Wiejski ogród Igi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

W końcu otwieram swój wątek. O sobie już wspomniałam w powitaniu i w Waszych wątkach. Pokażę trochę zdjęć ze swojego ogrodu, ale głównie z ostatniego miesiąca. Wcześniej nie nastawiałam się na prezentowanie mojego ogrodu, więc i zdjęć nie mam za wiele.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kilka zdjęć na początek

Nie wiem dlaczego są małe te zdjęcia. Wczoraj wyszło większe. Nie wiem czy dalej tak je przesyłać, czy kombinować . No cóż, muszę się dalej uczyć. Następne zdjęcia będę podpisywać.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Danka »

Witaj Iga w swoim wątku, mam przyjemność pierwsza w nim gościć :mrgreen:
Zdjęcia udało się pokazać i ogródek zrobił dobre wrażenie. Masz sporo dużych drzew i dorodne inne rośliny. Może napiszesz coś o swoim wiejskim ogrodzie. W wątku powitalnym podałaś obszar ale w swoim także możesz podać. I jakie były początki powstania ogrodu. Z ciekawością przeczytamy i oglądniemy zdjęcia :-D
Zdjęcia są małe, bo może pobierasz adres URL z małego zdjęcia.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Obrazek
To jest hibiskus posadzony wiosną
Obrazek
Obrazek
Clematisy cały czas kwitną (zdjęcia z 15 pażdziernika)
Obrazek
Winobluszcz na murze domu gospodarczego już prawie całkiem opadł, natomiast jaśmin obok jeszcze zielony
Obrazek
Obrazek
Liście klonu, który przebarwia się na czerwono.
Na razie kończę. Zjawię się później. Pozdrawiam.

-- Ostatnio dodano 2013-10-17, 19:02 --

Miło mi Danusiu powitać Cię jako pierwszą. Mój ogród ma dwa tysiące metrów kwadratowych. Zaczęliśmy go tworzyć 5 lat temu. Idzie to bardzo powoli, gdyż było tu kiedyś duże gospodarstwo. Właściciel sprzedał większą część ziemi, a nam się trafiło siedlisko z zabudowaniami (dom i dom gospodarczy). Dom stał w chwastach po dach i dookoła był dziki śliwkowy
sad. Wszystko sami karczowaliśmy i czyściliśmy. Wiadomo, że etapami. Z drzew zostawiliśmy tylko dużą jabłoń, dwie młode śliwki i ten olbrzymi klon. Ziemia nie jest płaska. Różnica terenu po przekątnej ok. 3 m. Pozostałe drzewa mają po
3-4 lata.(brzozy, sosny, świerki i tuje).
Co zaś do zdjęć to już wiem co robiłam źle. Poprawię się . To wszystko jest takie chaotyczne, ale z czasem będzie lepiej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: rafaloku »

Witaj Iga! Bardzo się ciesze, że udało Ci się wstawić zdjęcia i rozpoczęłaś prezentację swojego ogrodu. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie kwiatowa łąka (zdjęcie 5 w pierwszym wpisie) i to ogromne drzewo skąpane w złocistych, jesiennych barwach (zdjęcie 8). Przy okazji zdjęcie drzewa zrobione z bardzo fajnej perspektywy ;-)

Ciekaw jestem co jeszcze skrywa Twój ogród :oczami:
Rafał
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Rafale, dzięki za miłe słowa. Dodajesz mi otuchy. Jutro dalsza część. Strasznie mi komputer "muli". Byli dzisiaj spece od komputerów, ale nie skończyli roboty. Jutro mają dokończyć. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Igo , ja również przyszłam w odwiedziny.
Zauroczyło mnie zdjęcie tej małej księżniczki wśród kolorowych astrów. Piękny kwiatowy łan
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: halszka31 »

Znalazłam Cię już w nowym wątku, Jesteś szybka...
Podoba mi się ukształtowanie i położenie ogrodu w naturalnym środowisku.
Ławeczka i trejaże są kupne, czy zrobione własnoręcznie?
Ciekawa jestem jakie masz łącze z internetem, bo na wsi to różnie bywa. Ja do swego "muła" komputera już się przyzwyczaiłam (bo nie mam innego wyjścia) :mrgreen:
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Merghen »

Igo, piękny ogród i już dobrze zagospodarowany. Podziwiam samozaparcie w Tworzeniu takiego pięknego ogrodu choć swoją drogą uważam, że działki pod budowę domu nie powinny być mniejsze niż 1500-2000 m2. Wtedy człowiek ma wrażenie, że ma przestrzeń do życia a nie takie klitki jak np. mój z 404 m2 :zly:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: halszka31 »

Małgosiu
Też tak kiedyś sądziłam...ale z upływem lat dobrze jest minimalizować swoje zamierzenia na miarę sił. :-)
Tak zrobiłam i nie mam poczucia winy, że czegoś nie ogarniam...
Oglądając Twój ogród nie ma się wrażenia, że jest przeładowany, a przecież masz tyle różnych różności... :padam:
Serdecznie pozdrawiam
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Witam Was serdecznie. Cieszę się, że już mnie odwiedzacie.

