Wymiana dowodu osobistego

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Wymiana dowodu osobistego

Post autor: tadek »

Słuchajcie kochani, czy ktoś z was mógł by mi pomóc przez podpowiedzenie co zrobiłem nie tak, lub co nie zrobiłem dobrze?
Dzisiaj udałem się do Urzędu Miasta Spraw Obywatelskich z wnioskiem o wymianę dowodu osobistego z powodu utraty ważności, i poczułem się jak bym dostał w pysk od władz rządzących Poznaniem.
Niech ich ...
Nie mam do nich pretensji o to że na każdym obywatelu ciąży przywilej wymiany co 10 lat dowodu osobistego, ale niech umożliwią nam godną jego wymianę.
W Urzędzie stawiłem się punktualnie o godzinie trzynastej.
Urząd przyjmuje wnioski do godziny piętnastej trzydzieści, zatem miałem jeszcze dwie i pół godziny zapasu, można powiedzieć że zdążyłem...

Tymczasem nie zdążyłem.
Urzędnicy nie przyjęli mojego wniosku, ponieważ jak poinformowano mnie w punkcie informacyjnym, nie było już wolnych numerków!
System kolejkowy zaprzestaje wydawanie numerków przed zakończeniem pracy Urzędu stosownie do ilości osób oczekujących
"Pokazano" mi palcem drzwi, i kazano przyjść jutro.
A jak chcę mieć pewność że zostanę obsłużony, to mam zarejestrować się telefonicznie lub przez Internet.

Usiłowałem się zarejestrować przez Internet, ponieważ jak pomyślałem, jest to najprostsza forma załatwienia prostej sprawy.
Ale gdzie tam, mocno się pomyliłem.
Mój komputer na to nie pozwala.
Stronę na której jest formularz rezerwacyjny, system mojego komputera skutecznie blokuje, nie pozwalając na otwarcie formularza zgłaszającego rejestrację.
Podczas próby otwarcia, formularz zgłoszeniowy zaczyna otwierać się normalnie, by po chwili wyświetlić informacje że: Ustawienia bezpieczeństwa zablokowali uruchomienie niezaufanej aplikacji.
Podczas próby otwarcia, formularz zgłoszeniowy zaczyna otwierać się normalnie, by po chwili wyświetlić informacje że: Ustawienia bezpieczeństwa zablokowali uruchomienie niezaufanej aplikacji.
2-Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-02-04 204437.bmp.jpg
Dlaczego strona umożliwiająca zarezerwowanie jest nie zaufana?

Nad tym problemem przesiedziałem dzisiaj cztery godziny, nic nie udało mi się zrobić, moja wiedza jest z mała.
Poradzicie coś na ten problem?

Jutro z samego rana spróbuje zarejestrować się telefonicznie, chociaz nie wiem czy mi to się uda. :/

Dlaczego proste złożenie WNIOSKU O WYDANIE DOWODU OSOBISTEGO, musi urosnąć do tak absurdalnych rozmiarów?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Wymiana dowodu osobistego

Post autor: rafaloku »

Musisz zmienić ustawienia bezpieczeństwa w przeglądarce lub programie antywirusowym.
Z tego co widzę masz FireFoxa, więc klikasz w lewym górnym rogu rozwijaną listę,
potem opcje -> opcje -> bezpieczeństwo i wyłączasz kwadraciki z blokadami. Oczywiście po zarejestrowaniu się na stronie UM blokady dla bezpieczeństwa włącz ponownie. Daj znać czy pomogło.
Rafał
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: Wymiana dowodu osobistego

Post autor: Doxepine »

Ja miałem kiedyś, Tadziu, podobny problem w Urzędzie Pracy. Przyjechałem sobie o 9 i okazało się, że nie ma już wolnych miejsc. Nie zrobiłem żadnej awantury, ale poprosiłem o rozmowę z przełożonym "szanownych" pań rejestrujących. Po bezprzedmiotowej rozmowie (miła pani powiedziała mi, że powinienem wcześniej przyjechać) poprosiłem o rozmowę z dyrektorem Urzędu. Dopiero to pomogło. Oczywiście, nie omieszkałem złożyć oficjalnej, pisemnej skargi na zachowanie pań i na traktowanie osób bezrobotnych przez rzeczone panie, które - moim zdaniem - było skandaliczne.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wymiana dowodu osobistego

