nawet w przydomowym basenie, zawsze jest. Pływać nie wolno z manatami, ze względu na ich bezpieczeństwo .
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
. Piękny kolor tej czystej wody, prawda?
image.jpeg
image.png
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Krysia »

Fajne miejsca, a woda rzeczywiście czyściusieńka. Córcia jest uroczą młodą kobietą :). Pozdrowionka :-D .
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Elzbieta M »

Stary rok pożegnaliśmy na plaży. Temperatura nocą - 19 stopni. Nie czuję, że to zima, tym bardziej , ze od czasu do czasu wzrok przyciąga jakaś kwitnąca roślina. Z pewnością wiosna i lato są tutaj bardziej kolorowe, niemniej jednak takie widoczki zimą wprawiają w cudowny nastrój. Zobaczcie sami
image.jpeg
. Kwitną hibiskusy o olbrzymich kwiatach, niektóre pachną wprost zabójczo.
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
. Oczywiście nie tylko hibiskusy kwitną .
image.jpeg
. Wypatrzyłam znajome chryzantemy.
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Och , jak ciężko będzie stąd wracać do tych naszych mroźnych dni....albo do szarej pluchy, co jeszcze gorsze. Gorąco więc Was pozdrawiam
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: malina »

Elu , pięknie kwitną hibiskusy , wiesz , że je uwielbiam . Może uda ci się zerwać torebki nasion ;) :D Pozdrawiam i wypoczywaj :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Krysia »

A na ostatnich fotkach kwitnąca bugenwilla :-D . Ale moje hibiskusy nie pachną i bugenwille też nie.
Fajnie, że masz cieplutko. U nas śnieg i wychodzić się z domu nie chce. Taka plaża to jest super sprawa.
Pozdróweczki serdeczne :-D .
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Danka »

Miło się patrzy na kwitnące rośliny. Także byłam zaskoczona kwitnącymi kameliami, gdy byłam u córki zimową porą.
Korzystaj z ciepłej pogody :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Elzbieta M »

Dzisiaj poszłyśmy z córcią na pażę oglądać wschód słońca.
image.jpeg
image.jpeg
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: malina »

Pięknie , nastrojowo , pozdrawiam :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Z Florydy fotek kilka

Post autor: Elzbieta M »

malina pisze:Elu , pięknie kwitną hibiskusy , wiesz , że je uwielbiam . Może uda ci się zerwać torebki nasion ;) :D Pozdrawiam i wypoczywaj :padam:
Halinko, bardzo bym chciała wyhodować u siebie takie hibiskusy, są na prawdę cudne. Ale u nas zimy by nie przetrwały, więc myślałam jako doniczkowe, w mieszkaniu. Ale nie wiem , czy uda mi się zdobyć , bo rosną przed oknami, a tam przecież ludzie mieszkają. W uprawie z nasion niekoniecznie powtórzą cechy rośliny matecznej , dlatego rozmyślałam , jak zdobyć gałązki , ale to jeszcze trudniejsze, niż nasiona. Ale zobaczymy - jak się uda , to jesteś na liście. A co wyrośnie, jaki kolor itp - to będzie dla nas niespodzianką.
ODPOWIEDZ