Wiejski ogród Igi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Danka »

Iga, sadzenie wilczomlecza głębiej nic nie pomoże. On tak ma. Młode łodyżki rosną w górę, starsze się pokładają ;-)
I znowu mój wilczomlecz, rok 2009 :-)
Obrazek
Anitaaa
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 131
Rejestracja: 2008-08-23, 20:24

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Anitaaa »

Iguś długo masz ostnicę?

Obrazek
Cieplutko pozdrawiam.
Anita
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Witaj Anitko. Te ostnice mam dopiero pierwszy sezon. Są z siewu wiosennego. Siałam w połowie lutego. Długo wschodziły, tak jakby pojedynczo.
11 marca tak wyglądały
Obrazek

tak 07kwietnia
Obrazek
Pojemnik podzieliłam za radą Petrusa na 6 części i w ten sposób miałam 6 sadzonek w małych doniczkach

22 kwietnia
Obrazek

Do gruntu przesadzałam po 15 maja. Pięknie rosły i o dziwo już w pierwszym sezonie trzy sztuki zakwitły.
12 lipca
Obrazek

A jak teraz wyglądają, to już wiesz. Ta na wczorajszym zdjęciu, to jedna z nich.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Petrus »

U mnie też jednoroczne sadzonki są jeszcze zielone :-)
Załączniki
IMG_20141228_123541.jpg
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

A ja nie związałam mojej ostnicy :-(
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lawender »

Puk, puk moje Panie a kto zebrał nasionka ostnicy???????????
Bo Ola zebrała,,ha ha....
Iguś ja mam zamiar ostnice niedługo wysiać,wyczytałąm, że jest jedną z tych najdłużej wschodzących...a Ty też piszesz ,że długo wschodziła.....więc u mnie na pierwsze wysiewy ziemia już się grzeje(znaczy się podłoże do wysiewu).Hm,,,,,ziemia naszykowana,,,,,o to czyżbym już swój sezon siewny rozpoczęła.....hm :rotfl: Pozdrawiam ciepło:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Zenia »

Ładne te ostnice, tylko z tego co widzę wysokie i pewnie dużo miejsca im potrzeba. :roll: Jak na moją działeczkę przydały by się mniejsze. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Petrus »

No co Ty Olu, wcale długo nie kiełkują. U mnie w podgrzewanym podłożu wyszły już po tygodniu.
Teraz z siewem jest zdecydowanie za wcześnie, zgniją Ci niż dorosną do wiosny. Najlepiej siać je pod koniec kwietnia.

A ja nie muszę zbierać nasion, bo same mi się rozsiewają po rabatach...mam ich masę po tym roku :-) Ciesze się bardzo :hyhy:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Asterka »

Igo,
dawno się nie odzywałaś, pewnie nie wiesz, że mamy całkiem nowe nasze Forum.
Ja w pierwszej chwili przeżyłam szok :przestraszony: , ale pewnie jakoś się przyzwyczaję.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: malina »

Asterko -Danusiu , tak reagujemy na nowe , ale my trochę starsze niż wiekowa młodzież nie lubimy zmian , jesteśmy tradycjonalistkami , szanujemy to co nauczyłyśmy się "kiedyś" , ale.......nie możemy nie iść z duchem czasu bo to też fajne .Nic nam nie pozostało jak polubić nowości bo one za chwilę też będą "starociami ".Cieszmy się że mamy tylu znajomych co ważne o podobnych zainteresowaniach i przez te nowości jakim jest internet jesteśmy "hop" do przodu :lol: , powodzenia do przyzwyczajenia ;)

Jako że to wątek Igi pozdrawiam serdecznie :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Petrus »

Nowe forum będzie przystosowane do telefonów i tabletów...dlatego taka zmiana ;-)
Wszyscy się przyzwyczaimy więc spoko :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

Nauczyłam się internetu to może i w nowościach się nie pogubią ,w razie czego mam wnuków to mi podpowiedzą .. Jak pomyślę że urodziłam się jak nie było jeszcze elektryczności to prawie przeszło pół wieku musiałam uczyć się jakiś nowości to i na starość pewnie dam radę ..
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: mmmm5 »

Chciałbym wrócić do ogrodowych spraw,bo nowa strona grficzna naszego forum nie zatrzyma czasu a dzisiaj juz 9 stycznia...
Igo ,jesli nie sprawi Ci to za duzo kłopotu to powiedz co sadzisz o mrożeniu ziemi do wiosennych nasadzeń zamiast gotowania lub prażenia ....
Wyjasnię o co chodzi;kupiłam ziemię i niestety jest chyba czymś skażona bo pokrywa się w donicach białym grzybowym nalotem.Gotowanie lub prażenie wiąże sie z dużą uciążliwością zostawilam ja na zewnątrz i zamarzła czy to przyniesie ten sam skutek co prażenie.. Sprawa dość pilna bo trzeba zacząć siać ....
W internecie nie znalazłam wyczerpujaych informacji na ten temat,ryzykować sianie w tej zamrożonej ziemi czy gotować ją a może wyp.....yć i kupić inną gatunkową....

.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lilia0405 »

Igo co się tyczy wilczomleczu, tak jak pisała Danusia i druga Danusia. Ciąć brzydkie bezlistne łodygi na wiosnę. Ja nawet w sezonie jak są jakieś brzydkie łodygi to usuwam .


Marysiu ja już mam dosyć tych gotowych ziem, w tym roku eksperyment, pomieszam kompost z ziemią z kretowisk i zobaczymy, czy żadna zaraza się nie przyplącze. Jutro właśnie pójdę i poznoszę sobie do domu niech niech się ogrzewa.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: mmmm5 »

Dziekuję Lilu chyba też tak zarobię a kretowisk u nas miliony.... byłam dzisiaj na spacerze z psami i całe łaki w krecich kraterach.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Zablokowany