Post autor: Danka »

Głogów to jednak mała mieścina przy Poznaniu. Bo w grudniu ubiegłego roku byłam jedną osobą oczekującą pod drzwiami, a w nowym roku chodziłam tylko dwa razy :-D Za pierwszym razem było zbyt dużo ludzi przed drzwiami więc nie czekałam. Za to na drugi dzień spokojnie weszłam i za parę minut wyszłam z nowym dowodem :rotfl:
miriamo
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2014-02-02, 14:51

Re: Wymiana dowodu osobistego

Post autor: miriamo »

Ja wymieniałem swój dowód os. w kwietniu ub. roku, w Chrzanowie. Też bez żadnego problemu. Ale jest tak, że czasem lokalnie tworzą się problemy, tam, gdzie ich absolutnie nie powinno być. Dasz rady Tadku !
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wymiana dowodu osobistego

Post autor: tadek »

Dziękuję Wam wszystkim za dodanie otuchy... :zawstydzony:

Teraz mogę oświadczyć że dzisiaj złożyłem wniosek o wymianę Dowodu Osobistego, bez najmniejszych przeszkód.
Termin odbioru mam na dziesiątego marca.
Jak wspomniałem w poprzednim wpisie, mimo podpowiedzi Rafała, za co bardzo dziękuję, w dalszym ciągu nie mogę złożyć rezerwacji przez Internet, z powodu blokady aplikacji.
Bilet wstępu zarezerwowałem sobie telefonicznie, dzwoniąc na numer tel. (61) 646 33 44 (ul. K. Libelta 16/20 w Poznaniu), gdzie jest Wydział Spraw Obywatelskich...

W tym momencie muszę ogłosić że, dzwoniąc do wspomnianego Urzędu, doświadczyłem cudu!
Wielu z nas ma przykre doświadczenia w wykonywaniu podobnych połączeń... w wielu przypadkach jest tak, że nie idzie się połączyć z daną instytucją, albo po wysłuchaniu głosu z automatu, dowiadujemy się że wszystkie linie są zajęte, proszę pozostać na linii i tym podobne opowiastki.

W moim przypadku było inaczej. To połączenie mogę porównać do telefonowania do bliskiej mi osoby.
Całość trwała dosłownie parę minut.
Po wybraniu numeru, odczekałem chwile na połączenie z konsultantem, i już mogłem opowiedzieć co mnie boli.
Konsultant po wysłuchaniu w jakiej sprawie dzwonię, poprosił mnie o podanie numeru pesel, a następnie podał wolne dni, a następnie godziny, w których mogłem zarezerwować sobie miejsce w kolejce.
W ten sposób, już umówiony na spotkanie, stawiłem się ponownie w dniu dzisiejszym, z potrzebnymi wnioskami w ręku, w Urzędzie na ul. Libelta w Poznaniu.
Moją wizytę zarezerwowałem na godzinę trzynastą.

Po przybyciu, (w Urzędzie byłem o godz. 12.30) pierwszą rzeczą dla zaspokojenie mojej ciekawości, było sprawdzenie, czy dzisiaj o tej godzinie były wolne numerki... oczywiście numerków już nie było.
W holu Urzędu stałem pół godziny, obserwując ludzi podchodzących do biletomatu.
Przez te pół godziny z kwitkiem jak ja wcześniej, zostało odprawionych wiele osób.
Niektórzy z nich, w pośpiechu nim wezmą numerek, wypełniało na poczekaniu przy stole Wnioski o Wymianę Dowodu... a następnie podchodzili po bilet... możecie sobie wyobrazić jakie mieli miny jak ich trud spełznął na niczym.

Mam do was jeszcze malutką prośbę:
Chciał bym abyście otworzyli stronę systemu rezerwacji wizyt, i na swoich komputerach sprawdzili czy taką rezerwację możecie zrobić, czy też wasz komputer będzie tą aplikację blokował.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, czy szkody powstałe po otwarciu tej strony, to możecie się niczego nie obawiać.
Nic w waszym życiu się nie zmieni, no chyba że podacie numer pesel, i zarezerwujecie sobie bilet...

Najpierw otwórzcie:
System rezerwacji wizyt. LINK.

Po otwarciu się strony, należy kliknąć w zakładkę:

Dostępne usługi rezerwacji

- Wydział Spraw Obywatelskich - patrz na poniższe foto punkt 1.
1-Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-02-06 182058.bmp.jpg
Następnie, po kliknięciu, powinna rozwinąć się tabela, widoczna na następnej fotografii,
gdzie klikamy w rezerwuj wizytę punkt 2.
2-Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-02-06 182115.bmp.jpg
Po tej czynności powinien otworzyć się kalendarz za pomocą którego ustalimy naszą wizytę.
W moim przypadku kalendarz się nie otwiera, tylko wyskakuje powiadomienie o blokadzie aplikacji, widoczne obok ładującego się terminarza.
3-Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-02-04 204425.bmp.jpg
Po kliknięciu na OK. na komunikacie, ładowanie zostaje przerwane, i pojawia się zamiast kalendarza, komunikat o błędzie.
Wyjście z tej strony jest proste. Wystarczy kliknąć w krzyżyk w prawym górnym rogu, tak samo jak byśmy zamykali stronę Internetową. Jestem ciekawy czy komuś z was uda się wyświetlić wspomniany terminarz.
4-Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-02-04 204437.bmp.jpg
Na koniec mam jeszcze dla was zdjęcie.
Zrobiłem zdjęcie panoramiczne budynku w którym mieści się Urząd Miasta Poznania Wydział Spraw Obywatelskich, gdzie Poznaniacy składają wnioski o wymianę dowodu osobistego i inne wnioski.
Na zdjęciu:<br />Urząd Miasta Poznania
Na zdjęciu:
Urząd Miasta Poznania
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
MARGERITA
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-15, 11:09

Re: Wymiana dowodu osobistego

Post autor: MARGERITA »

WITAM serdecznie, w styczniu tego roku oboje z mężem wymienialiśmy dowody z tegoż samego powodu ,Chocianów to małe miasteczko ,nie ma numerków ,miłe panie, po 3-tygodniach,mieliśmy już nowe. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wymiana dowodu osobistego

Post autor: mmmm5 »

gdzie my zyjemy :zdegustowany: ,radośc ,że po 3 tygodniach mamy nowy dowód osobisty ? ja bym to sobie wyobrazała tak :wchodzę do odpowiedniego urzędu oddaje stary dowód a z okienka po paru minutach wysuwa sie ręka z nowym dowodem i koniec !!!!!
:D :D :D :D :D
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Ada171
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2018-04-15, 01:37

Re: Wymiana dowodu osobistego

Post autor: Ada171 »

Totalnie nie rozumiem wypełniania wniosku o dowód przez internet, skoro i tak trzeba udać się do fotografa a później udać się po odbiór i podpisać bo OCZYWIŚCIE nie wysyłają.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wymiana dowodu osobistego

Post autor: mmmm5 »

Ada171 pisze:Totalnie nie rozumiem wypełniania wniosku o dowód przez internet, skoro i tak trzeba udać się do fotografa a później udać się po odbiór i podpisać bo OCZYWIŚCIE nie wysyłają.
To co piszesz Ado nie jest prawdą.Przez profil zaufany wypełniliśmy wniosek,zdjęcie także zrobiliśmy w domu (ja mężowi a on mnie) przestrzegając wymogów opisanych dla takiego zdjęcia .Zobaczyłam projekt nowego dowodu i mogłam sprawdzić wszystkie dane,wyznaczyłam także urząd w którym chcę go odebrać i to jedyny fakt,który zgadza się z Twoim wpisem.
To naprawdę wyjątkowo dobrze opracowany program,jestem zachwycona jaki postęp w tych sprawach nastąpił od czasu mojego wpisu z 2014r :padam: :hurra: :hurra:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wymiana dowodu osobistego

Post autor: Danka »

Nie wiedziałam, że to takie proste. Na razie nie muszę wymieniać dowodu ale z czasem może się to przydać :hyhy:
ODPOWIEDZ