Wiejski ogród Igi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Petrus »

Sadzić sadzić trawki :mrgreen: Ja już wszystko posadziłem w tym tygodniu, co miałem posadzić i finito chyba na ten rok. Czas się zając projektami ogrodów do wykonania na zimę, a tak mi się nie chce :-?

Zeniu wiosną będę miał wiele sadzonek traw do sprzedania, więc może coś Ci się spodoba. :)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Elizko, czy mimo wszystko nie za wcześnie na okrywanie róż? Ja tylko kopczykuję, wcale ich nie okrywam.

Och Zeniu, już nie mogę się doczekać, kiedy to wszystko się rozrośnie. A trawki tak lubię, że cieszę się z każdej sadzonki. No i na wiosnę trochę już będzie i to bardzo różnych.

Piotrze, dziękuję bardzo. Mimo iż u nas śnieg dzisiaj padał z deszczem, to o 15.00-tej posadziłam wszystkie trawki. Turzycą obsadziłam (na razie w doniczkach) brzeg mojej nowej rabaty. Świetnie to wygląda, bo sadzonki tak duże, że z daleka je widać. Strasznie się cieszę.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

Igo , czy róże tylko kopczykujesz , czy okrywasz jeszcze , jak mróz nadejdzie? Ja jeszcze kopczyków nie robiłam , może w tą sobotę pojadę , jeśli nie będzie padać - ale okrywać chyba nie będę. Był czas , że otulałam włókniną lub kartonem , ale i tak co miało zmarznąć , to zmarzło.
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Jan Twardowski »

Iga u mnie też lekki śnieżek popadał ale symboliczny tylko temperatura była na minusie i głównie mżawka była no i bardzo ślisko. A tak na marginesie lubię zimę ale prawdziwą zimę z małym mrozem i śniegiem i bez odwilży.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Janku, a ja nie przepadam za zimą. Właściwie wolę mróz, niż hałdy nawianego śniegu. Przez te hałdy, u mnie bardzo długo leżał śnieg w tym roku.

Elu, odpowiedziałam w Twoim wątku. Ale powtórzę i tutaj. Nie okrywam róż, tylko je kopczykuję. Zastanawiam się nad dwiema pnącymi, które są narażone na wiatr, bo nie są niczym osłonięte. Rosną, jak to się mówi, w szczerym polu. Te dwie może trochę owinę włókniną, ale jeszcze nie zdecydowałam.

W ogrodzie już prawie nic nie kwitnie. Przed przymrozkami odłamałam kilka pędów komarzycy, która w ogrodzie nie kwitła. Wsadziłam do słoika z wodą i nie dość, że się ukorzeniła, to jeszcze pokazała kwiatki.
2014-11-21 22.15.41.jpg
Ukorzeniłam jeden listek fiołka. Wyrosło z niego kilka malutkich listków i o dziwo prawie jednocześnie dwa kwiatki.
2014-11-21 19.05.12.jpg
Nie znam się na fiołkach, hoduję je dopiero od tego lata, ale ten maluszek sprawił mi niespodziankę.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Agnieszka123 »

Iguś ja też nie lubię zimy, ale z uwagi na rośliny wolałabym, żeby przykrył je śnieg. Najgorszy jest dla nich mroźny wiatr i jak nie będzie śniegu, to bardziej grozi im wymarzanie. Też mam taką komarzycę, ale na balkonie, kwitnie cały czas. Też odcięłam kilka łodyżek do wody i również się ukorzeniła :D Mam nadzieję, że przetrwa do wiosny, bo chciałabym ją mieć w ogródku z uwagi na ładne liście. Fiołeczek ma ładny kolor. Ja kiedyś hodowałam fiołki, ale po czasie robiły się nieładne, wiec zrezygnowałam
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

