Wiotkie (miękkie) liście

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Witam Dziewczyny!

Dziś odwiedziłam LM i zakupiłam podłoże dla storczyka plus drenaż plus preparat na grzyba o którym mówiła Talibanka;)

Z racji takiej że mój przelany storczyk był w tej BEZNADZIEJNEJ MIAŁOWATEJ ZIEMI i zapewne by w niej nie odżył zrobiłam mu tez reanimacje....
Oto krótka fotograficzna relacja proszę o napisanie czy dobrze wsadziłam storczyka.
Pierwsze dwa zdjęcia mój falek reanimowany i korzenie które obcięłam,
trzecie zdjęcie - podłoże; następnie doniczka z drenażem, a dalej mój przelany falek miał przez tą ziemie pełno zgniłych korzeni:((( ale zostało kilka zdrowych! mam nadzieje że jeszcze uda mu się odżyć


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieje że falek dobrze jest wsadzony:)

Tak jak radziłyście wymoczyłam korzenie obcięłam i zasypałam cynamonem, wyparzyłam podłoże na wszelki wypadek wyparzyłam doniczkę....
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Jeszcze kilka fotek od góry

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

I bardzo dobrze sobie poradziłaś. Brawo :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Dzięki wam dziewczyny:) dzięki!!!
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Powodzenia i dalszych sukcesów :)

Ewelinko, chciałam Cię przeprosić na napisanie Twego imienia z małej litery. Byłam już wtedy bardzo zmęczona i nie sprawdziłam dokładnie postu a teraz się wstydzę :oops:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Nie gniewam się. Mi tez czasami zdarzą się pomyłki :)

DiAbLuSiu nie udało mi się kupić dla Ciebie storczyków. Kobietka była teraz ze storczykami ostatni raz no chyba że dostanie jeszcze jakiś transport ale w to wątpiła. Na pewno będzie ze storczykami na wiosnę. To co dzisiaj było to nie warte było nawet oglądania.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

talibankaa pisze:Nie gniewam się. Mi tez czasami zdarzą się pomyłki :)

DiAbLuSiu nie udało mi się kupić dla Ciebie storczyków. Kobietka była teraz ze storczykami ostatni raz no chyba że dostanie jeszcze jakiś transport ale w to wątpiła. Na pewno będzie ze storczykami na wiosnę. To co dzisiaj było to nie warte było nawet oglądania.
Ja dostałam upomnienie od moderatorki, że piszę niepoprawnie. Ale to tak z rozpędu, człowiek zapomina o poprawnej polszczyźnie.

Ewelina nic się nie stało:) jakby jeszcze była to ok a jak nie to na wiosnę.

Pozdrowienia dziewczyny, Ania.
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Ok. Czasami jak u mnie w mieście w obi robią porządki to wyrzucają storczyki które da się odratować. Ja tak ostatnio wzięłam dendrobium (z keikami) a koleżanka wandę. Tej Wandy to jej zazdroszczę bo pięknie teraz rośnie a ja miałam opory przed jej ratowaniem. Jak by coś było ciekawego to wezmę i najwyżej się jakoś dogadamy albo zostawię sobie.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

To ja muszę też przeszukać dobrze Obi. Na vandę miałabym ochotę tylko te ich ceny. Może będą i u mnie w jakiś bardziej przystępnych :roll:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Ostatnio widziałam Vandę w wazonie po przekwitnięciu za 42 zł, a koleżanka wzięła taką co była troszkę złamana i miała sponiewierane korzenie za darmo. Po takie okazy najlepiej wybrać się w dzień dostawy roślin (u mnie jest to piątek) tak około południa. Czasami storczyki aż walają się obsłudze pod nogami, a są to egzemplarze najczęściej do wyrzucenia. czasami warto o tanie storczyki zapytać obsługę bo jak jest ktoś uprzejmy to podpowie gdzie znaleźć tanie storczyki albo przyniesie coś z zaplecza.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Dziewczyny, pierwszy najstarszy pączek w przesadzonej roślinie zaczyna pękać:)) niedługo będzie rozkwitał! HURAAAA
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

To bardzo dobra wiadomość :) a już się bałam,że jak tu wejdę to będzie nowy problem i płacz ;) Tak jak już było pisane - storczyki nie lubią nadopiekuńczości, trzeba je zostawić same sobie a one świetnie sobie wtedy poradzą :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Kwiat rozkwita, ale łodyga na której jest odnóże z pąkami usycha i liście z jednej strony marnieją 2 pożółkły i ten mały odpadł po drugiej stronie liście ok. No i jakieś dziwne "ugryzienia" są na łodydze nie wiem czy odseparować tego storczyka od innych czy nie? i czy nie przedwcześnie cieszyłam się że się uratował

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obciąć uschniętą część pędu? odseparować go? dziś był czas na podlanie storczyków ale wczoraj przelałam je woda z topsinem mimo to je podlać np. jutro z rana? czy za tydzień.
I co myślicie czy odżyje?
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Jeżeli wczoraj przelałaś go wodą z topsien to na podlanie musisz poczekać aż podłoże przeschnie inaczej topsin nic nie da. Jeżeli pęd jest uschnięty (żółto-brązowy i suchy) to możesz go obciąć zaraz pod suchą częścią, jeżeli jednak jest jeszcze różowany czy zielonkawy nie ruszaj go.
Czy te "ugryzienia" były wcześniej? Bardzo często jest takie coś spotykane w przypadku złego "upinania" pędów. U mnie kilka storczyków ma podobne znaczki i nic im się nie dzieje.
Podejrzewam że coś złego znowu dzieje się w podłożu skoro żółknął liście i tracą wigor. Ale pewności nie mam.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Niekoniecznie musi się coś dziać w podłożu. Może to być efekt wcześniejszego osłąbienia rośliny.
Aniu, podlewaj storczyki jak dawniej, Topsin musi zostać wchłonięty przez korzenie więc podlanie po 2-3 dniach nie da tego efektu tylko osłabi jego działanie. Patrząc na zdjęcia pędu to nie widzę by on sychał ale zastanawiam się czy na parapecie nie operuje za mocno słoneczko a tego storczyki nie lubią. Teraz słońce jest niżej i przez to dociera głębiej na parapet a ze swej siły jak na razie nie wiele straciło.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