Wybór odpowiednich doniczek

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
kasssia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2011-01-05, 17:38

Wybór odpowiednich doniczek

Post autor: kasssia »

Tak sobie myślę, może moje kwiatki padają, bo są w nieodpowiednich doniczkach? Do wystroju pasowały mi czerwone, więc kupiłam ceramiczne. Teraz przeglądając różne strony dochodzę do wniosku, że to są osłonki. Czy też można jednak hodować rośliny w ceramicznych? Proszę o rozwianie moich wątpliwości.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Doniczki ceramiczne są wg mnie bardzo dobrymi doniczkami do kwiatów. Nie wiem jak osłonki ceramiczne, one mogą zawierać szkodliwe dla roślin substancje, wydzielające się do ziemi. Zwykła ceramiczna doniczka jest wykonana z naturalnego materiału i nie powinna mieć złego wpływu na kwiaty. Na pewno lepiej utrzymuje wilgoć w ziemi gdyż sama nasiąka wodą, którą potem oddaje.
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Dawniej były tylko ceramiczne doniczki a raczej gliniane :) moczyło się przed pierwszym użyciem kilka godzin w wodzie i roślinki rosły :) Gliniane są o tyle lepsze od plastiku, że korzenie mogą swobodnie oddychać, na minus idzie estetyka i waga, ale teraz są inne technologie i typowo glinianych trudno kupić :( a ceramicznych nie używam, ale parametry mają podobne do plastikowych. A może jesteś nadopiekuńcza w stosunku do kwiatów, przyjmij zasadę, że im mniej się nimi opiekujesz tym ładniej rosną, lepiej przesuszyć niż zalać.
Jacuś ;) Pozdrawia.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Czy Twoje osłonki mają otwory do odprowadzania nadmiaru wody?
Awatar użytkownika
szarateina
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 110
Rejestracja: 2010-05-28, 09:08

GLINIANE DONICZKI.

Post autor: szarateina »

Gliniane doniczki są jak najbardziej ok, pod warunkiem że kwiaty które nie lubią nadmiaru wody mają w takiej doniczce otwór i podstawkę. Ja niektóre kwiaty posadziłam jednak w plastikach i włożyłam do takich osłonek bez dziurki , woda odpływa do osłonki , jak do podstawki, ale to zależy od wymagań danego gatunku. Fajne gliniane donice , takie prawdziwe i niedrogie kupić można w dużych sklepach ogrodniczych, takich z roślinami do posadzenia. W Szczecinie to jest sieć Rajski Ogród , nie wiem jak w innych miastach.....:)
:)
ODPOWIEDZ