WIOSNA KAJAJA 2016

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

Tam gdzie rośliny cebulowe tam agrowłóknina jest przecięta aby mogły rosnąc spokojnie,natomiast drzewka owocowe też są tylko że miniatura i w doniczce :) przecież tulipany mam między włokniną. dziś u mnie był przymrozek i ścieło mi tulipany nie które.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

Znów udało się porobić trochę zdjęć przez weekend. Pokazałam swoja rzodkiewkę która nie ma zamiaru rosnać w skrzynce,większość plonów skrzynce tak się kończy. Naprawiłam oczko w weekend,zasadziłam kany,mam nadzieję że przymrozek im nie zaszkodził:-(
Załączniki
DSCF8673.JPG
DSCF8675.JPG
DSCF8677.JPG
DSCF8688.JPG
DSCF8683.JPG
kany
kany
floksy
floksy
szpaler roz
szpaler roz
rzodkiewka:-(
rzodkiewka:-(
wg wzrostu
wg wzrostu
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Danka »

Masz ładny ogród :mrgreen:
Moje "polne" tulipany są zawirusowane i niestety będę musiała je wyrzucić :->
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

Czy ktoś może mi polecić dobrą odmianę truskawek która bedzie do późnej jesieni owocowała?
Jak się opiekujecie hortensjami ogrodowymi? kupiłam takie wielkie krzaki ok 50cm, wielki potężny kwiat a teraz mają ok 15cm i wcale nie kwitną. są nawożone,na zimę osłoniane no i nic.Może ktoś coś doradzi?
Mam hortensje bukietowe,no to one rosną jak zwariowane nic im nie szkodzi -tak to ja lubię.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Danka »

Hortensja wymaga kwaśnej ziemi i wilgoci. Po ubiegłym lecie widocznie odchorowuja. Moje ledwo wychodzą z ziemi i cieszę się, że jednak żyją.
W dziale Krzewy Liściaste jest temat- Hortensje. Przeczytaj.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ładnie masz Kasiu w ogrodzie,wszystko na swoim miejscu.Tulipanki herbaciane chyba już chwaliłam,to nadal moje ulubieńce. :)
Rzodkiewka nadal żyje :orany: ,z mojej chyba też nic nie będzie ,bo żółkną jej liście i nie wygląda dorodnie. No cóż ,jak się nie poeksperymentuje,to się nie wie,co u nas lubi rosnąć :lol: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

Ojej ile ten mały przymrozek zrobił krzywdy w moim ogrodzie,tulipany fiku miku zrobiły i klonik też mi zmarzł,ciekawe czy odbije?Moja wina zapomniałam go okryć :(
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: malina »

Klonikowi nic nie będzie , zacznie od nowa :oczami:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Iga51 »

Bardzo ładnie masz w ogrodzie Kasiu. U mnie tulipany stare, to i przymrozki przetrzymały. Nic im nie jest. Kanny już masz bardzo ładne.
Obejrzałam prognozę pogody do końca maja i nie znalazłam nocy z przymrozkami, nawet w "zimnych ogrodników". Dziś u mnie ma być w nocy 0 stopni. Od jutra nocki w plusie. W sobotę więc sadzę pomidory w tunelu. Truskawki w tunelu kwitną. Są już zawiązki owoców.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

u mnie dziś -3 no i po Kanach zmarzły:-( nie wiem co z reszty kwiatów będzie bo ich nie okryłam,wcale sie nie zapowiadało na taki przymrozek. Teraz ciepło, mam nadzieję że weekend też będzie ciepło i będzie można coś porobić w ogrodzie.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

W koncu zakwitły moje holenderskie tulipany,nie wszytskie ale są. Krzewuszki kiepsko z nimi chyba będzie trzeba nowe zasadzić:-( U nas noce zimne.Czekam na azalie jak zakwitną jak reszta kwiatów rozkwitnie i będzie pachniało na całym ogrodzie.Chciałambym z wami tym zapachem się podzielić -jest wspaniały
Załączniki
DSCF8694.JPG
DSCF8695.JPG
DSCF8697.JPG
DSCF8699.JPG
DSCF8700.JPG
DSCF8702.JPG
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: tadek »

.
Fajny jest ten biały tulipan strzępiasty. Druga fotka od góry.
Ja mam też tą odmianę, tylko w kolorze żółtym. :zawstydzony:
Pozostałe też mają ciekawe kolorki.

A z krzewuszkami dlaczego kiepsko? Przez zbyt mocne przycięcie?
Podsyp im soc dobrego, jak maż możliwość to podlej i poczekaj na efekty.
- Wyciąć zawsze zdążysz. :luka:

Tulipany - najciekawsze odmiany ogrodowe :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Anka2803 »

Piękne tulipany.. mam ich stanowczo za mało ;-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: Bettiw »

Słabo Tobie rosną hortensje ogrodowe bo one zakwitają na pędach dwuletnich, dlatego na zimę trzeba je okrywać prze mrozem, a hortensje bukietowe zakwitają na pędach tegorocznych i nie ma z nimi takiego kłopotu, skłaniam się ku wymianie ogrodowych na bukietowe w tym roku też mi przemarzły i nie będzie kwiatów, zresztą zobaczymy. Ogród ładny, lubię kamienie.
A rzodkiewka chyba rosła w złym miejscu, że taka wyciągnięta, jak z piwniczki.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: WIOSNA KAJAJA 2016

Post autor: kajaja2 »

Tadekja lubie te tulipany pełne one sa takie inne ,wygladaja jak peonie.Gdy je ściagałam z holandi to u nas jeszcze takich nie było a teraz ich pełno.Krzewuszki Tadziu jak przycinałam w zeszłym roku to wycianalam stare galezie nowych nie ruszalam,później pieknie kwitly. a teraz bardzo malo lisci maja a one w polowie maja juz kwitly a tu nawet sie nie zapowiada.Takie mikre są. :(
Pierisy też zaczęły wypuszczać liście i myślałam że odbiły po zimie a tu nic:-(
zawiedziona jestem po tej zimie:-( :( :( :( :( :(
Bettiwhortensje ogrodowe nigdy jej nie przycinalam,zostawialam je i przykrywalam.Tylko jak je kupiłam miały takie piękne kwiaty i były takie wielkie a teraz nic.Były podsypane mikoryza gdy je wsadzałam.pozniej je podlewalam nawozem a.... do hortensji i nic wzeszłym roku, tego roku podlałam siarczanem magnezu i amonu.Cos nie tak jest bo one są takie małe :(
Zablokowany