Wiejski ogród Igi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Witaj Olu. Oczywiście, że chętnie się zamienię. Bardzo mi zależy na czerwonej lub bordowej. Dostaniesz białą.
U mnie padły arbuzy. Za szybko wystawiłam i przymrozek mu zaszkodził. Tak samo ogórki cytrynowe. Natomiast melony wszystkie się uchowały i już kwitną. Również karczochy się uchowały, chociaż do jednego ślimak się dorwał, ale nie zdążył ugryźć środka.
Nie przepadam za ścółkowaniem czarną włókniną, ale pod pomidory i paprykę zawsze daję, i ze względu na chwasty i tak szybko woda nie wyparowuje, no i mają cieplej.
Część pomidorów mam pod folią, część (te z włókniną) w gruncie. Paprykę również. Zresztą jeden krzaczek papryki posadziłam w donicy. Stoi na tarasie. Eksperymentuję. W ub. roku pomidory z gruntu miałam w tym samym czasie, co te z pod folii.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

Moje truskawki już się czerwienia .Antoś nie może się ich doczekać a poziomki już podjada ale tych mam jeszcze mało . Dzisiaj cieplutko chociaż słonko za chmurami . Trzeba znowu wziąźć się za zielsko .. Może wreszcie jednoroczne siane na rabatach sie ruszą ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Ja też dzisiaj dłubię w ogrodzie. Teraz zrobiłam sobie przerwę na kawę.
Pogoda do pracy idealna. Dosyć ciepło i nawet momentami słońce wychodzi. Trzeba teraz szybko obrobić, co się da, bo idą upały, a wtedy nic już nie zrobimy.
Jak u Was z trawą. Moja koszona była w sobotę i po tych deszczach już znowu nadaje się do koszenia. Ależ szybko rośnie.
Trzeba kosić dosłownie co pięć dni.
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Jan Twardowski »

U mnie to samo trawa znów do koszenia od tygodnia u nas zapowiadają deszcz a tu ani kropli dzisiaj wieczorem muszę podlać ogród bo jest bardzo sucho od 24 maja nie padało.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Janku, aż trudno uwierzyć, że u Ciebie tak długo nie padało. A u nas nie dość, że padało, to jeszcze było zimno. Wczoraj dopiero się trochę ociepliło i padało tylko troszeczkę po południu. Ale coś za coś. Jak nie padało, to i chwastów pewnie nie masz i ślimaków też już mniej. Ja przez ostatnie dni zbierałam ślimaki codziennie po 2 godziny. Nigdy jeszcze tyle u mnie nie było. A zielsko rośnie jakby je ktoś dokarmiał.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Danka »

Próbuję dodać zdjęcie piwonii przez załącznik. Chyba się udało. Zdjęcie niewiele zmienia kolor. Jeżeli chcesz to w późniejszym terminie sprawdzę co się da odkopać ;-)
Załączniki
piwonie.4.06.14 r 5679.JPG
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Danusiu, ona jest piękna. Jak chcesz, to możemy się wymienić, bo pisałaś, że Twoja miała być biała. To może nie masz białej. Mogę podzielić jedną z moich . One kwitną i po przesadzeniu i po podzieleniu, zaraz w następnym roku i dość szybko się rozrastają. Mam dwie z podziału z zeszłego roku, ale już są obiecane. Mogę podzielić tę największą.

Korzystam z okazji, żeby Cię jeszcze o coś spytać. Popatrz na moją - Twoją dąbrówkę.
Obrazek

Obrazek

Wyrasta sporo takich zielonych listków, one są inne niż te większe (stare). Czy to młode liście dąbrówki, czy razem z nią przyjechało coś innego?
P.S. Nie śmiej się ze mnie, ale wcześniej nie widziałam dąbrówki, więc nie wiem jak się rozrasta.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Przed chwilą przyszła paczka z zamówionymi krzewuszkami. Zamówiłam krzewuszki 'Bristol Ruby', Abel Carriere', 'Rumba', krzewuszki cudowne 'Purpurea Nana i Victoria. Oprócz tego jałowiec skalny Skyrocket'', a w gratisie dostałam tawułę japońską 'Macrophylla'.

Obrazek

Obrazek

Rośliny są duże, niektóre ponad metr, o długich gałęziach. Czy ja mogę je teraz przyciąć?
A w ogóle tak nagle zamówiłam krzewuszki i do końca nie mam jeszcze koncepcji, gdzie je posadzić. Może coś doradzicie. Czy sadzić je jako solitery, czy na rabatach.
I jeszcze jedna sprawa. Korzenie wychodzą poza doniczkę na dobre 20 cm. Nie dam rady ich wyjąć . Czy rozcinać doniczki, czy może jednak wyjąć, urywając część korzonków.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Krysia »

Iguś, krzewuszek nie sadzę, bo nie mam areałów ;-) Ale korzeni bym nie odcinała, tylko doniczkę rozcięła, bo często tak robię gdy kwiatki mają przerośniętą bryłę korzeniową.
Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Danka »

Iga nie martw się białą, bo okazało się, że białe mam kupione z nazwami. Ale może ujrzę u Ciebie coś innego :-D
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Waldiwlodawa »

Danka pisze:Próbuję dodać zdjęcie piwonii przez załącznik. Chyba się udało. Zdjęcie niewiele zmienia kolor. Jeżeli chcesz to w późniejszym terminie sprawdzę co się da odkopać ;-)
Piękna...:)))
Nie mam takiego koloru..., też bym chciał...miauuuu
DSCN2042.JPG
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lilia0405 »

Iguś znowu poszalałaś z zakupami :lol: Krzewuszki razem czy osobno wyglądają okazale. Ostatnio jak się zastanawiałam gdzie posadzić magnolie, to latałam z donica po całej działce. Stawiałam na dzień może dwa i obserwowałam czy będzie dobrze. W doniczkach są to nie musisz szybko sadzić. Jak możesz to oszczędź korzenie, mniej będą chorować.
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Kawusia »

Igo, nie było mnie parę dni.. i tyle stron czytania i kwiatów oglądania, łubiny, piwonie róża i wszystkie kwiaty urocze, same achy i ochy. Od Danki w gratisie dostałaś rozchodnik kaukaski, jak dobrze widzę, szybko tworzy zwarte poduchy i kwitnie na różowo, ale Danka na pewno to zweryfikuje. Krzewuszki są bossskie, obecnie zakwitła taka, którą mam od sadzonki 15 cm, ma z 70 cm, pstre liście i białoróżowe kwiatki, pierwszy raz tak ją obsypało.. wygląda ślicznie, pozostałe strajkują miniaturowa bordowa ma aż 2 kwiatki, a biała posadzona na wiosnę nie zapowiada kwitnienia. Też miała 20 cm korzenia na wierzchu, pocięłam donicę, ale nie było łatwo jej wydobyć. Kwiatki od Ciebie się przyjęły, wszystko ładne. Czekam na wzrost i kwiatuszki. Ściskam.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

Lepiej rozciąć doniczki a gdy będziesz sadzić w grupie to wiedz że one rosną nie tylko do góry , u mnie najstarsza mimo przycinania ma już metr szerokości ..
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Jan Twardowski »

Iga widzę ,że nowy zakup jeśli chodzi o korzenie to też bym je nie ścinał a rozciął doniczkę. A ślimaków faktycznie mniej ale za to widać pojedyncze ślimaki (ślinik zmienny) to takie duże nawet kilkanaście centymetrów czarne bez skorupy.
!0 lat temu buło u mnie dużo i je wszystkie wyłapałem i wiele lat nie było a w tym roku znów się pokazały.
Zablokowany