WIOSNA KAJAJA 2016

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

Dziś pojechałam do szkółki roślin do której jeżdże co jakiś czas i Pani też powiedziałą mi że zimy takiej nie było a też miała straty w roślinach.Krzewuszki które miałą pare lat jej osobiste też jej zmarzły i mają parę listków i mówi że raczej nic nie będzie z moich ale żebym poczekała do sierpnia się okaże,więc czekamć będę. a dziś zaprezentuję swoje nowe roślinki które do kupiłam do ogrodu,powtarzają się ale w innym miejscu będą rosły
Załączniki
pieris
pieris
suchodrzew chiński
suchodrzew chiński
lawenda
lawenda
a to nigdy nie pamietam nazwy i wołałam na to kapuska;-)
a to nigdy nie pamietam nazwy i wołałam na to kapuska;-)
a to moje bratki ktore są wielkoludami
a to moje bratki ktore są wielkoludami
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Iga51 »

Czwarte zdjęcie to rozchodnik, ale jaka odmiana, to nie wiem.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Danka »

Kasiu ta kapusta to nic innego jak rozchodnik. Nazwa prosta do zapamiętania, bo można kojarzyć od rozchodzenia :hyhy:
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

Iga51 pisze:Czwarte zdjęcie to rozchodnik, ale jaka odmiana, to nie wiem.
Rośnie duże do 50cm i kwitnie a jak się nazywa to nie wiem
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Iga51 »

No to już wiesz Kasiu. Rozchodniki są fajne. Długo kwitną i nawet jak przekwitną, to ich kwiatostany zdobią.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: mmmm5 »

Kasiu, ja oglądając Twój zagospodarowany ,wypielęgnowany i udekorowany ogród zastanawiam się czy wszystkie kamienie i żwirki którymi wypełniłaś miejsca w których mogłyby rosnąć chwasty zakupiłaś i przywiozłaś na te rabaty? Może przynajmniej część już tam była ? Ile ton kamieni to było i myślę,że koszt tej dekoracji był wysoki !
Ja nie mam naturalnie na moim terenie żadnych kamieni i każdy jeden muszę kupić dlatego o to pytam.
Nie zamierzam Cię naśladować ,bo kwitnące mniszki cieszą mnie tak samo jak wyrafinowane i trudne do nazwania rośliny ale ciekawi mnie sposób w jaki prowadzisz swój ogród.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

mmm5Ogród to była łaką,na którą wylałam dużo butelek Randhapu aby wszystkich polnych chwastów się pozbyć.Rzadnych kamieni nie było. Gdy dom powstał dopiero zaczełam tworzyć mój swiat-ogród.W jednym roku położyłam agrowłokninę,kupowałam w hurtowni więc taniej,później zakupowałam kamienie z hurtowni gdzie jeździłam z przyczepką swoją i brałam po 1,5t.Wyszło mi taniej niż by oni sami przywozili. Takich przyczepek było z 10,a koszt takiej jednego transporu wynosił mnie ok 70zł.Nie przywoziłam tego od razu tylko po trochu. Kore kupowałam zawsze w promocji,więc ten ogród nie był od razu zrobiony tylko powstawał w wolnym tempie.Nie od razu zbudowano Rzym.Oczko zrobione jest z kamieni polnych ,gdy jechalam na drugą swoją działkę przejeżdżam przez pole i tam zbierałam kamienie i tak po trochu zwoziłam. Ogród robię już 6lat.Co roku do kupuję roślin i dosadzam-na tym mam bzika-mogę rzeczy sobie niekupić ale rośłinki zawsze kupię.
Nie przeszkadza mi to,żebyś naśładowała musisz poszukać gdzieś miejsca gdzie sprzedawane są kamienie na tony swiat kamienia lub podobnie tam można dostać taniej.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Bettiw »

Rozumiem Twoja pasję, ja swoje kamienie zbierałam, akurat na trasie do ogródka rozpoczęła się budowa stadionu we Wrocławiu i codziennie na poboczu leżał jakiś otoczak więc skrzętnie pakowałam je do rowerowego koszyka, czasem była kupa śmiechu z załadowaniem, a czasem musiałam prowadzić rower, oczywiście nie mam tak dużo jak u Ciebie, ale i tak mam co przestawiać na rabatkach. Roślinki w takim otoczeniu ładnie się prezentują.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ciekawe zakupy zrobiłaś Kasiu,najbardziej podoba mi się suchodrzew-nie znam go,chociaż rozchodnik to też super zakup.
Ja też lubię wszelakie kamienie i tak jak wy dziewczyny ,zbierałabym je po drodze lub przywoziła z wycieczki rowerem :-P .Niestety mogę tylko pomarzyć .Jednak ,kiedyś wiele lat temu,przywiozłam ciekawe kamyczki z Turcji i mam je do dzisiaj w moich donicach,obok innych kamyczków :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Anka2803 »

Fajne zakupy Kaju , ja też zawiesiłam oko na suchodrzewie :-D ... kamienie to też moja bajka , przeważnie te polne..
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

Moje nowe zakupy które nie długo znajdą swoje miejsce w skrzynkach doniczkach.Czekam jeszcze na skrzyneczki bo właśnie zamówiłam,bo stare niestety znalażły się w śmietniku.Przedstawiam wam też donice którą mój mąż wykonał specjalnie do truskaweczek
Załączniki
skrzyneczka z truskaweczkami i poziomkami
skrzyneczka z truskaweczkami i poziomkami
DSCF8802.JPG
DSCF8814.JPG
DSCF8803.JPG
DSCF8804.JPG
DSCF8805.JPG
DSCF8806.JPG
bez mój
bez mój
bez  zolty
bez zolty
tulipan
tulipan
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

cd
Załączniki
DSCF8800.JPG
DSCF8809.JPG
DSCF8810.JPG
DSCF8811.JPG
DSCF8812.JPG
DSCF8817.JPG
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: tadek »

.
Wszystko zaczyna kwitnąć w naszych ogródkach! :hurra:
Ale pomału przemija wiosna, ustępując miejsca porze letniej. :zdziwko:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Sylwia,Gosia »

Zaszalałaś : cuda ,cudowności ! wszystko piękne ,ale biały tulipan i żółty bez -zabójczy .Nigdy nie widziałam żółtego bzu.
Mąż sprawdził się na piąteczkę ,skrzyneczka bardzo gustowna :-P
Czy to orliki takie wysokie ,bladoróżowe ? a niecierpek ma naprawdę pomarańczowy kolor ,czy taki wyszedł na zdjęciu ? Kupuję je od lat ,ale takiego nigdy nie widziałam.Ogród jak wszystko rozkwitnie ,będzie jak marzenie ;) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

Sylwio orlik u mnie rosnie do 160cm, niecierpek jest czerwony-mi kojarzy sie z dziecinstwem i był nazywany jako Marysieńka.Pieknie kwitnie uwielbiam go. A ten tulipan to nie jest biały tylko jakiś wyszedł mi brudny fiolet. A bez jest żółty,mam jeszcze biały i fioletowy-ten już przedstawiłam,bardzo ma intensywny zapach.Skrzyneczka też mi się bardzo podoba.Czekam jeszcze na jedna odmiane truskawek,kupiłam te co mi proponowano na forum mam anabel i temptation a poziomki kupiłam regine.
Zablokowany