Wiejski ogród Igi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

Igus , wpadlam poogladac twoje kolejne mieczyki ( z naszej wspolnej kolekcji Anity :hyhy: ), a tu nic !!!Zaden nowy nie zakwitl , czy moze Igunia zdjec nie zrobila :?:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Witam wszystkich po tygodniowej przerwie.
Elizko, ja swoje pomidory puściłam tym razem aż do dachu, ale tylko na jeden pęd. Ogłowiłam je dopiero pod dachem tunelu. Na niektórych mam nawet po sześć gron, ale rosną szybko i pięknie dojrzewają. Myślę, że wszystkie zdążą dojrzeć na czas.

Halinko, masz rację co do czarnej malwy. Też bardzo mi się podoba. O białą liatrę się nie martw, ja Ci obiecałam i ją dostaniesz, tylko musisz jeszcze trochę poczekać, bo one u mnie dopiero rozkwitają. Po przekwitnięciu na pewno Ci wyślę (i żubrówkę). Wiem, że ktoś jeszcze Ci obiecał białą liatrę.
Obrazek

Zeniu, ja mieczyki mam pierwszy raz. Jeszcze nie wiem jak i gdzie będę je przechowywać (piwnicy nie mam). Lilie natomiast u mnie pięknie kwitną. I podoba mi się to, że jedne przekwitają, a inne dopiero rozkwitają. Jeszcze mam kilka dopiero w pączkach. W tej chwili kwitną takie
Obrazek

Obrazek
I cały czas kwitną jeszcze te, które pokazywałam w poprzednim poście.

Olka, w jeżówkach z kolei podoba mi się to, że one kwitną już bardzo długo, mnie też się podobają białe, ale chciałabym jeszcze dorobić się pełnych białych i czerwonych
Obrazek

Lilko, to żółte nad różą, to języczka Vaitcha. Hortensje mają u mnie potężne kwiaty, szczególnie te białe. Lwich paszczy nigdy nie miałam, a Twoje czerwone są cudne.

Eluniu, cieszę się, że mnie odwiedziłaś. Nic nie pokazywałam, bo niestety choroba mnie powaliła.
Teraz pokażę, nie wiem czy jakich zdjęć nie powtórzę, ale chcę pokazać jak najwięcej mieczyków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ten w rzeczywistości jest o wiele ciemniejszy niż na zdjęciu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dużo jest bardzo podobnych, tylko mają różne odcienie.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

Ale masz mnostwo odmian! ( mowie o mieczykach). Stracilam rachube, ale ponad 20 jest! Piekne - i inne niz u mnie, moze ten z pierwszyego zdjecia dzis u mnie zakwitl. Ale czasem kolory na zdjeciu nie sa identyczne jak w rzeczywistosci, wiec pewnosci nie mam. U mnie zakwitlo jak na razie 11 odmian, niebieskosci nie mam zadnych. Czy pokazujesz tylko te od Anity , czy dokupione rowniez :?:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Elu, te są tylko od Anity. Dokupione to białe, seledynowe i jeden bardzo ciemny prawie czarny. Pokazywałam je wcześniej, bo i tez wcześniej zakwitły.
Co do niebieskości, to niestety one nie są niebieskie, tylko bardziej ciemnofioletowe. Moja komórka akurat ten kolor przekłamuje. Pozostałe, zwłaszcza czerwone są ciut ciemniejsze niż na zdjęciach.

Obrazek

Na tym zdjęciu widać w środku jaki to kolor. Moja komórka czasem łapie właściwy kolor, a czasem z fioletu robi się niebieski. Na tym zdjęciu wygląda jakby miał kilka kolorów, a w rzeczywistości cały jest taki fioletowy a nie niebieski.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

Jak widac , Igo , zdjecie to nie wszystko - dobrze dodac komentarz , tak jak to zrobilas. Mnie jest trudno oddac prawdziwy czerwony , a z niebieskim tez chyba mialam problem
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Danka »

Mieczykowy zawrót głowy. Nie wiadomo który podziwiać :mrgreen:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Petrus »

Fakt, co mieczyk to ładniejszy. Masz interesujące odmiany ;-) Iguś jak robisz zdjęcia mieczykom z bardzo bliska to włącz sobie tryb makro bo inaczej to wychodzą niewyraźne zdjęcia kwiatów... :oczami:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: elza »

Iguś mieczyki cudowne.Brawo-masz na co patrzeć w ogrodzie.
Co do pomidorków,bo widziałam,że mi odpisałaś na ten temat, to moje krzewy,które powinnam ogłowić już teraz mają po dwa grona poniżej a na samej górze pełno kwiatów a niektóre już w tym miejscu pomidorki małe.Mam dylemat.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

Igus , ten mieczyk na 10 zdjeciu dla mnie obledny , a ten z jedenastego przypomina mi moj z numerem 5. Dzis rozkwitly mi kolejne - zaraz wgram
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Jan Twardowski »

Iga przepiękne masz kwiatki wszystko tak pięknie i kolorowo wygląda i na prawdę masz tego dużo a zdjęcia również masz fajnie zrobione oddają to piękno tych kwiatów.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lilia0405 »

