Witamy na Jaśkowej Polanie!

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Romo, jeżeli będę miała czym dzielić to nie ma problemu. Pod swoje trawy nie robiłam specjalnych zabiegów i myślę, że gdybyś teraz dodała do ziemi obornika i przekopała, to na pewno nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Post autor: Asterka »

Romo, widzę, że miejsca masz jeszcze dosyć. Dobrze byłoby, gdyby się jeszcze znalazło pod perukowiec podolski, są odmiany z czerwonymi liśćmi (Rubinofolius i Royal Purple), które ładnie kontrastują z zielenią innych krzewów.
U mnie na działce gleba piaszczysta, ale rozplenica rośnie ładnie, a u sąsiadów są piękne miskanty, też nienawożone.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ale masz uroczy ten las przy swojej działce!!!!!!!!! Co za piękne miejsce, aby rozkoszować się życiem na emeryturze! Ruch, praca, to jest to, co lubię, a nie ślęczenie przed telewizorem :!: Fajnych rzeczy dokonałaś w tak krótkim czasie :-D
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Elu! ja mam tak wokoło, ze wszystkich stron :-D Dlatego właśnie nie mam ogrodzenia. Ogrodzoną mam tylko część coby psy nam nie uciekały.
Gdzie nie spojrzysz tam las
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Witaj Romo.

Mój pomysł na trawy?
Niskie płotki w kształcie przeszkód dla koni wykonane z żerdzi i z desek takie jakie można spotkać na parkurach. Po bokach po dwie trawy ozdobne tego samego rodzaju.
Załączniki
s5002897.jpg
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Bomba :hurra: Wielkie dzięki, Dobry człowieku :-D
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Tak Romo mniej więcej wyobrażałem sobie kącik azaliowy na Twojej leśnej polanie.

Pozdrawiam. Waldek.
Załączniki
scieka2.jpg
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Waldku! Jestem coraz większym Twoim dłużnikiem, ale mam nadzieję, że uda mi się kiedyś jakoś za tę pomoc podziękować osobiście. Liczę na to, iż będzie może w przyszłym roku możliwość i wpadniesz osobiście zobaczyć efekty swoich propozycji.
Zgodnie z wcześniejszą Twoją sugestią te 2 podłużne rabaty są już przygotowane do przeróbki, jeszcze tylko wykopię kilka roślin, przekopię z obornikiem i do wiosny będą czekać na nowy kształt i nasadzenia.
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Romo.

Nie jesteś i nigdy nie będziesz żadnym moim dłużnikiem. To co Ci przedstawiam robię z czystą przyjemnością. Mnie wystarczy, że kogoś czymś zainspiruję, podsunę jakąś myśl, a cała reszta nie należy już do mnie. Dziękuję Ci Romo za zaproszenie. Jeżeli czas na to pozwoli i zdrowie dopisze, to wybierając się w Twoje strony na pewno Was odwiedzę.

Pozdrawiam. Waldek.
Wojtek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 92
Rejestracja: 2011-05-24, 14:30

Post autor: Wojtek »

Bardzo fajny pomysł z tymi płotkami. Wygląda to świetnie. Dziękuję również za małą inspirację.
Pozdrawiam
waldek727 pisze:Witaj Romo.
Mój pomysł na trawy?
Niskie płotki w kształcie przeszkód dla koni wykonane z żerdzi i z desek takie jakie można spotkać na parkurach. Po bokach po dwie trawy ozdobne tego samego rodzaju.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Przypominaj się na wiosnę, będziemy działać coś w tym temacie, dojdą nowe pomysły.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Danka pisze:Romo, zachwycające zmiany :mrgreen: Niby przy pomocy forowiczów, ale jednak ostatnie słowo należy do Ciebie :hyhy:
I tak powinno być, ogród jest dla nas i my mamy się w nim dobrze czuć. Sugestie forowiczów na pewno się przydają, bo czasami czarna dziura jak to dalej pociągnąć. Mała podpowiedź i dalej samo pójdzie.

Romo jestem pełna podziwu dla Ciebie. :shock: Tyle roboty na raz i widać postępy, no i pogoda jak na zamówienie. Oj od wiosny to chyba nie wyjdę z Twojego ogrodu. ;) :rotfl:
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Miło mi to słyszeć :hurra: Mówię szczerze, gdyby nie Forum (a forum to Wy) do głowy by mi nie przyszły zmiany. Teraz dopiero wiem, że można pięknie i wcale nie drogo i przy niewielkim nakładzie pracy. Wiosną nie będę dawała Wam spokoju, na to nie liczcie, bardzo lubię mieć wsparcie, czuję się wtedy pewniejsza i bardziej zmotywowana do pracy.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Witaj Romo, piękny zielony raj, musi być cudnie tak blisko lasu mieszkać, a właściwie prawie w nim :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Przyszłam i ja zobaczyć twoją Jaśkową polanę, na której pracujesz do samej nocy... Zmiany widać ogromne, ślicznie wszystko zaplanowane i wykonane. Na wiosnę będzie co podziwiać.
Zablokowany