Wiejski ogród Igi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Krysiu, bardzo Ci dziękuję za radę. Już je wniosłam na taras, gdzie tylko rano maja trochę słońca. Myślałam, że wcześniej będę mogła je zasilić nawozem, ale poczekam.
-----------------------------------------------------
Kilka dzisiejszych fotek
Rozkwitają kolejne lilie, a jeszcze sporo mam w pąkach
Obrazek

To ponoć królewska
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitł cudowny liliowiec ciemno-żółty (Danusiu-Asterko, dziękuję). Ma dwa kwiatki.
Obrazek

Białe liatry dopiero u mnie zakwitają.
Obrazek

I dalej mieczyki. Ciemny, prawie czarny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sinthell
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2014-07-02, 12:01

Wiejski ogród Igi

Post autor: Sinthell »

Igo ja w tym roku tylko experymentalnie posadziłem mieczyki zobaczymy co z nimi będzie he he he.

Twoje to widzę, że masz ich masę to wszystko tegoroczne czy już kilkuletnie cebulki ??
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Michale, ja mieczyki mam również pierwszy raz. Posadziłam 63 sztuki. 10 kupiłam w sklepie ogrodniczym, a ponad 50 mam od naszej forumowej koleżanki, która ma gospodarstwo ogrodnicze i sprzedaje przepiękne rośliny. I to od niej są mieczyki kolekcjonerskie, woskowe.
Nie wszystkie wypuściły kwiaty, ale niektóre są nawet podwójne. Cebulki tez miałam i większe i mniejsze.
Sinthell
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2014-07-02, 12:01

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Sinthell »

o proszę dobrze wiedzieć, że ktoś na forum takie coś ma a jeżeli nie tajemnica to od jakiego forumowicza masz takie cudeńka :)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Michale, namiary na gospodarstwo ogrodnicze podam Ci na PW
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lilia0405 »

Mieczyki Igo śliczne, zwłaszcza falbankowe , a ten seledynowy cudeńko :shock: , lubię takie rzadkie kolorki w ogrodzie. Ja niestety mam problem z przechowywaniem cebul, niestety blokowa piwnica do tego się nie nadaje :( Lilie bardzo ładne , tylko patrzeć jak z roku na rok będą się zagęszczać, i nie kłopotliwe, bo nie trzeba bawić się z cebulami. Mnie w tym roku czeka zrobienie porządku z liliami, gdzie nie spojrzę na działce to czeka mnie przeprowadzka roślin :lol:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Witaj Lilko. Tak, te seledynowe mieczyki są piękne, ale to są zwykłe, nie woskowe i tak samo białe, które są śliczne, a te falbankowe dech zapierają. Na przyszły rok natomiast nastawię się również na jeszcze więcej lilii. One rozkwitaja po kolei, nie wszystkie od razu, przez co są dłużej w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedyne kwitnące hortensje
Obrazek

Obrazek

I jeszcze kilka zdjęć wczorajszych
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże. Graham Thomas
Obrazek

Zaczyna kwitnąć Chopin
Obrazek
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Igo :) Ale u Ciebie kolorowo nie będę wymieniać bo mi się po prostu wszystko podoba i zdrowe i zadbane :padam: I rzeczywiście przy tak dużym ogrodzie jak Twój to wszystko tak doglądać to chylę czoła. Jak możesz to i ja poproszę na PW o namiary na to gospodarstwo Twojej znajomej od mieczyków. Są urocze, piękne i jakie kolory :oczami: Pozdrawiam i miłego dnia Ci życzę :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Edytko, to nasza koleżanka forumowa Anita. Obejrzyj jej mieczyki.
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/moj-ogrod-t1576.html
Namiary na firmę na PW.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: elza »

Iguniu, pokazałaś kolejne prześliczne mieczyki. Ten czarny diabeł to już w ogóle obłędny.Ja wczoraj zauważyłam na działeczce,że pierwszy niedługo rozkwitnie,inne jeszcze się nawet nie wychylają z liści.
Co do ogławiania pomidorków to mam potworną sklerozę chyba.Kompletnie zapomniałam,że rozmawialiśmy już na ten temat.Tylko mi się wydaje,że te co powinnam już ogłowić to nie mają owoców niżej.Muszę to jeszcze sprawdzić,bo krzaczorów mam 30 szt jak nigdy i jedne mają już owoce a inne dopiero kwiaty.
Przyjrzę się moim "maleństwom" w najbliższych dniach,gdy polecę ratować je konewką przed suszą :-D
Ja w przyszłym roku chciałabym dokupić białe lilie,to będzie trzecia próba zakupu białych a teraz jesienią nastawiona jestem na tulipany kwitnące w różnych terminach i krokusy.Chcę powiększyć kolekcję.
Ściskam i dziękuję.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: malina »

Igo cudowne kwiaty ,malwa czarną obłędna ,ale wnerwiła mnie biała liatra ,a której nie mogę kupić ,ale pocieszam się bo ktoś z was mi obiecał . :mrgreen:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

Igus , juz zaczelas pokaz mieczykowy :lol: . Ciekawa jestem , jakie rozkwitna u ciebie , czy bedziemy miec jakies wspolne odmiany. Piekne sa twoje. U mnie na razie rozkwitlo 5 odmian.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Zenia »

Zapowiada się piękna kolekcja mieczykowa. Ja podobnie jak Lila musiałam z nich zrezygnować. Także przeszkodą blokowa piwnica. ;) Piękne kolory lilii, u mnie już końcówka. W zeszłym roku je przesadzałam spodziewając się obfitszego kwitnienia. Niestety coś im nie wyszło, albo mnie. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: OLAOSKA »

i znów białe jeżówki -moja nowa miłość :).
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lilia0405 »

Igo śliczne roślinki pokazujesz, a co to jest nad różyczką. Hortenje :shock: w tym roku mają swój festiwal. u mnie jest :) już jedna ale zakwitnie na przyszły rok dopiero.

Pytałaś u mnie o to czerwoną roślinkę. To jest lwia paszcza, spróbuje pozbierać nasionka.
Zablokowany