Iguś Twoje mieczyki są przecudnej urody, co jeden to ładniejszy :shock: :shock: O jedno Cię proszę zrób fotkę całej rabatki mieczykowej musi ślicznie wyglądać.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Zenia »

Iguś ..kusisz pięknymi mieczykami a ja z nich zrezygnowałam. Wiem, wiem sadzić głębiej aby się nie przewracały. :D . Moje i tak się przewracały. :lol: . Niemniej chylę czoło, są śliczne. :padam:
Pozdrawiam Zuzia
garfield
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2014-06-30, 21:58

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: garfield »

A ja tu pierwszy raz... i nie ostatni.... Te zdjęcia na początku wątku, te widoki i bezmiar zieloności w kształtach i odcieniach rozmaitych - poezja dla oczu. Jestem pod wieeeeeeeeeeeeelkim wrażeniem i nie wiem akim cudem ogarniasz to wszystko bez 12 pełnoetatowych ogrodników... ;-)
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: OLAOSKA »

Mieczyki prześliczne ,bardzo lubię te kwiaty ,ale u mnie po roku są wszystkie różowe :( .Wiem ,że nie wolno ich ścinać jednym nożem ,ale to chyba owady robią swoje przy zbieraniu pyłku.Tak sobie myślę ,że może warto by było zakupić od nowa cebulki , i posadzić na starej działce .Iga -od kogo zakupiłaś takie piękne kolorki ???
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Witam wszystkich po ponad tygodniowej przerwie i dziękuję za tak liczne odwiedziny.

Danusiu, masz rację, że nie wiadomo, który z mieczyków podziwiać najbardziej. Wszystkie są przepiękne.

Piotrze, dziękuję. To są mieczyki kolekcjonerskie, woskowe. Deszcz im nie szkodzi. Szkoda tylko, że tak krótko cieszą oczy. Na szczęście nie wszystkie kwitną jednocześnie, więc rabata długo jest kolorowa.
Wiem, że zdjęcia robione z bliska nie zawsze są wyraźne, ale to wina mojej komórki. Ja niestety nie mam aparatu fotograficznego i wszystkie zdjęcia robię komórką. Nie mogę więc włączyć trybu makro.

Elizko, co do mieczyków, to myślę, że mamy podobne, tylko moje trochę wcześniej zakwitły. W końcu mamy z tego samego źródła.
Sądzę, że z pomidorami już sobie poradziłaś. Ja już jakiś czas temu wszystkie u siebie ogłowiłam. Na szczęście nie chorują, choć niewiele zabiegów przy nich poczyniłam. raz opryskałam mlekiem i kilka razy podlałam gnojówką z pokrzyw.

Elu, jeszcze nie zrobiłam zestawienia wszystkich mieczyków, ale kilka na pewno mamy takich samych. Zdjęcia też trochę przekłamują kolory i trudno dokładnie porównać.
Teraz muszę się dowiedzieć, co z nimi dalej robić. Nie chciałabym popełnić jakiegoś błędu, żeby nic nie stracić na przyszły rok. Chodzi o to, kiedy i jak ścinać kwiatostany (kilka właściwie już całkowicie przekwitło, pozostałe mają już tylko kwiaty na końcach). A kwiatów miały mnóstwo. Na niektórych kwiatostanach było ponad 22 kwiaty. Kiedy je wykopywać. Jak przechowywać cebule. Muszą być porozdzielane, żeby nie pomylić kolorów, itd. itd.

Janku, bardzo dziękuję za uznanie. Ze zdjęć jednak nie jestem najbardziej zadowolona. Dobrze, że widać piękno kwiatów, ale pewnie gdybym robiła zdjęcia aparatem a nie komórką, byłyby o wiele lepsze.

Lilko, nie wszystkie mieczyki rozkwitają jednocześnie, więc pokażę to co mam, chociaż komórką nie mogę objąć całej rabaty.
18 lipiec
Obrazek

19 lipiec
Obrazek

21 lipiec
Obrazek

24lipiec
Obrazek

Obrazek

26lipiec
Obrazek

Zeniu, ja moje sadziłam na głębokości od 15 do 20 cm, a i tak jak rozkwitały coraz wyżej, to się lekko końcówki pochylały. Same kwiaty były wysokie 1,50m do 1,70m.

Adamie, witam Cię bardzo serdecznie. Cieszę się, że zajrzałeś do mnie. Niestety nie zatrudniam żadnych ogrodników. Moi jedyni "pomocnicy" to małe wnuki, które często do mnie przyjeżdżają. Mąż pracuje, wraca dość późno, niewiele więc pomaga. W zasadzie ogród to moja domena, robię wszystko sama. Teraz, przez upały i susze, to ledwo wszystko ogarniam. A myślałam, że na emeryturze czasu mi nie zabraknie.

Olka, właśnie tego się obawiam, żeby wszystkie nie straciły swoich kolorów. Mam nadzieje, że się uda tak z nimi postępować, żeby zachowały swoje cechy. Kupiłyśmy je u Anity, adres podam na PW.

To na koniec jeszcze kilka mieczyków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany