Wiotkie (miękkie) liście

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Te żółte liście już wcześniej żółkły teraz tylko zrobiły się bardziej a ten uschnięty pęd mi się nie dodał:) oto on schnie od końca jakieś10 cm od końca jest odnóże na którym są pączki

Obrazek

Co do tych ugryzień na pędzie być może że to wina spinek choć nie dam sobie ręki uciąć bo jest ich trochę dużo....
Storczyki stoją na oknie wschodnim.. postaram się im ograniczyć trochę słońce
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Jego schnięcie jest naturalne. Nic się nie dzieje nadzwyczajnego. Odgałęzienie (właściwe nazewnictwo) możesz uciąć powyżej odgałęzienia z pączkami (około 2 cm powyżej). Tylko wcześciej zdezynfekuj narzędzie, ktory będziesz ucinać i po ucięciu też to zrób od razu. Chodzi o to by zapobiegać zakażeniom a cięcie to rana dla rośliny.

Zacieniuj im trochę tylko liście, mam wrażenie,że jednak za ostro operuje tam słońce.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Zdjęcia zdechlaka:)
Dziś po 10 dniach zafundowałam im kąpiel (moim dwóm zdechlakom) z odrobiną topsinu; jeden z nich otworzył już dwa pączki a trzeci pączek jest w trakcie otwierania

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Ashura
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-01, 13:30

Re: Wiotkie (miękkie) liście

Post autor: Ashura »

Witajcie!
Jestem tutaj nowa i można powiedzieć że świeżak jesli chodzi o uprawę storczyków.
Mam kilka storczyków, które już mi przekwitły, a nawet potraciły pędy kwiatowe. Mam same liście storczyków. Stoją na stronie południowej, bo tylko takie mam okno. Jest to okno z żaluzjami, więc bezpośredniego słońca nie ma. Moj problem polega obecnie na tym, ze prawdopodobnie przelałam je. Teraz nie wiem czy moge je już podlać czy nie. Mają pomarszczone i miękkie liście. Mysle, zeby zrobic im kąpiel. Wczoraj przegotowałam wodę i stoi całą noc. Czy lepiej zrobić tą kąpiel jutro z rana czy mogę jeszcze dzisiaj jak wróce po południu z pracy? Kupiłam nawóz do storczyków firmy Biopon i mgiełkę firmy Compo. Podpowiedzcie, jezeli są w takim stanie (pomarszczone liscie, brak lodyg i kwiatow) czy moge je nawozic, zraszac i czy zrobic im kapiel. Jezeli tak to co ile...Pogubilam sie juz w tym, a chcialabym je uratowac.
Dodam, ze jednego musialam wyrzucic bo korzenie mu zdrewniały...
Dziekuje za podpowiedzi..
madlenka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-12, 19:43

Re: Wiotkie (miękkie) liście

Post autor: madlenka »

Witaj Ashura :-)
Dobrze by było gdybyś zamieściła zdjęcia liści i korzeni storczyka. Myślę, że wtedy lepiej będzie ocenić jego stan. Ja jestem bardzo niedoświadczona więc wiele nie pomogę, ale zdjęcia na pewno dadzą jakiś obraz. Miałam podobną sytuację z moimi storczykami. Liście straciły napięcie i były pomarszczone. Okazało się, że większość korzeni zgniła i nie mogły dobrze dostarczać wody i składników odżywczych roślinie.
Ja bym na razie nie podlewała i obejrzała storczykowi korzenie.
Ashura
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-01, 13:30

Re: Wiotkie (miękkie) liście

Post autor: Ashura »

Ogólnie sprawa korzeni wygląda tak: powietrzne są grube i szare, natomiast te głębiej w ziemi są jakby suche i zdrewniałe...Może za krótko je przycięłam jak przesadzałam (tak było napisane w poradniku, który kupiłam-że należy przyciąć korzenie na dole).
Załączam fotografie, są trochę rozświetlone-za co przepraszam.
Załączniki
DSC_0162.jpg
DSC_0161.jpg
DSC_0160.jpg
Dostałam dziś Dendrobium nobile już przekwitnięte. I co dalej z tym robić? Babeczka w kwiaciarni powiedziała, że on żadnym storczykom nie robi kąpieli ani nie podlewa tylko codziennie spryskuje korzenie wodą w rozpylaczu...Ja już głupieje :(
Dostałam dziś Dendrobium nobile już przekwitnięte. I co dalej z tym robić? Babeczka w kwiaciarni powiedziała, że on żadnym storczykom nie robi kąpieli ani nie podlewa tylko codziennie spryskuje korzenie wodą w rozpylaczu...Ja już głupieje :(
Ashura
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-01, 13:30

Re: Wiotkie (miękkie) liście

Post autor: Ashura »

Uznalam, ze korzenie sa przesuszone i zrobilam im kąpiel. Powietrzne korzenie po kąpieli nabraly koloru lekko zielonego (ale nie wszystkie i nie u kazdego storczyka). Poczekam i zobacze co z nimi będzie...
A Was mimo wszystko proszę o porady..
ODPOWIEDZ