To ci Igo oba kwiatuszki zrobiły miłą niespodziankę.
Czy Grahama Thomasa prowadzisz jako pnącą , czy parkową? Czy o jej ewentualnym okrywaniu pisałaś? Ja się właśnie nad jej ochroną zastanawiam
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Agnieszko, też jestem za tym, żeby śniegowa kołderka opatuliła mój ogród. Tylko nie cierpię jak jest śniegu za dużo. U mnie z pól tak nawiewa, że czasami chodzę w tunelach.
Komarzyca przetrwa. Ja jednak mam w domu za ciepło i aptenia i komarzyca rosną w przyspieszonym tempie. Muszę koniecznie coś wymyślić, bo na wiosnę będę miała ogromne kwiaty, a nie sadzonki.
Z fiołeczków bardzo się cieszę. Pilnuję, żeby nie miały za dużo liści, bo niektóre są tak gęste, że kwiatki nie mogą się przebić.
Elu , Graham Thomas rośnie przy domu i tarasie. Od północy jest osłonięty domem, więc go nie okryję. Po posadzeniu też go nie okrywałam. Chcę poprowadzić na pnącą. Jeden pęd już przygięłam i podwiązałam do domu.
Ale chciałabym kawałek gałązki uciąć i ukorzenić. Następną poprowadziłabym na parkową.U Haliny w wątku pokazywałam film z Yutuba jak ukorzeniać metodą gazetową. Może tak spróbuję.
Róże dalej kwitną. Kwiatki coraz mniejsze, ale pączków jeszcze dużo.
Pnąca przy tarasie
Pnąca przy tarasie
NN parkowa
NN parkowa
2014-11-22 11.29.09.jpg
Ta przy tarasie ma kilkanaście takich pąków i one się otwierają.
Chopin ma też duże pąki, ale się nie otwierają. Wyglądają jakby z wierzchu więdły, czy usychały.

Ale najbardziej zaskakuje mnie czarna malwa, która cały sezon kwitnie i dalej każdego dnia wypuszcza nowe kwiaty, choć liście już więdną i żółkną. Z tym, że ona też rośnie przy tarasie.
2014-11-22 11.29.32.jpg
Pogoda dziś u nas fajna. Tylko trochę mgły w oddali, nie ma wiatru i jest 5 stopni. Wydaje się, że w ogrodzie jest ciepło. Chodzę w bluzie, bez kurtki.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Danka »

Komarzyce czyli Plektranthus kwitną po przeniesieniu do domu :mrgreen:
Obrazek
Moja malwa drzewiasta stoi prawie sucha ale także ciągle kwitnie :hyhy:
Awatar użytkownika
narcyz15
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 87
Rejestracja: 2014-10-12, 10:28

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: narcyz15 »

Mnie też w ub. roku zakwitła komarzyca w domu , a teraz zrobiłam sadzonkę i mam malutką a duża przemarzła bo był jeden dzień - 4 i zmarzła, Twoja pięknie zakwitła:)
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Agnieszka123 »

A moja komarzyca kwitła na balkonie, teraz stoi na półce i dalej kwitnie, ale nie wiem czy przetrzyma zimę w domowych warunkach, a nie mam gdzie ja dać, na wszelki wypadek zrobiłam sadzoneczki do wody, juz mają korzonki :mrgreen:
komarzyca.jpg
komarzyca.jpg (32.32 KiB) Przejrzano 1680 razy
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Danka »

Agnieszka123 pisze:A moja komarzyca kwitła na balkonie, teraz stoi na półce i dalej kwitnie, ale nie wiem czy przetrzyma zimę w domowych warunkach, a nie mam gdzie ja dać, na wszelki wypadek zrobiłam sadzoneczki do wody, juz mają korzonki :mrgreen:
komarzyca.jpg
Gosiu przetrzyma. Moja każdą zimę spędza w domu. Jedynie wiosną ją przycinam ;-)
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Agnieszka123 »

Oj to mnie Danusiu uspokoiłaś, bo bardzo mi się ona podoba ze względu na piękne liście. W domu stoi na pólce ściennej w sypialni i też bardzo ładnie się prezentuje :mrgreen:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: mmmm5 »

Igo,co u Ciebie ?
Pozdrawiam M
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: tadek »

Witaj Marysiu... - nikogo nie ma w domu?... :/
Myślałem że może Iga coś napisała.

Dzisiaj rano wysłałem na pocztę Igi pytanie - gdzie się podziewa.

W oczekiwaniu na Igę:
Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Zablokowany