Wycięcie tui.

Zagadnienia prawne dot. użytkowania ogrodów przydomowych i działkowych.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Wycięcie tui.

Post autor: Merghen »

Ostatnio się dowiedziałam,że aby wyciąć tuje (wysokie i grube - na wys. 1 m będą miały w obwodzie ok. 20 cm)powinnam ten fakt zgłosić do Urzędu. Czy ktoś ma jakieś aktualne informacje na ten temat? Dodam, że rosną one na mojej działce a nie na zieleńcu osiedlowym i jednocześnie pod nimi biegnie linia gazu ziemnego.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wycięcie tui.

Post autor: Danka »

Dokładnie nie znam przepisu ale nie ma to znaczenia czy rosną na twojej działce. Jeżeli drzewa mają przepisowe rozmiary są takie wymagania. Wycięcie możesz umotywować przebiegającą linią gazu ziemnego. Podejdź do najbliższej "instancji" ochrony zieleni i się dowiedz.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Wycięcie tui.

Post autor: Merghen »

Będę musiała to zrobić bo nie mam ochoty na kłopoty a wyciąć muszę. Wolałabym w razie awarii nie mieć rujnowania wszytkiego w ogrodzie; dlatego planuję rabaty tak by w razie czego ogród (i mój trud) na tym jak najmniej ucierpiał. Dziękuję Danusiu :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
użytkownik usunięty

Re: Wycięcie tui.

Post autor: użytkownik usunięty »

Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Wycięcie tui.

Post autor: Merghen »

Kiedyś pytałam o to czy potrzebuję zezwolenie na wycięcie tui. Okazało się,że jeśli tuje mają do 10 lat to nie. Natomiast jeśli mają ponad 10 lat to muszę napisać podanie z uzasadnieniem ich wycięcia (np. linia gazowa) i przypuszczalnym terminem wycięcia oraz mapką (może być odręczna) z zaznaczeniem roślin do wycięcia. Dodatkowo należy przedstawić dokument potwierdzający prawo własności. Oczekiwanie na decyzję (łącznie z oględzinami komisji) zależy od ilości takich podań ale najdłużej trwa to 3 m-ce (przynajmniej w mojej gminie). Najlepiej jak każdy zadzwoni osobiście do Wydziału Ochrony Środowiska w swoim urzędzie i dokładnie zapyta o szczegółowe informacje. Dodatkowo dowiedziałam się,że ponieważ wycinka nie dotyczy zagospodarowania działki pod cele zarobkowe więc nie muszę wnosić żadnej opłaty za wydanie zezwolenia.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