Elu. ta mała księżniczka to moja wnuczka (3 latka), która stale siedzi w kwiatach, zrywa je i robi "bukiety dla mamusi".

Halszka,ławeczka, trejaże i pergole to moje pomysły a wykonanie (z materiałów z odzysku) wspólne z mężem. Jak ma wolną chwilę to mi pomaga. Nie wszystko mogę zrobić sama. To coś trzeba przytrzymać, to przenieść , to podnieść itp.
Do takich prac zawsze potrzeba kogoś do pomocy.
Na łączach z internetem to się nie znam, ale mój obsługuje "radio-net", więc to chyba radiowe łącze. Na dachu mam małą antenkę. Dzisiaj właśnie dołożyli mi do komputera więcej pamięci , coś tam wyczyścili, coś naprawili i już tak nie "muli".

Małgosiu. I Ty i Halszka w pewnym sensie macie rację. Początkowo mieliśmy kupić 3.700 m2. Skończyło się na 2.000.
Byłam strasznie zawiedziona, bo chciałam dużo ziemi. Teraz się cieszę, że nie kupiliśmy wszystkiego. Uwielbiam prace w ogrodzie, ale jak mówi Halszka, siły już nie te.
A przestrzeń mam ogromną - z trzech stron mojej "oazy" są pola, z czwartej szosa (gminna), za nią też pola i 1 dom.
Ale się rozgadałam. Spróbuję za chwilę wstawić kilka zdjęć.

-- Ostatnio dodano 2013-10-18, 17:42 --

Halszka, przeczytałam Twoje sentencje i zaraz mi lepiej

-- Ostatnio dodano 2013-10-18, 18:54 --

Wyszłam pospacerować po ogrodzie. Tak się jakoś zrobiło ponuro, smutno, wieje zimny wiatr. Wstawię trochę kolorów.
Obrazek
Obrazek
Pelargonie wiszące i petunie przy tarasie nie zmarzły i cały czas kwitną.
Obrazek
Obrazek
A to jeszcze raz astry i cynie. Bardzo je lubię i odwdzięczają się dużym wzrostem.

Halszka, te donice drewniane to też własna robota (ze starej boazerii) :-)

-- Ostatnio dodano 2013-10-18, 19:17 --

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kącik w słońcu, na poranną kawę.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

Piękny ten twój ogród i spore już drzewka ale najładniej wygląda wnusia w łanach astrów jeszcze tyle ich razem nie widziałam .. Ja siałam aksamitki bo zagłuszały zielsko .. Piękny zakątek na picie kawki a klony ładnie się przebarwiają , U mnie dzisiaj ładnie popadało i wiało i już mało liści zostało na drzewach ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Janeczko, cieszę się, że mogę wreszcie gościć Cię u siebie. U mnie liści pełno na ziemi, chociaż codziennie grabię. Białe bzy mają jeszcze liście na krzewach, jaśmin i forsycja też. Mimo tego wiatru nie wszystko pospadało.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

to codzienna porcja liści, tyle że nie 2 a przynajmniej 5 takich "górek".
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: rafaloku »

O, i znowu na zdjęciu drzewo, które już zdążyło mnie zauroczyć ;-) a z leżącymi pod nim liśćmi wygląda jeszcze ciekawiej. Tylko ile sprzątania!

Iga, a co robisz z tymi liśćmi? Dajesz je na kompost albo może wykorzystujesz na ściółkę? Jakie są Twoje sposoby na liście opadłe z drzew?
Rafał
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Asterka »

Igo, masz piękny ogród! Łąka astrowa - wspaniała. Chyba wysiałaś kilka opakowań nasionek. Teraz tak mało w każdej torebeczce.
Mnie zainteresowała jeszcze ściana z amarantusa. Czy hodujesz go na zbiór nasion i wykorzystujesz w kuchni?
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

Piękny kolor liści aż szkoda ich grabić tak ślicznie wyglądają na trawie . Ja mam z lip już mam kilkanaście worków i cała pryzma na kompostowniku ,, Ja z rabatek nie zbieram , okrywają je przez zimę a na wiosnę poruszam je aż się pokruszą i od razu mam nawóz ,
Zablokowany