Wierzba mandżurska - uprawa, sadzenie, ukorzenianie

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

U mnie przy okazji wielkanocy w każdej kwiaciarni, na targu czy w supermarkecie można dostać takie gałązki za parę złotych.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Mam problem z tą gałązką wierzby włożyłem ją do wody ,puściła jeden korzonek i tak jak pokazałem na zdjęciu od czubka do tej kreski gałązka uschła czy jest szansa że gdybym ją wsadził do ziemi odżyje ja będzie miała więcej korzonków?
Załączniki
DSC01920.JPG
DSC01920.JPG (54.47 KiB) Przejrzano 5118 razy
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Myślę, że spokojnie możesz posadzić gałązkę, pewnie niebawem puści ona boczne gałazki. Tylko jeśli dobrze pamiętam to nie wolno długo czekać po pokazaniu się korzeni, tylko od razu trzeba sadzić bo nowe korzenie są łamliwe i przy sadzeniu latwo można je uszkodzić.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Dziękuje :-D
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
agaxx
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 101
Rejestracja: 2008-02-27, 23:22

Post autor: agaxx »

Wierzba to najłatwiej chyba rozmnażające się drzewo. Tą wierzbę mandżurską też możesz rozmnożyć beż kłopotów. Możesz ją na pewno wsadzić bezpośrednio do ziemi najlepiej w miejsce gdzie jest dość wilgotno. Wierzba nie lubi suchych miejsc. W nastepnym roku ładnie sobie przytnij. Możesz prak6tycznie przyciąć wg własnego upodobania.
pozdrawiam Agaxx
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

Dostałam dwie średniej wielkości gałązki wierzby mandżurskiej, ukorzeniły się ślicznie w wazonie, wypuściły listki więc pomyślałam, że wsadzę je do gruntu. Po tygodniu listki zaczęły przysychać... Myślicie, że odżyje czy to już koniec? Jaki błąd zrobiłam? Czy za wcześnie do gruntu? Korzeni raczej nie uszkodziłam, starałam się delikatnie. Podlałam solidnie.
pozdrowienia,
duende
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Tak czasami bywa ;-) , ale jeżeli korzenie były zdrowe, to od ziemi wyrośnie nowa roślina :-D , więc poczekaj cierpliwie ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Informacja dla tych, którym nie wyszło ukorzenianie wielkanocnych gałązek wierzby, a nie chca czekać - to w ObI są w sprzedaży sadzonki już z korzeniami za 12,99 zł
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

To ja się przyłączę z informacją że po 8,99 zł dwuletnie, ukorzenione sadzonki można zamówić przez internet w sklepie sponsorującym nasze forum:
zamów sadzonki wierzby mandżurskiej

Oczywiście dochodzą koszty wysyłki ale przy zakupie kilku sadzonek lub jeszcze innych zakupach zwróci się z nawiązką ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

piwonia pisze:Tak czasami bywa ;-) , ale jeżeli korzenie były zdrowe, to od ziemi wyrośnie nowa roślina :-D , więc poczekaj cierpliwie ;-)
pewnie zdrowe, nie wiem, wyglądały dobrze. Może były za małe, albo było za zimno.
pozdrowienia,
duende
Awatar użytkownika
ikab78
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-18, 21:19

Post autor: ikab78 »

Oczywiście pozdrawiam sklep sponsorujacy nasze forum , ale akurat żeby kupować gotowca wierzby m., to lenistwo ,rozpusta i oczywiscie późniejszy brak satysfakcji z owego okazu.
ODPOWIEDZ