Woda na balkonie

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Bartosz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-19, 08:13

Woda na balkonie

Post autor: Bartosz »

Witam serdecznie miłośników kawałka zielonej ostoi na balkonach i tarasach.
Jako że zbliża się wiosna, niektórzy (jak ja) już nie mogą doczekać się prac na swoim balkonie (tarasie) przy swoich zimujących roślinach. Jako że jest to czas porządków, przemeblowań a może i nowych projektów, pomyślałem żeby poruszyć temat wody na balkonie.
Na staw czy oczko nie mamy miejsca, ale nie znaczy to że musimy odmawiać sobie kojącego szmeru wody. I taki pomysł przyznam się szczerze chodzi mi od pierwszej wizyty na moim nowym (już ponad rok temu) wtedy balkonie. Rozważałem już mała kaskadę, połówki bambusa w którym w obiegu zamkniętym krążył by mały strumyczek, mikroskopijną wytłoczę oczka wodnego osadzoną w drewnianej skrzyni i obsadzoną zielenią i również oszczędzając miejsce dębowy cebrzyk z jakaś mała fontanna. Wariantów i pomysłów jest wiele i pewnie każdy z Was miał by swój, oryginalny i wyjątkowy. Wszystko jest oczywiście jak zawsze kwestią miejsca i finansów.
Ale pomysłowym ogrodnikom nic nie stoi na przeszkodzie. Ja nadal rozważam jeden z kilku wariantów i wciąż nie mogę się zdecydować. W najbliższy weekend wybieram się na tournee po sklepach ogrodniczych, i postaram się zdać relacje co jest dostępne. A póki co podzielcie się swoimi pomysłami, bądź rozwiązaniami na tego typu pomysł kojącego szmeru wody na balkonie.
Pozdrawiam przed weekendowo.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Witam

Czy czytałeś ten tekst: miniaturowe oczko wodne ?

Mam nadzieję, że to podsunie trochę pomysłów ;-)
Rafał
Bartosz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-19, 08:13

Post autor: Bartosz »

Dzięki Rafał, czytałem ten tekst, trochę naświetlił mi temat, ale nadal nie mam pomysłu na wykonanie. Szukam pomysłów i koncepcji, w tym wszystkim brakuje mi szmeru wody, albo małej pluskającej kasady...
niestety rozmiary balkonu zmuszają do sporych kompromisów między miejscem, nakładem kosztów i pomysłami. Gdzieś nawet widziałem gotowe kaskady, z wodnym obiegiem zamkniętym, do wkomponowania w dużą donicę lub skrzynie.

Może czytelnicy forum podzielą się swoimi pomysłami.
ODPOWIEDZ