Wybór kosiarki spalinowej, budżet 1500 - 2000zł

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
pixie7
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2020-03-10, 14:21

Wybór kosiarki spalinowej, budżet 1500 - 2000zł

Post autor: pixie7 »

Mam dylemat z wyborem kosiarki.
Szukam kosiarki spalinowej, trawnik ok 300m2, budżet 1500 - 2000 zł, myślicie że kosiarka STIGA Combi 53 SQ H będzie dobrym wyborem w tej cenie?
Ważne żeby kosiarka była lekka, na popularnym serwisie widzę ze zdecydowanie najpopularniejsze są kosiarki riwall, np RIWALL 51CM 9w1 Z NAPĘDEM 5190.

Co o nich sądzicie? Czy jest sens wydawać kilkaset zł więcej? Na co w szczególności zwrócić uwagę przy zakupie?
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Wybór kosiarki spalinowej, budżet 1500 - 2000zł

Post autor: krysta »

Ja sobie kupiłam kosę spalinową ,najpierw kupiłam taką na kołach już nie pamiętam jakiej firmy jakaś taka popularna demon czy coś ale za chiny ludowe nie
mogłam zapalić , tak ciężko chodził szarpak i kupiłam Vander jestem mega zadowolona
zapalam jednym palcem ,jest lekka .
Mari159
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2020-09-04, 08:49

Re: Wybór kosiarki spalinowej, budżet 1500 - 2000zł

Post autor: Mari159 »

Wiem, że trochę odkop, ale kupiłem jakiś czas temu właśnie tego riwalla 5190 i mogę ze 2 słowa dorzucić. Kosiarka jak się okazało jest popularna nie bez powodu. Mam trawnik jakieś 1000m i kosiarka radzi sobie z nim bez problemów (pewnie i większy by objechała). Nie dławi się nawet jak trawa trochę za wysoka podrośnie, napełnia kosz prawie do końca, a napęd ciągnie jak marzenie. I nawet dod. nóż dają, a do zawsze kilka dyszek w kieszeni, bo zawsze lepiej mieć jakiś w zapasie. Ogólnie jest bardzo zadowolony i mam nadzieję, że posłuży mi jak najdłużej, szczególnie za tą cenę. :D
ODPOWIEDZ